Michal Suchánek

Přidej hodnocení

Michal Suchánek

Povolání: herec / moderátor
Národnost: česká
Narození: 29.7. 1965, Jičín, Československo

Michal Suchánek se narodil 29. července 1965 v Jičíně, ale své dětství prožil v nedaleké Sobotce. Již ve čtyřech letech se díky „andělské tvářičce“ objevil na titulní stránce časopisu Vlasta. Na základě této fotografie si ho v roce 1974 vyhlédl do svého filmu Pozdní léto režisér Antonín Moskalyk a tím odstartoval kariéru dětské filmové hvězdy (např. filmy Jen si tak trochu písknout či Sněženky a machři (role Karla Máchy)).

Ještě na základní škole se Michal s rodiči přestěhoval do Prahy a poté se rozhodl pro studium herectví. Vystudoval hudebně-dramatické oddělení Státní konzervatoře v Praze (1981–88). Nikdy ale nenastoupil k žádnému divadlu do stálého angažmá. Po roce 1989 se neúspěšně pokoušel podnikat v pohostinství, následně se ale vrátil zpět k divadlu. Působil například v Čechově prozatímním divadle (F.R.Čech), v Činoherním klubu, v Rubínu nebo na scéně Národního divadla.

I v dospělosti ztvárnil Michal Suchánek řadu filmových a televizních rolí (např. Proč?, Prachy dělaj člověka, Tankový prapor, Ještě větší blbec, než jsme doufali, Dvě z policejní brašny, Bylo nás pět, Arabela se vrací atd.). Zahrál si také v několika muzikálech (Krysař, Tři mušketýři, Angelika).

Již na konzervatoři se potkal a spřátelil s tanečníkem Richardem Genzerem, se kterým později vytvořil nerozlučnou moderátorskou dvojici.

V roce 2000 společně s Richardem Genzerem, Veronikou Žilkovou a Josefem Cardou vytvořili pro TV Nova televizní pořad Tele Tele. Tento pořad vydržel na televizní obrazovce 7 let. V letech 2008–2011 dvojice Suchánek-Genzer moderovala svojí vlastní talk show nazvanou Mr. GS. Od roku 2011 vystupuje po boku Genzera, Ondřeje Sokola a Igora Chmely v rámci improvizační show Partička na TV Prima. V témže roce se také vrací na divadelní prkna. V Činoherním klubu působí v kritiky oceňované roli Richarda Romy ve hře Davida Mameta Glengarry Glen Ross.

Spolu s Richardem Genzerem natočili dvě recesistická písňová CD – Šlágry Boba a Toma (2001) a Volume doprava! (2006) a napsali knihu Chytrost nejsou žádné čáry (2006). Společně se také věnují moderování a v roce 2003 založili vlastní reklamní agenturu “Bob a Tom Creative shop, s.r.o.”, v jejímž rámci vymysleli a natočili například reklamu na kávu Marila.

V roce 1999 o Michalu Suchánkovi natočil (v rámci cyklu České televize Osudy hvězd) režisér Jiří Strach portrét s názvem (Polo)herec.

Michal Suchánek odmalička sportuje (fotbal, lyžování), má rád hokej (fanoušek HC Slavia Praha) a auta.

Jeho manželkou je tanečnice a choreografka Renata Suchánková, se kterou má dvě děti – Jáchyma (nar. 26. března 1991) a Bereniku (nar. 1997). Michal má jednoho bratra – Vladana, který je výtvarníkem a jeho otcem je známý sportovní komentátor Jaroslav Suchánek.

zdroj: Wikipedia

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*