Hana Holišová

Přidej hodnocení

Četníci z Luhačovic-Hana Holišová

Povolání: herečka
Národnost: česká

Narození: 6.8. 1980, Brno, Československo

je česká herečka a zpěvačka, držitelka Ceny Thálie pro rok 2012 za roli papežky Jany v muzikálu Papežka.

Narodila se v roce 1980 v Brně. Její otec Evžen Holiš působil jako dirigent a korepetitor ND v Brně, matka, Hana Horká, byla sólistkou zpěvohry ND a MdB. Její polorodou sestrou je herečka a zpěvačka Michaela Horká. Hana vystudovala Střední pedagogickou školu, poté činoherní herectví na JAMU.

Divadelní kariéru začala hostováním v brněnském Národním divadle v inscenacích Zpívání v dešti[2], Kristián[3] a Divotvorný hrnec[4]. Následovalo krátké hostování v divadle Nová Scéna v Bratislavě, kde ji diváci mohli vidět v roli Jeanie v muzikálu Hair.

V pražském Hudebním divadle Karlín nastudovala roli Aleny v muzikálu Noc na Karlštejně, za kterou byla nominována na cenu Thálie 2004. Inscenace se hraje již více než 10 let.

Aleš Slanina a Hana Holišová v muzikálu Funny Girl
Koncem roku 2005 nastoupila do stálého angažmá v Městském divadle Brno, kde ztvárnila množství rolí v muzikálech jako např. Jesus Christ Superstar, Čarodějky z Eastwicku, Evita, Pokrevní bratři, Bídníci, Papežka, Kočky, Funny girl a další. Na činoherní scéně MdB např. inscenace Equus, Becket aneb čest Boží, Dokonalá svatba, Škola základ života, Podivný případ se psem a další.

Brněnským angažmá návštěvníci pražských divadelních scén o její působení nepřišli. Hostovala v pražské Státní opeře v lyrikálu M. Horáčka a P. Hapky Kudykam, v hlavní ženské roli Martiny a aktuálně hraje jednu z hlavních rolí muzikálu Mamma Mia! uváděném v Kongresovém centru v Praze.

Do širšího povědomí veřejnosti se dostala díky roli zdravotní sestřičky Anny Peškové v seriálu Velmi křehké vztahy. Zahrála si v původním českém filmu Vladimíra Drhy Anglické jahody, účinkovala také v TV seriálu 3+1 s Miroslavem Donutilem, v TV filmu Vladimíra Michálka – Milenka Mrtvého (jedna z povídek cyklu Okno do hřbitova) a také v jednom z dílů série Soukromých pastí (Nezabiješ, v režii Jiřího Věrčáka). Televizní diváci ji také mohli vidět ve filmu Užij si se psem, v režii Filipa Renče. Aktuálně účinkuje v televizním seriálu TV NovaUlice, kde ztvárňuje roli Veroniky Maléřové.

V roce 2016 se zúčastnila první řady hudebně – zábavné show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas. V deseti kolech postupně ztvárnila tyto zpěváky / herce – Édith Piaf, Beyoncé Knowles, Katy Perry, Michael Jackson, Hana Zagorová, MC Hammer, Shania Twain, Aretha Franklin, Catherin Zeta-Jones a John Travolta. Na konci soutěže se stala její celkovou vítězkou.

Třikrát získala ocenění „nejoblíbenější herečka“ v divácké anketě Křídla (Městské divadlo Brno). Za její zatím největší úspěch se dá ale považovat získání Ceny Thálie, které každoročně uděluje Herecké asociace. Tu získala v březnu 2013 za roli Papežky Jany v muzikálu Papežka, uváděném v Městském divadle Brno. Za zmínku stojí také její pěvecké účinkování s orchestry Cool Time Band, Jazz side Band (nyní B-side Band) a také s Orchestrem Gustava Broma.

zdroj: wikipedia

Loading

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*