Ďáblova lest – 3.díl – Brána nebes

4.2/5 - (2 {hlasů})

Ďáblova lest

Doktor Runa (J. Dvořák) je přesvědčen, že sériovým vrahem může být někdo, kdo se dostal k tajemnému listu, který před staletími z Ďáblovy bible záhadně zmizel. Podaří se mu dokonce přijít na klíč, podle kterého si vrah vybírá své oběti… Všechno nasvědčuje tomu, že vize otce Toderika se naplňuje. Runa dál intenzivně spolupracuje s kriminalisty Sumarou (J. Dvořák) a Šímovou (A. Geislerová), i když oni o jeho teorii pochybují. Když ale beze stopy zmizí kdesi v Podlažicích Runova dcera Iveta (T. Voříšková), i kriminalisté pochopí, že Runa může mít pravdu. Pátrání se rozjede naplno…(Česká televize)

Loading

Ďáblova lest – 2.díl – Vražedný kód

4/5 - (1 {hlasů})

Ďáblova lest

Kriminalisté Sumara (J. Dvořák) a Šímová (A. Geislerová) vyslýchají zatčeného Dana Ferinčáka (V. Dyk), podezřelého z vraždy a násilného činu, zatímco jejich spolupracovník doktor Runa (J. Dvořák) se snaží rozluštit šifry z útržku pergamenu, nalezeného na místě činu. Je přesvědčen, že pergamen i rituály nějak souvisejí s existencí Ďáblovy bible. Stejný magický znak se totiž nacházel i v nedávno objevených hrobech uprostřed kláštera v Podlažicích. Právě v benediktinském klášteře v Podlažicích se na počátku 13. století Ďáblova bible nacházela. Podle dochované legendy ji tam prý s pomocí ďábla za jedinou noc napsal jakýsi mnich, kající se z těžkého hříchu. Tajemný původ knihy umocňuje neobyčejně sugestivní, přes půl metru vysoký obraz ďábla.

Loading

Ďáblova lest – 1.díl – Noc hadů

3.5/5 - (1 {hlasů})

Ďáblova lest

Nočním lesem prchá dívka (H. Vagnerová), v šoku a zakrvácená vběhne pod auto. Lékařka (B. Munzarová) v nemocnici zjistí, že dívka není zraněná, ale přesto zavolá kriminální policii. Vedou ji k tomu některé zvláštní znaky na těle dívky, která mezitím upadla do bezvědomí. Inspektor Sumara (J. Dvořák) je vyrušen z dovolené a povolán k zvláštnímu případu. Všechno nasvědčuje tomu, že dívka měla být obětí tajemného rituálu, černé mše. Když ji posléze Sumara vyslechne, zjistí, že pracovala jako studentka archeologie na výzkumu v bývalém benediktinském klášteře v Podlažicích. Do pátrání se zapojuje znalec satanských sekt, religionista doktor Runa (I. Trojan), který podle pomalování na těle dívky usoudí, že šlo o okultistický rituál vzývající ďábla.

Loading