Grand hotel – 3.díl – Špička zlatého nože

Přidej hodnocení

Julio vypátrá, že knoflík utržený ze stejnokroje chybí Andrésovi. Andrés mu vysvětlí, že stejnokroj dostal už bez knoflíku těsně po slavnosti elektrického osvětlení. Alicia zjistí z dokumentů v Diegově kanceláři, že oděv patřil číšníkovi Pascualovi, který byl po slavnosti povýšen na funkci recepčního. Pascual řekne Juliovi, že ztratil knoflík v jezírku, když mu vedení nařídilo, aby jej vyčistil od krve. Pascual přinese Diegovi do kanceláře dopis, který pro něj kdosi odevzdal. Vyděrač v něm žádá výkupné za mlčení o Cristině. Diego sežene peníze a uloží je do zásuvky, z níž mu je ukradne Javier.

Majitel vesnického baru Sebastian nabídne Javierovi, že smaže všechny jeho dluhy v případě, že se boxerských zápasů zúčastní Julio, jinak ho udá, že jako poslední byl s Jimenou, kterou našli zavražděnou. Panovačnému Javierovi se Julia podaří přemluvit. Juliovi se svěří Andrés, že Belén miluje a za úspory jí chce koupit prsten. Julio mu řekne, aby na něj v zápasu vsadil, že vyhraje. Javier mu však v poslední chvíli nařídí, že má prohrát. Julio ho neposlechne. Andrés žádá Belén o ruku. Diego přijde na to, že se mu peníze ztratily a vyčiní Alicii, že byla bez dovolení v jeho kanceláři. Alicia však objeví dopis vyděrače a chce vysvětlení. Diego jí zalže, že vydírají klavíristu Anselma, který přijel koncertovat. Nemá o tom však hovořit ani se svou matkou. Alicia to sdělí Juliovi a ten se od Anselma dozví, že na slavnosti, kdy byla Cristina pravděpodobně zavražděna, ani nebyl. Do Cantaloa přijíždí zkušený detektiv Ayala a ujímá se vyšetřování vraždy ubodané Jimeny. V ráně najde úlomek zlatého nože. Ptá se po zlatých příborech v hotelu. Benjamin zjistí, že jeden nůž chybí. Příbory mu prý nedávno pomáhal čistit Julio…(Prima Love)

 

Díly seriálu Grand hotel

Grand hotel - Osoby a herecké obsazení

Režie: Carlos Sedes, Sílvia Quer, Jorge Sánchez-Cabezudo
Scénář: Vjačeslav Zub
Kamera: Jacobo Martínez, Unax Mendía
Hudba: Lucio Godoy
Hrají: Adriana Ozores, Amaia Salamanca, Yon González, Eloy Azorín, Fele Martínez, Marta Larralde, Concha Velasco, Manuel de Blas, Paula Prendes, Llorenç González, Pedro Alonso, Luz Valdenebro, Iván Morales, Raquel Sierra, Tato Loché, Asunción Balaguer, Alejandro Cano, Mairen Muñoz, Selica Torcal, Eloísa Vargas, Pep Anton Muñoz, Antonio Reyes, Miguel Mota, Paula Ovejero, Mar del Hoyo, Kiti Mánver, Inma Cuevas, Dion Córdoba, Miguel Ángel Jenner, Javier Pereira, Francesc Pagès, Luis Fernández de Eribe, Pedro Miguel Martínez, Andrea del Río, Marta Calvó, Elena Tarrats