Kamila Špráchalová

Přidej hodnocení

Temný kraj-Kamila Špráchalová

Povolání: herečka / dabérka
Národnost: česká

Narození: 5.9. 1971, Praha, Československo

je česká filmová a divadelní herečka a dabérka.

Je dcerou stavebního inženýra Pavla Špráchala a ekonomky a herečky Ivany Špráchalové. Právě ta svou dceru přivedla k divadlu, od mala obsazovala ji i její dvě starší sestry, Kateřinu a Kláru, do dětských rolí na jevišti Divadla na Vinohradech. Poprvé tak hrála v divadle ve čtyřech letech ve hře Nora. V dětství se pak přihlásila do dramatického kroužku.

Vystudovala hudebně-dramatické oddělení Státní konzervatoře v Praze, kde získala titul DiS. Během studia hostovala v Divadle na Vinohradech. Po absolvování a krátkém působení v Divadle Na Starém Městě získala angažmá v Divadle ABC, z angažmá odešla roku 2009. Také hraje v Divadle Palace.

Na přelomu 80. a 90. začala spolupracovat s televizí a od té doby se objevuje ve velkých i malých rolích. Zahrála si ve filmech, pohádkách, seriálech a také v dobové scéně v televizním pořadu O poklad Anežky České. Hrála v seriálu Pojišťovna štěstí, kde si zahrála Kateřina Smutnou-Povolnou, a od roku 2010 hraje Kateřinu Průchovou v seriálu Cesty domů.

Od počátku 90. let spolupracuje s dabingem. Jejím hlasem mluví herečky Cameron Diaz, Rachel Weisz, Nicole Kidman, Linda Kozlowski a mnoho dalších.

Jejím životním partnerem je režisér Jan Pecha (* 1971), mají spolu dva syny, Kryštofa a Františka Kvida.

zdroj: wikipedia

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*