Martin Pechlát

Přidej hodnocení

Temný kraj-Martin Pechlát

Povolání: herec
Národnost: česká

Narození: 30.10. 1974, Praha, Československo

Vystudoval střední průmyslovou školu strojní, avšak nakonec se rozhodl pro herectví. Byl přijat na katedru alternativního a loutkového divadla na pražskou DAMU, kde absolvoval v roce 2005.

Nastoupil do angažmá do Pražského komorního divadla, sídlícím v Divadle Komedie, kde zůstal až do jeho zániku v roce 2012. Vytvořil zde řadu výjimečných a charakterově odlišných rolí, například advokáta v Kafkově Procesu, Kaplana v Poslední chvíli lidstva, mluvčího ve Spílání publiku či děkana ve Světonápravci. Za ztvárnění Goebellse ve hře Goebbels/Baarová obdržel v roce 2009 cenu Alfréda Radoka za nejlepší mužský herecký výkon a cenu Thálie. O dva roky později získal opět cenu Alfréda Radoka, a to za roli Andrease Kartáka ve hře Legenda o sv. pijanovi. V roce 2011 ztvárnil pana Müllera ve hře Rainera Wernera Fassbindera, Odpad, město, smrt a roli si zopakoval i ve stejnojmenném filmovém zpracování v režii Jana Hřebejka.

V divadelní sezóně 2012-2013 vstoupil do angažmá do Národního divadla. Kromě divadla se též četně objevuje v televizních seriálech a ve filmech.

zdroj: wikipedia

Loading

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*