David Gránský

Přidej hodnocení

David Gránský

Povolání: herec / zpěvák / tanečník
Národnost: česká
Narození: 11.3. 1992, Znojmo, Československo

Širšímu publiku se představil v roce 2008 v pěvecké reality show X Factor, kde se dostal do finále ve skupině 15-24 let. Vypadl po šestém finálovém kole, vítězem soutěže se stal Jiří Zonyga. O tři roky později, tedy v roce 2011, přišel jeho divadelní debut v muzikálu Naháči, který byl však neúspěšný a uváděl se pouze krátce. V roce 2012 se zúčastnil konkurzu na muzikál Pomáda a získal roli Doodyho a od té doby se začal pravidelně objevovat v muzikálových produkcích. Ve stejném roce se objevil v muzikálu Kapka medu pro Verunku, kde ztvárnil hned dvě role, a to myslivce Jirku a prince Mirka. O dva roky později ztvárnil Kaye v muzikálu Sněhová královna. V roce 2015 se přidal k obsazení muzikálu Mamma Mia! jako nová posila v roli Skye. V roce 2016 ztvárnil Dlouhého Jendu v muzikálové komedii Ať žijí duchové, uváděné v Kongresovém centru.

V roce 2011 měl malou roli ve filmu Bastardi 2. V roce 2013 nastoupil do třetí série televizního seriálu Gympl s (r)učením omezeným, kde si zahrál Daniela Ježdíka mladšího. V roce 2014 také hrál Jakuba v seriálu Doktoři z Počátků. V roce 2016 ztvárnil Leoše Trébla, přezdívaného Junior, v seriálu Ohnivý kuře.

Mimo herectví a zpěv se též věnuje dabingu. V roce 2015 namluvil do češtiny Lucase Reibera ve Fakjů pane učiteli 2 a Michaela Gregoria ve filmu Mune – Strážce měsíce.

zdroj: Wikipedia

 118 ,  4 

Related Posts

Jeden komentář k “David Gránský”

  1. Dobrý den pane Granský vím že Vás o to žádá každej druhej ale chtěl by Vás poprosit jestli by jste jsi neudělal v dubnu čas a přijeď jenom na pět minut dcere a bývalý přítelkyně Poprad k narozeninám a dceři jste asi před dvěma lety volal osobně a na tou její radost nezapomenu jste skvělý herec, moderátor ale jako zpěvák klobouk dolů a finanční odměnu můžu Vám dat 2000 vím že je to málo ale víc nemám ale chci jím udělat radost když to odmitne te pochopím

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*