Ježíš Nazaretský – 1.díl

Přidej hodnocení

První díl začíná v malé židovské obci, kterou se šíří zpráva o zasnoubení tesaře Josefa (Yorgo Voyagis) s mladou Marií (Olivia Husseyová). Silně věřící dívku jedné noci zasáhne vize s božím poselstvím, málokdo jí ovšem věří. Dokonce hrozí, že ji snoubenec kvůli nečekanému těhotenství odvrhne a odsoudí ji tak k smrti. Po rozmluvě s rabínem (Cyril Cusack) a díky vlastnímu prozření ale Josef nakonec přijme Marii i dítě za své. Mezitím je vyhlášen census a mladí manželé tak musí cestovat do Betléma. Do pohybu se dává celá země a krajinou také putují tři mudrcové (James Earl Jones, Fernando Rey a Donald Pleasence) následující nebeské znamení.

Zprávy o naplňujícím se židovském proroctví a narození Spasitele dorazí až ke králi Herodovi (Peter Ustinov), který se obává vzpoury a nařídí popravu všech betlémských nemluvňat. Marii, Josefovi i právě narozenému dítěti se však podaří hroznému osudu uniknout a z malého Ježíše postupně roste pozoruhodný chlapec…(Česká televize)

 

 

Díly seriálu Ježíš Nazaretský


 

Ježíš Nazaretský - Osoby a herecké obsazení

Režie: Franco Zeffirelli
Scénář: Anthony Burgess, Franco Zeffirelli, Suso Cecchi D'Amico
Kamera: David Watkin, Armando Nannuzzi
Hudba: Maurice Jarre
Hrají: Robert Powell, Anne Bancroft, Ernest Borgnine, Claudia Cardinale, Valentina Cortese, James Farentino, James Earl Jones, Stacy Keach, Tony Lo Bianco, James Mason, Ian McShane, Laurence Olivier, Donald Pleasence, Christopher Plummer, Anthony Quinn, Fernando Rey, Ralph Richardson, Rod Steiger, Peter Ustinov, Michael York, Olivia Hussey, Cyril Cusack, Ian Holm, Ian Bannen, Oliver Tobias, Keith Skinner, Martin Benson, Francis De Wolff, Simon MacCorkindale, Donald Sumpter, Marina Berti, Regina Bianchi, Yorgo Voyagis, Robert Beatty, Renato Terra, Forbes Collins, Renato Rascel, John Duttine, Lee Montague, Norman Eshley, Renato Montalbano, Robert Rietty, Michael Cronin, Robert Brown, Derek Godfrey, Norman Bowler, Nancy Nevinson, Paul Curran, John Tordoff, Cyril Shaps, Mark Eden, Isabel Mestres, Jonathan Adams, Stefan Kalipha, Bruno Barnabe, Heinz Bernard, Maria Carta, Antonello Campodifiori, Ken Jones