Hospoda – 26.díl – Schůze

Přidej hodnocení

Zatloukal při příchodu do hospody uvidí Jonáše, jak vyvěšuje nápis: NOVOU NADĚJI, NOVOU VÍRU, NOVÉ IDEÁLY. Od ostatních se dozvídá, že v hospodě bude schůzka s voliči SNB – Strany Národního Blahobytu. Jonáš čeká na příchod předsedy strany, aby mohli začít. Ten přichází s tajemníkem Berkou a není to nikdo jiný než ing. Veškrna. Přednáší emotivní projev, ve kterém napadá ziskuchtivost zákonodárců a slibuje hory doly včetně snížení cen piva. Tím si okamžitě získává většinu hostů.

Hospoda – 25.díl – Dlužník

Přidej hodnocení

V opilosti udělá člověk kdejakou volovinu, obzvlášť Jonáš. Před hospodou stepuje Joska a bojí se jít dovnitř, protože má u Jardy velkou sekeru. Když se tam odhodlá vkročit, snaží se z Jardy dostat svou harmoniku, kterou zastavil u Brázdů a Jarda jí vykoupil. Slibuje zaplacení dluhu, ale Jarda mu nevěří. Joska se uráží a odchází. Za chvíli přichází Jonáš s náladou na oslavování a objedná si whisky. Přiznává, že v Sazce vyhrál 2630 korun. Uprostřed hádky mezi Jonášem a štamgasty přichází opět Joska a znovu prosí o svou harmoniku. Dušek odmítá a do diskuze se vkládá Jonáš – všechny přítomné šokuje tím, že Joskův dluh zaplatí. To hlavní má ale teprve přijít…(TV Nova)

Hospoda – 24.díl – Bomba

Přidej hodnocení

V hospodě se zastavil na kávu neznámý muž a při odchodu vynadal Duškovi, že káva byla velmi hořká. Po chvíli Mařka objevuje někým zapomenuté zavazadlo a konstatuje, že v něm něco tiká. Štamgasté řeší, co v tom může být, ozývají se i dohady o bombě. Dušek rozhodne uklidit kufřík a počkat na majitele, ale objevuje se Jonáš a jeho nebezpečná ochota. Volá na policii a vyklízí hospodu. Po příjezdu policie a vyšetření zavazadla nabírá situace nečekaný obrat…(TV Nova)

Hospoda – 23.díl – Vynálezce

Přidej hodnocení

Hosté se baví pozorováním neznámého muže, který v hospodě čeká na Zatloukala. Právník rozhodně nemá radost, že by měl mít dalšího klienta. Je to neodbytný kutil, vynálezce J. V. Kropáč. Zatloukal nabízí štamgastům 500 korun, když mu pomohou se muže zbavit. A tak Babula odvádí “pana inženýra” do kotelny, kde ho zamkne a jde si pro svou odměnu. Tu však nedostane, protože ve chvíli, kdy ji Zatloukal dává na stůl, se Kropáč vrací s vítězoslavným úsměvem…(TV Nova)

Hospoda – 22.díl – Fotbal

Přidej hodnocení

Duškovi a části štamgastů vrtá hlavou, proč je v lokále téměř prázdno. Vysvětlení přichází v podobě Nováka. Ten zaskočil pouze na jedno, protože spěchá na fotbal. A tak osazenstvo hospody řeší otázku televize v lokále. Postupně se sejdou tři přístroje, ale dokonale funguje až ten třetí. Začíná diskuze o tom, zda si televizi nechat pro hosty. Štamgasti a Dušek se rozhodují, že ano, ale o pouštění bude rozhodovat majitel, tedy Jarda. Ten svůj postoj ukáže velice rychle po příchodu dalších hostů…(TV Nova)

Hospoda – 21.díl – Prvorodič

Přidej hodnocení

Uprostřed klasické rozpravy štamgastů se objeví nervózní mladík a chce si zatelefonovat. Zprvu mu nikdo nevěnuje pozornost, ale když jde mladík volat potřetí, štamgasté i personál zbystří. Po menším výslechu se dozvídají, že čeká, až se jeho ženě v porodnici narodí dítě. Tomu se ale na svět zjevně nechce, a tak nastávající otec poprosí sestřičky, aby mu do hospody zavolaly, až bude jeho potomek na světě. Poté hostům slíbí, že pokud to bude kluk, dá deset lahví šampusu, pokud holka, pak pouze jednu. Toho využije Joska, vytratí se a v telefonickém hovoru z budky předstírá, že volá z porodnice a oznamuje, že se narodil kluk. Všichni radostně popíjejí šampaňské, ale jen do chvíle, než se ozve skutečná porodnice se zprávou, že se narodila holka. Joska před hněvem novopečeného otce raději utíká, ale za chvíli volá porodnice podruhé…(TV Nova)

Hospoda – 20.díl – Stávka

Přidej hodnocení

Novák přichází a zjišťuje, že se tu ráno zastavila jeho žena a vynutila si na Jardovi slib, který zcela nečekaně dodržuje – Vencovi nenaleje ani kapku alkoholu. Vzápětí zjišťuje, že žena má v plánu obejít i ostatní hospody. Ocitá se tedy ve slepé uličce. Dvířka mu pootevírá Zatloukal, který mu dá napít od sebe. Dušek proto přestane napájet i jeho a oba se ocitají na suchu. Jako řešení se nabízí stávka, ale Novák se ukazuje jako neschopný agitátor. Role předáka se proto ujímá Zatloukal, kterému přijde náramně vhod, že Dušek nechce nalít ani Práškovi, kterému Novák a Zatloukal vypili pivo bez jeho svolení. Zatloukalovy zkušenosti vedou k prázdné hospodě a štamgastům o vodě. S příchodem poslíčků z pivovaru přichází chvíle stávkařů a pivo tak přeci jenom dostávají všichni. Ale v nejhorší možnou chvíli…(TV Nova)

Hospoda – 19.díl – Bezdomovec

Přidej hodnocení

V hospodě se objevuje Joska s monoklem na tváři a s haldou kufrů. Po velkém úsilí z něj ostatní dostanou, že ho žena vyhodila z bytu. Vyvstává tedy problém, kde přenocuje. V tomto ohledu selhává jak Goliáš, tak Novák, Babula i Prášek. Dušek už zavírá a Joska tam stále je. Jako nečekaný hrdina se ukáže Kachna. To spraví Joskovi náladu natolik, že je rozhodnut vydat se ještě na flám…(TV Nova)

Hospoda – 18.díl – Učedník

Přidej hodnocení

Dušek se ráno vůbec neobjeví v hospodě, což dělá starosti personálu i hostům. Později volá, že je v pivovaru na ochutnávce piva a dorazí později. Přichází Jardův starý známy se synem k vyučení. Když se dozvídá, že Dušek v hospodě ještě není, rozhoduje se, že na něj počká. S tím však nesouhlasí syn, který nemá o práci hospodského zájem. V době slíbeného příchodu volá Dušek podruhé a opět tvrdí, že přijde tak za 2 hodiny. Kamarád tedy čeká. Syn se nudí a tak za pomoci flusačky zabíjí nudu. Objevuje se Jonáš a radost mu udělá zpráva od Mařky, že Dušek je u lékaře. V tu chvíli ale Jarda volá již v silně podnapilém stavu, z čehož má Kachna, stejně jako ostatní, velkou legraci. Domácí se potom snaží přemluvit Mařku, aby se ujala hospody – ta však bez mrknutí a s úsměvem odmítá. Synáček se mezitím opět nudí a tak namíří svou zbraň na domácího, který je však na podobné věci zvyklý a s oběma hosty udělá krátký proces…(TV Nova)

Hospoda – 17.díl – Šťastné a veselé

Přidej hodnocení

Je období letních veder a hospoda, až na štamgasty, zeje prázdnotou. Lidé jsou na koupalištích a na dovolených. Řeč se stočí k Austrálii, kde v této době slaví Vánoce. Při vzpomínce na svátky spustí Joska koledy a hosté se rádi přidají. Myšlenky Vánoc se také rád chytí Kachna a převleče se za Mikuláše. Slovo se mění v realitu a za chvíli všichni zdobí stromeček. Atmosféra houstne a oslavenci přesvědčí i Jiráskovou, že tento rok jsou Vánoce dvakrát. Všechny překvapí Babula, který si odskočí a vrátí se upravený a místo piva chce rum podle svého vánočního zvyku. Po několikáté skleničce na něj padá deprese a upadá do hlubokého spánku, během něhož se ostatní rozhodnou celou habaďuru skoncovat…(TV Nova)

Hospoda – 16.díl – Reklama

Přidej hodnocení

Do hospody přichází štáb natáčet reklamu. Novák má v plánu odejít, ale když mu Dušek vysvětlí, že se jedná o reklamu na pivo, rád zůstává. Herec hrající výčepního neumí natočit pivo, proto se této role ujímá sám Dušek. Podle výpočtů režiséra musí host půllitr vypít za 6 sekund, to druhý herec ani náhodou nedokáže. Role se proto ujímá Babula vyhecovaný Novákem. Ale i tento pokus ztroskotá, tentokrát na Tomášově neschopnosti zapamatovat si text. Role se proto ujímá jeden z hostů a pivo do sebe kopne takovou rychlostí, že kamera nestíhá. Natáčení pokračuje a štamgasti zvou hosta mezi sebe a snaží se uhodnout jeho povolání. To je však nečekaně šokující…(TV Nova)

Hospoda – 15.díl – Asketa

5/5 - (1 {hlasů})

Do hospody přichází Kachna s prasetem a s úmyslem zabijačky. To štamgasti s obrovským nadšením přijímají. Chvíli před servírováním přichází muž s potřebou na záchod. Cestou potká Babulu a skoro omdlí. Když hosté zjišťují, co mu je, dozvídají se, že mají čest s abstinentem, vegetariánem a samo sebou nekuřákem, bratrem Šípkem. Ten se je snaží během hodů marně přesvědčit o své pravdě. Štamgastům je proto náramně vhod, když přichází Jonáš. Šípka poštvou proti němu a s úsměvem sledují jejich rozhovor…(TV Nova)

Hospoda – 14.díl – Obránci

Přidej hodnocení

Dušek není ve své kůži. Štamgasti z něj nemohou dostat důvod jeho problémů. To se povede až Zatloukalovi. Někdo hostinskému poslal anonym a chce výpalné. K dopisu se ale nedopatřením dostává Jonáš. Po chvilce přivádí svého kamaráda – jistého prof. Žaluda. Ten po prohlídce objektu konstatuje, že bude potřeba provést organizovaný odpor živou silou. Několik hostů a štamgastů se k němu připojuje. Žalud provádí základní výcvik, po jehož ukončení do hospody přicházejí dva muži hledající Duška. Chtějí si promluvit v soukromí – Dušek je zavádí do kuchyně, kde obránci znehybní útočníky. Když přichází policie věc nabírá nečekaný směr…(TV Nova)

Hospoda – 13.díl – Růžička

Přidej hodnocení

Všechny v hospodě vyděsí, že Tomáš Babula přišel umytý, navoněný a v obleku a nechce si dát pivo. Po chvíli z něho vypadne, že bude mít rande. Všem vysvětluje, jak se s dotyčnou seznámil a ukazuje dopis, který však odmítá číst. K tomu se rozhodne Zatloukal a stejně jako ostatní strne úsměvem, hrůzou a údivem v představě, že by s pisatelkou Tomáš žil. Do hospody vchází žena a Tomáš, který ji stejně jako ostatní považuje za tu z dopisu, ji pozve ke stolu. Po chvíli rozhovoru se do ní nezamiluje pouze on, ale i ostatní přísedící. Bohužel pro všechny se ukáže, že došlo k obrovskému omylu…(TV Nova)

Hospoda – 12.díl – Píchačky

Přidej hodnocení

Do hospody přichází Novák s nabídkou koupit pro Duška píchačky. Ten se nejdříve zdráhá, ale když mu štamgasti vysvětlí možné výhody, píchačky od Venci kupuje. Ten mu dává i kartotéku a zavádí štamgastům karty. Vše je v pohodě, dokud se neobjevuje (pro Nováka) vražedná kombinace – Nováková s dětmi a Jonáš…(TV Nova)

Hospoda – 11.díl – Záškoláci

Přidej hodnocení

Do hospody se během dopoledne nahrne hrstka studentů vyhýbajících se písemce od obávaného profesora. Už během prvních chvil dochází ke konfliktům s Duškem, kterému je mladá generace proti srsti. Studenti však svůj úspěšný útěk před testem oslavují dál. Ale pouze do chvíle, kdy do hospody přichází zmíněný profesor, aby zapil prášky na nemoc, kvůli které se nedostavil do školy. Písemku provádí přímo na místě formou ústního zkoušení. To dopadá přesně podle jeho očekávání – ani jeden ze studentů neví žádnou odpověď. Profesor poté pouze promluví se štamgasty, kteří celou situaci s humorem sledují a odejde. Po něm odchází k Duškově radosti i studenti, ale až poté, co pomstí babu Jiráskovou, do které se hostinský strefoval…(TV Nova)

Hospoda – 10.díl – Záloha na palmáre

Přidej hodnocení

Zatloukala navštěvuje v hospodě matka jednoho z jeho bývalých klientů. Jejího syna Imricha Kuželku opět zavřeli a potřebuje právnickou pomoc. Společně s prosbou u sebe nese Kuželkova matka balíček peněz od bratra a zálohu na palmáre – maso. Peníze Zatloukal odmítá, ale masem nepohrdne. Po odborné prohlídce Kachna konstatuje, že se jedná o zajíce. Babula, Novák, Goliáš a Dušek jsou na Zatloukala naštvaní, že se nerozdělí. Ten však pouze blafuje a rozdělí se i s příchozím dědou Horáčkem. Ten všechny vyděsí, když si vychvaluje, že tak dobrýho psa dlouho nejedl. Jasno do celé situace vnáší až doktor Prášek…(TV Nova)

Hospoda – 9.díl – Vetřelci

Přidej hodnocení

Jonáš společně s Veškrnou popíjejí v hospodě a vzpomínají na staré časy. I přes prosby hostinského Duška ale sedí na místech štamgastů. Tam zůstávají i po jejich příchodu. Věci se dávají do pohybu až když přichází Novák. Tomu ve chvíli, kdy potřebuje na záchod, zamknou vetřelci dveře na obě toalety. Pomsta přichází v podobě Kachnových zkušeností a zásob z cirkusu…(TV Nova)