Grand hotel – 9.díl – Souboj

Přidej hodnocení

Sofia kontaktuje těhotnou dívku Catalinu, která chce své dítě dát do sirotčince. Zaměstná ji jako komornou v hotelu a slíbí jí, že si její dítě vezme na vychování. Teresa Sofii vyčiní, jejich rozhovor slyší Belén. Teresa se dozví, že Diego měl pletky s Belén. Sdělí jí, že její dítě už nepotřebuje. Peníze jí nechá, když se dítěte zbaví. Poskytne jí jedovatou routu, aby potratila. Belén nabídne Catalině, čaj a do jejího hrnku nasype routu. Vidí to Ángela a hrnečky prohodí. Javier neumí střílet a do souboje s generálem Alejandrem se mu nechce. Jeho sekundantem je Alfonso. Souboj však přeruší detektiv Ayala, kterého poslala Javierova matka. Generál však na souboji, tentokrát s Alfonsem, trvá. Jde o tradici a čest.

Sofia zdůrazní Javierovi, že mu nikdy neodpustí, jestli její manžel Alfonso při souboji zemře. Javier tajně ucpe Alejandrovu pistoli a na souboj přijde. Alejandro ucpávku objeví. Svým výstřelem Javier mine, ale generál se shodou okolností narychlo odvolán k dceři Mercedes, která se probudila z bezvědomí. Julio řekne Alicii, že nikoho nezabil a že nutně potřebuje její pomoc. Alicia mu uvěří. V hotelu se objeví žena s Cristininým přívěškem na krku, který Juliovi kdosi ukradl. Jde však o dárek ze zastavárny. Na šperku je vyryto Cristině s láskou s datem, kdy se vrátila s Diegem z Madridu. Vybral si ji na cestu ze všech komorných. Julio dospěje k závěru, že byli milenci. Proto Diega vydírali. Je podezřelý z vraždy Cristiny. Diego se přizná Alícii. Svůj vztah s Cristinou však ukončil před jejich zasnoubením. Prohlásí, že v osudnou noc slavnosti byl neustále s Teresou a hosty. Sofia ho však viděla, jak odešel pryč a vrátil se rozrušený. Alicia to sdělí Ayalovi a Diego je zadržen. Detektiv jí také řekne, že Julio je obviněn z vraždy ženy během krádeže. Pro Ayalu je však výpověď Julia důležitá. Julio se rozhodne svědčit proti Diegovi, i když ví, že bude zatčen. Diego zjistí, že klíčový svědek je z hotelu a nařídí Garridovi, aby sledoval, kdo z hotelu odejde, a zabil ho. Garrido míří na Julia zbraní a někdo ho srazí k zemi. Je to Cristina…(Prima Love)

 

Díly seriálu Grand hotel

Grand hotel - Osoby a herecké obsazení

Režie: Carlos Sedes, Sílvia Quer, Jorge Sánchez-Cabezudo
Scénář: Vjačeslav Zub
Kamera: Jacobo Martínez, Unax Mendía
Hudba: Lucio Godoy
Hrají: Adriana Ozores, Amaia Salamanca, Yon González, Eloy Azorín, Fele Martínez, Marta Larralde, Concha Velasco, Manuel de Blas, Paula Prendes, Llorenç González, Pedro Alonso, Luz Valdenebro, Iván Morales, Raquel Sierra, Tato Loché, Asunción Balaguer, Alejandro Cano, Mairen Muñoz, Selica Torcal, Eloísa Vargas, Pep Anton Muñoz, Antonio Reyes, Miguel Mota, Paula Ovejero, Mar del Hoyo, Kiti Mánver, Inma Cuevas, Dion Córdoba, Miguel Ángel Jenner, Javier Pereira, Francesc Pagès, Luis Fernández de Eribe, Pedro Miguel Martínez, Andrea del Río, Marta Calvó, Elena Tarrats