Grand hotel – 5.díl – Přesná muška

Přidej hodnocení

Přicházející Pascual Julia odvolá do práce a spatří Garrida, jak vychází z pokoje. Zajde do svého pokoje, uloží výkupné do kufříku a odchází. Všimne si ho Victoria, komorná markýzy Elisy, a v nestřežené chvíli mu kufřík ukradne. Elisa před Sofií zdůrazňje, že jí jde o budoucnost rodiny a že na ni dohlédne. Sofia omdlí a Ángela ji ošetří. Přitom zjistí, že Sofia těhotná není. Elisa požádá Diega, aby přehodnotil účast jejího syna Alfreda ve vedení hotelu. Poví mu o Pascualovi a penězích a žádá za to, aby špehoval Sofii a Alfreda, protože něco skrývají. Detektiv Ayala prohledává pokoje služebnictva a u Andrése objeví ulomený zlatý nůž. Policie Andrése zadrží. Ángela chce syna zachránit. Řekne Terese, že když to bude nutné, prozradí pravdu o Sofiině falešném těhotenství. Javier matce vysvětlí, že nůž měl být v Juliových věcech, ale že se spletl.

Teresa mu vyčte jeho chování a udá ho Ayalovi. Javier je zatčen a Andrés propuštěn. Andrés zjistí, že Pascual byl přítelem Cristiny, která mu manžetové knoflíčky darovala. Diego se Pascuala ptá na kufřík, Pascual odpoví, že si pro něj měl přijít Julio. Když se Diego vzdálí za Juliem, Pascual znovu ukradne kufřík s penězi, vezme si jako rukojmí Alicii a s ní odchází z hotelu. Julio se schovává v zahradě před Diegem a spatří Pascuala a Alicii. Pascualovi řekne, že je Cristinin bratr. Je přesvědčen, že Pascual Diega kvůli něčemu vydíral. Pascual prohlásí, že Cristinu miloval a nikdy by jí neublížil. Podle něj není vrahem ani Diego. Ten je spatří a Pascuala zastřelí. Ayalovi vysvětlí, že chránil svou snoubenku. Julio prohlásí, že Diego vystřelil bez varování. Teresa se dohodne se známým soudcem, který má obvinit Pascuala z vraždy Jimeny i Cristiny a případ tím uzavře. Javier je propuštěn a řekne matce, že jí nikdy nezapomene, že ho zradila. Do hotelu přijíždí další Teresin známý, generál Alejandro s dcerou Eugenií. Nepolepšitelný Javier jí začne nadbíhat a milují se spolu. Vyruší je sám generál. Teresa oznámí Javierovi, že restem pro něj bude to, že se s Eugenií bude muset zasnoubit. Ángela vyslechne rozhovor Andrése a Belén a dozví se, že dítě není jeho. Julio s Alicií objeví v Pascualově šatstvu klíč zašitý do podšívky…(Prima Love)

 

Díly seriálu Grand hotel

Grand hotel - Osoby a herecké obsazení

Režie: Carlos Sedes, Sílvia Quer, Jorge Sánchez-Cabezudo
Scénář: Vjačeslav Zub
Kamera: Jacobo Martínez, Unax Mendía
Hudba: Lucio Godoy
Hrají: Adriana Ozores, Amaia Salamanca, Yon González, Eloy Azorín, Fele Martínez, Marta Larralde, Concha Velasco, Manuel de Blas, Paula Prendes, Llorenç González, Pedro Alonso, Luz Valdenebro, Iván Morales, Raquel Sierra, Tato Loché, Asunción Balaguer, Alejandro Cano, Mairen Muñoz, Selica Torcal, Eloísa Vargas, Pep Anton Muñoz, Antonio Reyes, Miguel Mota, Paula Ovejero, Mar del Hoyo, Kiti Mánver, Inma Cuevas, Dion Córdoba, Miguel Ángel Jenner, Javier Pereira, Francesc Pagès, Luis Fernández de Eribe, Pedro Miguel Martínez, Andrea del Río, Marta Calvó, Elena Tarrats