Dynastie Nováků – 13.díl – Tajná svatba

Dynastie Nováků

Babička Kohoutková a dědeček Novák se dohodnou na tajné a tiché svatbě v Hořovicích. Jediný, komu se Jan svěří, je jeho syn Martin. Babička Kohoutková zatím chystá pro Jana velké překvapení. Prodala svůj domek v Hořovicích a výměnou získá byt v Praze. Navíc kupuje auto. Jan se rozhodne, že se do Hořovic přestěhuje ještě před svatbou. Zastihne tam svou nastávající, jak vychází z domku s cizím mužem a odjíždí s ním autem. Ukvapeně odvolává svatbu. Děda Max se do toho vloží a zjistí, že muž je novým majitelem domku a právě se do něj stěhuje. Jan najde svoji nastávající v novém bytě v Praze s vyhlídkou na nádraží. A tak se vzápětí v hořovickém zámku koná “tajná svatba” za účasti celé rodiny a všech spolupracovníků…(Česká televize)

Dynastie Nováků – 12.díl – Dovolená

Dynastie Nováků

Hlava rodiny se na popud babičky snaží dát dohromady svou dceru a jejího manžela. Zařídí jim tajně společnou dovolenou, ale usmiřování nezačne právě nadějně…(Česká televize)

Dynastie Nováků – 10.díl – Výbuch

Dynastie Nováků

Emil Kučera měl co dělat, aby se dostal z osidel pokladní Heleny Soukupové, která ho představila rodičům jako svého snoubence. Martin měl na zájezdu s Janou poruchu na autě, museli nocovat v hotelu. Na seřazovacím nádraží došlo k výbuchu cisternového vozu. Doplatil na něj Hampl, kterého se zraněním odvezli do nemocnice. Co tam ale dělal se dvěma kanystry a po pracovní době?…(Česká televize)

Dynastie Nováků – 9.díl – Jahodový král

Dynastie Nováků

Dynastie Nováků se rozrostla o malého Tomáška. Hudebníci z Martinovy kapely včetně Jany vlastními silami napravili škodu, kterou napáchali na Janově zahrádce. V zahrádkářské kolonii proběhla každoroční soutěž o “jahodového krále” a Tomáška z ní museli odvézt na pohotovost. Naštěstí to byla jen kopřivka. Otec Jan začal neobvykle dbát o svůj zevnějšek a babička Kohoutková zase nápadně často dojíždět do Prahy. Lída se sešla s Emilem, aby si rozdělili majetek…(Česká televize)

Dynastie Nováků – 8.díl – Mejdan

Dynastie Nováků

Jan už nevydržel napětí a prozradil snaše Jiřině pravdu o Tomáškovi i plán s adopcí. Jiřině se ulevilo, že za Pepovými jízdami do Kostelce nebylo nic vážnějšího. Zajela se na Tomáška podívat a oblíbila si ho na první pohled. Zato babička Kohoutková posmutněla vidinou odloučení od vnuka. Nejmladší syn Martin byl přijat za bubeníka do kapely, s níž zpívá Jana. Sblížení s Janou ovšem skončilo zničením otcovy zahrádky…(Česká televize)

Dynastie Nováků – 7.díl – Ztracené dítě

Dynastie Nováků

Pepa a Jiřina se zajímají o adopci dítěte. Pepa chce samozřejmě adoptovat Tomáška, ale Jiřina chce holčičku. Navíc tajně zjistila, že Pepa platí čtyři stovky měsíčně jakési Zdeňce Kohoutkové a s dědou Maxem se za ní vypravila do Hořovic, aby tu záhadu vypátrali. Jenže děda nevypátral nic, protože Pepa odvezl Tomáška do Prahy, aby ho Jiřině nenápadně představil. Samozřejmě, nevyšlo to. Navíc se Tomášek v ZOO ztratil a Pepa se dostal do podezření, že je únoscem malých dětí. Jediný klad ten výlet měl ? v ZOO se blíže poznala Tomášova babička s Tomášovým dědečkem…(Česká televize)

Dynastie Nováků – 6.díl – Večírek

Dynastie Nováků

Pepa se obává, že se o jeho předmanželském otcovství dozví jeho žena Jiřina. Jenže ta má jiné starosti. Lékař jí totiž oznámil, že už nikdy nebude mít děti. Nešťastná Jiřina se svěří tchánovi. Ten má hned po ruce řešení: adoptovat dítě! Samozřejmě má na mysli Pepova Tomáška. Rodinná kapela Novákových účinkovala na železničářském večírku a Lída se tam objevila s dr. Šestákem, Emil si zase přivedl svou podřízenou Helenu.

Dynastie Nováků – 5.díl – Nahý v trní

Dynastie Nováků

Rodina Novákových, otec Jan, děda Max, Lída, Pepa s Jiřinou i nejmladší Martin se konečně přestěhovali do velkého, společného bytu. Uprostřed vybalování byl Pepa náhle odvolán na další “melouch”. Jenže cestou z Prahy ho přepadli dva uprchlíci z nápravného ústavu pro mladistvé a nechali ho spoutaného a bez oděvu v lese. Pepova pouť v prádle skončila málem tragicky vinou žárlivého manžela traktoristky místního JZD. Naštěstí oba mladí dobrodruzi byli brzy zadrženi a Pepa mohl pokračovat v cestě. Sešel se znovu s Ivankou Kohoutkovou, ale tentokrát u toho byl i malý Tomáš a jeho babička. Domů se Pepa dostal až pozdě v noci. Otec Jan byl vzhůru a chtěl Pepovi vyčinit, že je ženě nevěrný. Namísto toho se dozvěděl novinku, že má vnuka.

Dynastie Nováků – 4.díl – Nevěra

Dynastie Nováků

Otec Jan překvapil rodinu a pozval všechny na tajný výlet ? na svou novou zahrádku. Pepa vysvětlil své ženě Jiřině, že musí jet na melouch. Ve skutečnosti ale odjel na chatu, kde se setkal s jistou slečnou Ivankou. Na milostnou schůzku to však nevypadalo, mluvilo se hlavně o jejich synovi Tomáškovi. Ivanka se totiž bude vdávat a její nastávající dítě nechce. Pepa slíbil, že všechno do Ivančiny svatby vyřeší. Lída se podezřele rychle dostala z deprese po rozchodu se svým mužem a zašla si do kina s právníkem Šestákem. Plánovaná akce výměny těsného bytu rodiny Novákových za větší se rozjela.

Dynastie Nováků – 3.díl – Kouzelník

Dynastie Nováků

Pokladní Helena splétá jemné sítě kolem Emila, kterého definitivně opustila žena Lída. Na Janově pracovišti se objevují problémy. Hampl, člen jeho brigády a ve volném čase estrádní kouzelník, nedokázal nechat bez povšimnutí zbytky benzínu v cisternách. A Jan mu uděluje lekci i za absence. Jeho syn Pepa zatím tajně plánuje stěhování celé rodiny do většího bytu. Doufá, že mu otec s rodinou finančně vypomůže. Netuší, že Jan se stal majitelem zahrádky v železničářské kolonii. Martin se zamiloval do zpěvačky a kolem výpravčí Lídy se začíná podezřele často objevovat právník dr. Šesták.

Dynastie Nováků – 2.díl – Rozchod

Dynastie Nováků

Na otcovu oslavu nedorazil zeť Emil, a tak si ho šla Lída vyzvednout do práce. Uviděla ho s jeho kolegyní Helenou a kožichem, na který jí muž ten den nechtěl dát peníze. Na vysvětlení nepočkala a vrátila se domů. Jak asi dopadne manželská roztržka? Složitost situace se snaží vyřešit celá rodina a přinutí Lídu učinit první krok ke smíření. Lída jde domů, jenže tam se dočká nového překvapení.

Dynastie Nováků – 1.díl – Narozeniny

Dynastie Nováků

Rodu Nováků vévodí patriarcha Maxmilián, bývalý strojvedoucí. Jeho syn Jan vede Brigádu socialistické práce, Janova dcera Lída pracuje jako výpravčí a syn Martin právě dokončil železniční průmyslovku. Jen starší syn Pepa se odrodil. Je mistrem v autoservisu. Jan převzal u příležitosti svých padesátin vyznamenání, může spokojeně rekapitulovat svůj dosavadní život. Jenže ta spokojenost dostala v noci trhlinu, která mu pokazila nejkrásnější den jeho života.