Grand hotel – 1.díl – Zasnoubená proti své vůli

Přidej hodnocení

Píše se rok 1905. Cristina Olmedová pracuje v Grand Hotelu v Cantaloa a záhy je jmenována vrchní komornou. Pořádku v hotelu vládne železnou rukou vedoucí Ángela Salinasová, která dohlíží na komorné. Majordomus Benjamín má na starosti číšníky. Majitelka hotelu, vdova Teresa Alarcónová si ji dá zavolat a žádá ji, aby jí vrátila, co jí patří. Cristina odvětí, že kdyby jí někdo ublížil, tak řekne pravdu. Jako první v zemi má hotel elektrické osvětlení a při té příležitosti Teresa pořádá oslavu. Cristinu někdo pronásleduje, utíká do zahrady až k rybníčku, kde ji neznámý s nožem zastihne. Když Cristinin bratr Julio od ní nedostane dopis, vydá se na cestu do Cantaloa.

Číšník Andrés, syn Ángely, mu řekne, že Cristina byla propuštěna, protože ukradla šperky významné návštěvnici hotelu, které říkají Lady. Julio tomu nevěří a s pomocí Andrése se začne vydávat za nového číšníka. Julio se dozví od Lady, že jí nikdo šperky neukradl. Teresa uspořádá rodinné setkání. Jako první přijede dcera Alicia, s níž se Julio setkal již ve vlaku. Matka chce oznámit její zásnuby s Diegem de Murquía, který pomáhá ve vedení hotelu. Hotel má zdědit Alicia. Ta Diega nemiluje, chtěla studovat na universitě, ale podvolí se matce. Do hotelu přijíždí i její sestra Sofia, která se provdána za Alfreda de Vergaru a čekají potomka. Sofia je přesvědčena, že hotel dostanou na starost oni dva, a čeká ji zklamání. Na poslední chvíli dorazí i Javier Alarcón, bratr Alicie a Sofie. Je opilý a přiveze si jako doprovod prostitutku. Ztropí před rodinou i hosty hotelu skandál a matka ho pošle do pokoje. Zklamaná Alicia se na chvíli uchýlí na terasu. Julio se jí představí jako architekt a jeho jednání se Alicii líbí. Diego řekne Alicii, že ví, že ho nemiluje, ale že by spolu mohli přece jen hotel řídit. Alicia odchází spát a Diego jde do svého pokoje. Tam na něj čeká komorná Belén, která byla spolubydlící Cristiny. Je jeho milenkou a Diego jí slibuje, že ani po jeho svatbě nebude škodná. Grand hotel. La doncella en el estanque…(Prima Love)

 

Díly seriálu Grand hotel

Grand hotel - Osoby a herecké obsazení

Režie: Carlos Sedes, Sílvia Quer, Jorge Sánchez-Cabezudo
Scénář: Vjačeslav Zub
Kamera: Jacobo Martínez, Unax Mendía
Hudba: Lucio Godoy
Hrají: Adriana Ozores, Amaia Salamanca, Yon González, Eloy Azorín, Fele Martínez, Marta Larralde, Concha Velasco, Manuel de Blas, Paula Prendes, Llorenç González, Pedro Alonso, Luz Valdenebro, Iván Morales, Raquel Sierra, Tato Loché, Asunción Balaguer, Alejandro Cano, Mairen Muñoz, Selica Torcal, Eloísa Vargas, Pep Anton Muñoz, Antonio Reyes, Miguel Mota, Paula Ovejero, Mar del Hoyo, Kiti Mánver, Inma Cuevas, Dion Córdoba, Miguel Ángel Jenner, Javier Pereira, Francesc Pagès, Luis Fernández de Eribe, Pedro Miguel Martínez, Andrea del Río, Marta Calvó, Elena Tarrats