Konec velkých prázdnin – 6.díl – Ztráty a nálezy

Přidej hodnocení

Konec velkých prázdnin

Uzavírají se seriálové osudy postav, jejichž důvody k emigraci byly různé a cesty ve svobodném světě neméně. Manželé Černiakovi se po zjištění, že v USA neuznávají diplomy z českých škol, vracejí zpátky do Československa. Vracejí se i s dcerou Magdou, která prožije svou první skutečnou lásku s Tonem. Klavíristka Lýdie konečně nachází uplatnění v oboru, zatímco její přítel zahradník Václav byl ve své vlasti rozveden a nic už nebrání jeho nabídce k sňatku. Méně šťastné budou zřejmě osudy kouzelníka Pepy a bývalé prodavačky Bobiny. Herec Milan Čech odlétá do USA, zatímco jeho žena Dora se vrací k německému příteli a do pevné náruče, nebo lépe, pevného sevření své matky. A Tony si jde v noci zase zaplavat….(Česká televize)

Loading

Konec velkých prázdnin – 5.díl – Naděje umírá poslední

Přidej hodnocení

Konec velkých prázdnin

Čekání na azyl má šťastný konec jen pro některé. Profesor Buchtálek svůj sen o Kanadě už asi nebude moci realizovat. Manželé Černiakovi mají potíže s dcerou Magdou, která darovala starý surf projíždějícímu spolužákovi, aniž tušila, co je v něm skryto. Zahradník Václav si najde práci, aby svou přítelkyni, klavíristku Lýdii hmotně zajistil, než bude moci koncertovat. Bobina si myslí, že definitivně ulovila Tona, ale ten si raději povídá s Magdou. A Dora Čechová, která zůstala v emigraci, ale chce být samostatná a s mužem se nestýká, se náhodně setká se sympatickým německým lékařem….(Česká televize)

Loading

Konec velkých prázdnin – 4.díl – Neúnosné břemeno svobody

Přidej hodnocení

Konec velkých prázdnin

Mnoha emigrantům přineslo setkání se svobodou rozčarování. Naplňují se slova majitelky hudební agentury: „Když si na svobodu nevyděláš, můžeš tu být nesvobodnější než u nás.“ Zdá se, že nejhůř se daří těm, kteří život na Západě znají a na emigraci se připravovali: nic tak nezdrtí pianistku Lýdii (T. Fischerová) jako nabídka, které se jí dostane od její nejlepší přítelkyně. Strniště (P. Zedníček) nabídne Bobině (S. Laurinová) nejen práci ve své zamýšlené kouzelnické show, ale i sňatek, prý aby nevyzradila jeho triky. Jenže Bobina se před očima trpělivého Strniště stále víc a víc sbližuje s Tonem (B. Mišík). Magda Černiaková (M. Haasová) telefonuje do Bratislavy své lásce a je šťastná. Na nádraží se sejde Dora (V. Cibulková), její matka (J. Frantová) a Milan (M. Dejdar), kteří odjíždějí zpět do vlasti….(Česká televize)

Loading

Konec velkých prázdnin – 3.díl – Pomsty staré vlasti

Přidej hodnocení

Konec velkých prázdnin

Sedmý den v emigraci zastihne hrdiny v penzionu pro uprchlíky. Majitelem je pan Krebs (Z. Šugman) a sídlí tu například laskavý profesor Buchtálek (J. Kepka) a tajemná Mara Silverová (I. Timková). Manželé Čechovi (V. Cibulková a M. Dejdar) mají návštěvu z vlasti, přijíždí Dořina matka (J. Frantová), aby dceru odvezla od nemilovaného zetě. Strniště (P. Zedníček) předvádí další ze svých dovedností, kterými se pokouší ohromit Bobinu (S. Laurinová). Klavírní virtuózka Lydie (T. Fischerová) se snaží ochránit svého milovaného Václava (J. Dulava) před zlým světem a Magda Černiaková (M. Haasová) se nechce smířit s myšlenkou, že se už nikdy nepotká se svou láskou….(Česká televize)

Loading

Konec velkých prázdnin – 2.díl – První den v druhém životě

Přidej hodnocení

Konec velkých prázdnin

Postupně se všichni sžívají s prostředím lágru. Procházejí pohovory s imigračními úředníky, žádají o udělení politického azylu. Dory (V. Cibulková) a Milana (M. Dejdar) se ujímá primář Lindberg (I. Racek). Teprve pod jeho dohledem se Milan odváží své ženě říct, co se stalo s jejich synem. I vztah Lydie (T. Fischerová) a Václava (J. Dulava) se ukazuje jako komplikovaný, neboť Václav je v Čechách stále ženatý a přestože Lýdii miluje, odmítá lhát. Také manželé Černiakovi (M. Sládečková a J. Vajda) těžce snášejí pobyt v lágru a výčitky své nezletilé a zamilované dcery Magdy (M. Haasová)….(Česká televize)

Loading

Konec velkých prázdnin – 1.díl – Úzká brána k širému světu

Přidej hodnocení

Konec velkých prázdnin

Šestidílný seriál podle scénáře letošního jubilanta Pavla Kohouta (*20. 7. 1928) a Jeleny Mašínové vypráví o lidech, kteří z nejrůznějších důvodů chtěli či museli odejít do emigrace. Jenže v roce 1983, kdy se příběh odehrává, byl takový čin klasifikován jako „nezákonné opuštění republiky“. Úvodem se seznámíme s celou galerií různorodých postav. Vojínu Vágnerovi (B. Mišík) se zdál divoký sen, v němž pronásledoval muže chtějícího překročit státní hranici. Rodina herce Milana Čecha (M. Dejdar a V. Cibulková) prožívala napínavé a nebezpečné okamžiky, když i s malým synkem potají přešla hranice Jugoslávie a zamířila do Rakouska. Bobina Havránková (S. Laurinová) učinila totéž dokonce za bílého dne, zatímco eskamotér Pepa Strniště (P. Zedníček) zvolil způsob zcela bizarní. Všechny však čekal po útěku do svobodné země nejprve pobyt v uprchlickém táboře….(Česká televize)

Loading