1.MISE – 20.díl – Ikarus Brutus

 

Frekventanti se účastní parašutistického výcviku. Zdravotnický personál rubavské nemocnice pak dokáže, že zachránit se dá i instruktor, kterému se neotevřel padák. David s Alicí si čím dál víc rozumějí a začíná si toho všímat i okolí. Ani jednoho z nich to však neodradí. Marika se snaží pomoci zoufalé matce nemocného dítěte. Ukáže se však, že je to s ní docela jinak…(TV Prima)

  

1.MISE – 19.díl – Hofbauerova milenka

 

Alice s Davidem pokračují v setkávání a zdá se, že už nejde jen o výpomoc s hlídáním Jelizavety. V Rubavě mají lékaři příležitost zachránit důstojníka ve vážném stavu poté, co zmizel při akci v zahraničí…(TV Prima)

  

1.MISE – 18.díl – Muži v ofsajdu

 

David neví, jak zajistit hlídání Jelizavety, když má náhle změnu programu. Naštěstí se najde ochotná dobrovolnice, která jeho problém vyřeší. Na příjem přivezou pacientku s nevysvětlitelnými bolestmi břicha. A Žák je zaměstnaný tím, že v nemocnici mají slavného fotbalistu…(TV Prima)

 

1.MISE – 17.díl – Výlet s překvapením

Na urgentní příjem se vrací pacientka, kterou už jednou z nemocnice propustili jako vyléčenou. Má vážný zdravotní problém, ale k jejímu štěstí doktora Vlacha nahradí David Hofbauer. Výbuch v muničním skladu zásoboval naše zdravotníky nečekaným přídělem pacientů. A Saša se snaží urovnat vztahy s Hofmanem. Jelen však Hofmana varuje, aby to urovnání nenechal zajít moc daleko…(TV Prima)

1.MISE – 16.díl – Netopýr

Míša musí oponovat Žákovi v jeho nevraživosti proti vojenským „přistěhovalcům“ do Rubavy. Honza s frekventanty řeší pacienta, který kvůli svému vzhledu je ochotný riskovat cokoli. David si čím dál víc musí přiznat, že si zvykl na Jelizavetu. A Míša řeší, že Andy je nějaká divná. Jestli náhodou není zamilovaná…(TV Prima)

1.MISE – 15.díl – Danajský dar

Mariku čeká překvapivé setkání, které jí otřese, protože se to týká její rodiny. Ale ukáže se, že zvládne i tohle. Frenkventanti se snaží zjistit diagnózu vojáka, který na misi na Haiti skončil i s celou rodinou v nemocnici a nikdo neví přesně proč. David s Rasputinem řeší případ novorozence, který není komplikovaný jenom kvůli diagnóze, ale především kvůli vztahům mezi jeho nejbližšími lidmi. A za Vladimírem se v Rubavě zastaví k jeho překvapení rodiče…(TV Prima)

1.MISE – 14.díl – Štvanice

Frekventanti zažijí stav epidemické pohotovosti. Alici s Hofmanem překvapí návštěva starých přátel, kteří jsou nečekaně zaangažovaní do případu Hofmanova pacienta…(TV Prima)

1.MISE – 13.díl – Osudová chyba

David a Jelizaveta si jen pomalu hledají cestu, jak spolu žít. David v tom plave a jeho mladičká spolubydlící mu dvakrát vstříc nevychází. Hofman s Rasputinem ošetřují veterána z Afghanistánu, který málem přišel o život, kdyby ho jeden hvězdný doktor nezachránil. Jak v Rubavě postupně odkrývají minulost, ukáže se, že všechno bylo jinak. A Andy se konečně sbližuje s Honzou…(TV Prima)

1.MISE – 12.díl – Kde je to jelito?

Instruktorka Radka při výcviku frekventantů utrpí zranění, které by nikdo nečekal. Díky tomu dostanou frekventanti na starost jako pacienty celou pořádně nekonformní rodinu. Na scéně se znovu objevuje Světlana a Davidovi v souvislosti s tím tentokrát přibyde pořádná starost navíc. A Andy zjišťuje, že z její kamarádky se vyklubala konkurentka, které se vůbec neskrývá s tím, že má zájem o Honzu…(TV Prima)

1.MISE – 11.díl – Vyšší princip

V nemocnici se ocitne voják s hodně neobvyklým zraněním a překvapivou příčinou, jak se mu to stalo. Frekventanti zjišťují a nakonec ji odhalí. Alice s Hofmanem jsou na nože – jak jinak – stále kvůli Hofmanově plánu odjet do Libye. Když se všichni i s Davidem potkají v posilovně, David s Hofmanem změří síly. A pacientka s mimořádnými schopnostmi všem přítomným připomene, že ženy není dobré podceňovat…(TV Prima)

1.MISE – 10.díl – Vyhoďme ho z kola ven

Blíží se den, kdy má vypadnout poslední uchazeč z výběrové části kurzu a frekventantů se zmocňuje nervozita. Zvlášť Saša s Prokopem si musí vyjasnit, jestli jsou konkurenti nebo spojenci. Mezi Hofmanem a Alicí stále leží téma Libye. Alice ví, že dokud si to nevyříkají, nebudou mít klid. Hofman to ale vidí jinak. Andy to v nové práci nesnáší. Náladu jí ale zlepšuje, že se stále víc baví s Honzou…(TV Prima)

1.MISE – 9.díl – Králík od Olgy

Saša se nutně potřebuje dostat na módní přehlídku a dokáže si to zařídit. Nakonec díky tomu pomůže svojí kamarádce se zdravotním problémem. V nemocnici se objevuje Míšina dcera Andy a hned se dozvídá špatnou zprávu. A dozvíme se také, o co jde nečekané návštěvě s nejasnou diagnózou. Chce dělat reklamu armádě, potěšit staré známé chovatelským dárkem nebo je ve hře něco jiného?…(TV Prima)

1.MISE – 8.díl – Z kola ven

David s Alicí si dál lezou navzájem na nervy, ukáže se ale, že spolu dokážou dobře vycházet. Zato mezi Hofmanem a Alicí je čím dál větší dusno kvůli nabídce práce v zahraničí, která Hofmana láká, zatímco Alici kříží její plány. Mladí doktoři se snaží diagnostikovat zdravotní potíže pacienta, který se rozhodl bojovat proti stárnutí neobvyklým způsobem. A zásah Lenky s Marikou, při kterém pohotově vyřeší následky nehody na silnici, bude mít nečekaně tragické zakončení…(TV Prima)

1.MISE – 7.díl – Vyjednávač

Účastníci kurzu jsou shodou okolností přítomní v základní škole ve chvíli, kdy šikana mezi žáky vyvrcholí do tragédie. Hofman se při tom projeví jako excelentní vyjednávač. Jana řeší komplikovaný porod – ten je komplikovaný i okolnostmi, které si způsobila sama rodička. David s Hofmanem si dál vyjasňují svůj vzájemný vztah. Oběma je jasné, že přes všechny odlišnosti jim nezbývá, než se navzájem respektovat. A Hofman nečekaně dostane atraktivní pracovní nabídku. Překvapí ho však, že Alice z ní není nadšená…(TV Prima)

1.MISE – 6.díl – Kariéra nebo dítě

Hofman léčí účastnici vojenské mise v Čadu s velmi překvapivou diagnózou. Kromě toho musí ale vzít v úvahu i její čistě osobní dilema. Do kurzu nastupují dva zkušení doktoři z Rubavy a atmosféra mezi frekventanty zase o něco víc zhoustne. Honza to má s další účastí v kurzu nahnuté, protože po něm jde David. Toho rozzuřila zbytečná chyba při práci, kterou Honza udělal. Ale nakonec i David musí změnit názor a uznat, že není vždycky všechno tak, jak se to člověku na první pohled jeví…(TV Prima)