Inspektor Banks 3 – 3.díl – Zlý hoch

4/5 - (2 {hlasů})

Inspektor Alan Banks se musí střetnout s nemilosrdným nepřítelem: Alistairem Jenkinsem, prohnaným gangsterem, který Banksovi již několikrát v minulosti proklouzl mezi prsty. Jenkinsovým developerským byznysem, vedeným přísnou rukou, cloumá vyděračství. Do hry se začnou míchat i tajné rodinné intriky. Vražda na sebe nenechá dlouho čekat – a nebude jediná. Samotný tým vyšetřovatelů to nemá jako vždy jednoduché. Na Helen Mortonovou má posvíceno Oddělení těžkých zločinů, pro vážné pochybení při policejním zásahu. Vnitřním šetřením je naneštěstí pověřena kolegyně Annie Cabottová. Helenina kariéra visí na vlásku. A konečně, Banksova dcera, Tracy, se ocitá v bezprostředním ohrožení života. Za nitky totiž tahá Al Jenkins…(Česká televize)

Inspektor Banks 3 – 2.díl – Kus mého srdce

4.5/5 - (2 {hlasů})

Syn kontroverzního kandidáta na policejního komisaře je za nejasných okolností zavražděn. Případ má překvapivě spojitost s kultovní kapelou z osmdesátých let, The Crystal Kiss. Pozornost inspektora Alana Bankse, coby zapáleného milovníka hudby, je roznícena na nejvyšší možnou mez. Co v kapele dokáže koktejl žárlivé lásky, nenávisti a testosteronu? Při vyšetřování rovněž začnou na povrch vyplouvat záležitosti okolo dávno pohřbeného případu, který může zdiskreditovat celé volby na policejního komisaře a upozornit na zkorumpovanost orgánů trestního řízení. Vztah mezi Alanem Banksem a Annie Cabottovou zatím nabírá jasnějších kontur. Život ale není lehký – obzvlášť ne ten policejní. Nenadálý příchod starého známého právníka Davida Hornbyho a Banksovy dcery Tracy všechno změní…(Česká televize)

Inspektor Banks 3 – 1.díl – Žalostné dítě

4/5 - (2 {hlasů})

Inspektor Banks stojí před dalším zapeklitým případem. Za původním motivem únosu dítěte se ukáže problém mnohem temnější. Na předměstí jsou do špíny pouličního zločinu zapojovány děti, z nichž se stávají poslíčci smrti. Organizovaná síť zneužívá mládež k prodeji drog. Ti, co přestanou spolupracovat, zmizí. Kdo stojí na vrcholu pyramidy nekalého byznysu? A jak vlastně celý podnik s heroinem funguje? Alan Banks a jeho vyšetřovací skupina má několik znepokojivých indicií. Sami kriminalisté přitom musí souběžně čelit překážkám v osobním životě. Annie Cabottová, k níž Banks cítí jistou náklonnost, se vyrovnává s čerstvou úlohou matky. Naproti tomu Helen Mortonové se vymyká výchova synů. Ani jedna z rovin nepřispívá k hladkému vyšetření případu…(Česká televize)