Grand hotel – 4.díl – Vyděrači na stopě

Přidej hodnocení

Alicia jde na místo předání výkupného a spatří, jak si ho vyzvedává muž v hotelovém plášti. Ale nepozná ho. Podle Benjamina nosí tyto pláště poslíčci. Později se Alicia na místo vrátí a nejde tam manžetový knoflíček, který pachatel ztratil. Ukáže ho Juliovi, který jej pozná. Patřily jejich otci, který je dal Cristině pro případ nouze, aby je prodala. Julio se od Belén dozví, že Cristina chtěla knoflíčky darovat svému příteli, ale vzala jí je a uschovala Ángela. Belén také vysloví podezření, že přítel asi Cristinu bil. Julio nepřizná detektivovi Ayalovi, že je Cristininým bratrem. Teresa vyčiní Diegovi, že nevyřešil případ Cristiny.

Julio přemýšlí o Diegovi jako o pachateli, ale Alicia nevěří, že by byl vrahem. Do Grand Hotelu přijíždí Alfredova matka, markýza Elisa. Když se dozví, že Sofia spadla ze schodů, pojme podezření o osudu dítěte. Kontaktuje doktora Santamaríu, který Sofii ošetřoval, ten prohlásí, že je zavázán mlčením. Snaží se ho s pomocí své komorné Victorie podvodem ze slibu vyvázat, Teresa však na to přijde a doporučí Santamaríovi, aby hotel opustil. Julio sdělí detektivu Ayalovi, že Jimenu neznal. Ayala nařídí prohlídku v jeho pokoji. Julio narychlo ukryje Cristinin zakrvácený stejnokroj na chodbě, ale Ayala ho objeví. Majitel hospody Sebastian svěří Ayalovi, že viděl Jimenu s Javierem. Ayala řekne Terese, že podezřelým je Javier, má už z dřívějška záznam u policie pro napadení. Tomu ale potvrdí alibi na onu noc Julio, který ho odvedl z baru. Jedna z komorných najde pod Javierovou matrací ulomený zlatý nůž. Předá ho Ángele a ta Terese, kterou ubezpečí, že bude mlčet. Javier matce zdůrazní, že není vrah a někdo mu tam musel nůž nastražit. Teresa chce, aby nůž schoval u někoho ze služebnictva. Javier nůž odnese do Juliova pokoje. Teresa tlačí na Diega, aby vrátil peníze, které si po krádeži těch svých vzal z hotelového trezoru. Diego nařídí svému pomocníku Garriovi, aby peníze hledal v pokojích služebnictva. Garrido je právě v jednom z pokojů. Julio slyší hluk a chce vstoupit. Garrido třímá v ruce nůž…(Prima Love)

 

Díly seriálu Grand hotel

Grand hotel - Osoby a herecké obsazení

Režie: Carlos Sedes, Sílvia Quer, Jorge Sánchez-Cabezudo
Scénář: Vjačeslav Zub
Kamera: Jacobo Martínez, Unax Mendía
Hudba: Lucio Godoy
Hrají: Adriana Ozores, Amaia Salamanca, Yon González, Eloy Azorín, Fele Martínez, Marta Larralde, Concha Velasco, Manuel de Blas, Paula Prendes, Llorenç González, Pedro Alonso, Luz Valdenebro, Iván Morales, Raquel Sierra, Tato Loché, Asunción Balaguer, Alejandro Cano, Mairen Muñoz, Selica Torcal, Eloísa Vargas, Pep Anton Muñoz, Antonio Reyes, Miguel Mota, Paula Ovejero, Mar del Hoyo, Kiti Mánver, Inma Cuevas, Dion Córdoba, Miguel Ángel Jenner, Javier Pereira, Francesc Pagès, Luis Fernández de Eribe, Pedro Miguel Martínez, Andrea del Río, Marta Calvó, Elena Tarrats