Místo nahoře – 13.díl – Všechno je jinak

3.5/5 - (1 {hlasů})

Místo nahoře

Martina s Honzou Kadlecem se nechtějí rozejít. Nová situace ovšem nastává, když se – těsně před Mikulášem – z Francie nečekaně vrací Kadlecova žena. Dozví se o Honzově nevěře, ale nejprve nebere Martinu jako konkurentku. Když pak ale pochopí, že je to vážné, sejde se s Martinou a tlačí na ni, aby jí Honzu nebrala. Nátlak vlastních rodičů i Kadlecovy ženy, pochyby nad věkovým rozdílem, to všechno dočasně oba milence rozdělí, ale ani tak se Kadlec ke své ženě vrátit nehodlá. Raději opouští dům a dočasně přespává v redakci, kde mu Janouch půjčí svůj tajný kutloch.

Loading

Místo nahoře – 12.díl – Konec světa

2.5/5 - (1 {hlasů})

Místo nahoře

Rokyta si stěžuje na Kadlece Ouvínovi, ale ten ho nevyslyší. Přesto brzo Rokyta triumfuje, neboť kontrakt s Holanďany byl uzavřen. Na presentaci obalu na sýry se Kadlec dál sbližuje s Martinou. Renata ovšem žárlí a když Martina odmítne její „vyznání lásky“, pomstí se jí fingováním svého autorství grafického návrhu. Pro Martinu je to velmi bolestné, řeší celou situaci s Kadlecem a nakonec skončí v jeho náručí. Maminka Lukešová ovšem pochopí, co se stalo – poměr Martiny se starším, ženatým mužem ji vyděsí. Trvá na tom, že se to otec nesmí dozvědět.

Loading

Místo nahoře – 11.díl – Poslední cesta

3/5 - (1 {hlasů})

Místo nahoře

Lukešová se vrací z nemocnice – a dojme ji k slzám, jak hezky ji sousedky přijmou. Andrea s Doskočilem se vrací ze svatební cesty – Doskočil se cítí být stále ublížený, ale Andreinu nabídku hrát s rockovou kapelou odmítá. Rokyta žádá Kadlece o zveřejnění článku o novém kupci jeho textilky, Kadlec ale pověří opilého Janoucha, aby vše prověřil. Lukeš se z radosti opije. Netuší, že jeho ženu čeká další zkouška – ředitel výzkumáku se rozhodl Lukešovou propustit z práce. Rokyta, ale i sousedé se snaží obvinit z nehody řidiče náklaďáku z lomu, ale důkazy jim chybí.

Loading

Místo nahoře – 10.díl – Nehoda

3/5 - (1 {hlasů})

Místo nahoře

Paní Lukešová trpí strachem, že ji někdo ze sousedů spatří v psychiatrické léčebně. Martina dochází ke Kadlecovi na počítač, vymyslí návrh na sýrový obal, Milan žárlí. Rokyta žádá Lukeše, aby zorganizoval sobotní směnu, mají opět přijet Holanďani. Jenže ti nakonec smlouvu opět nepodepíšou a Rokyta je na pokraji zhroucení. Ale dozví se v téhle chvíli o těhotenství své ženy. To nakonec změní i jeho rozhodnutí propustit všechny dělníky – Lukeš se dvěma pomocníky mohou zůstat. Pan Veselý v DTP vybírá návrh Martiny, což poněkud zaskočilo Renatu, která s Martinou pracovala na jiném návrhu.

Loading

Místo nahoře – 9.díl – Veselka

2/5 - (1 {hlasů})

Místo nahoře

V DTP studiu pan Veselý vypisuje vnitřní soutěž na návrh obalu pro sýr, který si u nich objednala mlékárna. Andrea se dostane do konfliktu s Doskočilem, který požaduje sepsání předmanželské smlouvy. Andrea navštíví Rokytu a dostane z něj vysokou částku jako odstupné. Doskočil je pak u notáře zaskočen, když se dozvídá, že Andrea přináší do manželství značnou finanční hotovost. Andrea tvrdí, že peníze má od otce. Kadlec nastupuje jako šéfredaktor a Janouch začíná provokovat pitím. Koleduje si – zatím marně – o výpověď. Lukešovi jsou na návštěvě za matkou v nemocnici.

Loading

Místo nahoře – 8.díl – Studio

1.5/5 - (1 {hlasů})

Místo nahoře

Lukešová utrpí šok, když se v laboratoři objeví nový dodavatel léků místo pana Chrásteckého, kterého údajně vyhodili pro kšeftování s léky. Dodávky léků tak byly přerušeny a Lukešové je stále hůř. Kadlec se dále sbližuje s Cihlářovou. Jejich posezení sice přeruší drbny ze satelitu, ale Kadlec se večer vrátí – a s Cihlářovou se vyspí. Doskočil v baru oznámí Andreji, že je připraven si ji vzít. Navštěvují spolu tatínka v domově důchodců, kde mu sdělují své rozhodnutí. Andrea si představuje velkou svatbu, neboť jak tušíme, chce své štěstí manifestovat před Rokytou. Doskočil by spíš byl pro svatbu nenápadnou, neboť má své pochyby o jejich tak narychlo uzavíraném manželství.

Loading

Místo nahoře – 7.díl – Lom

2.5/5 - (1 {hlasů})

Místo nahoře

Fiřt zahájil v lomu odstřely. Vytáhl tím do války proti Rokytovi, pro kterého a za jehož peníze lom koupil. Ničí tím hodnotu parcel, které Rokytovi v satelitu patří. Lukeš se svými chlapy pracuje na opravách ve fabrice. Objeví se bývalá ředitelka Ivanovská a přiváží mu plány elektroinstalace, které z pomsty schovala. Domluví si spolu rande. Přestože jsou si oba velmi blízcí, Lukeš nakonec hranici přátelství překročit nedokáže a pozvání do bytu odmítne. Cítí totiž zodpovědnost za svou ženu, neboť její závislost na lécích se definitivně potvrdila, když Hanička náhodou objevila celou hromadu krabiček od léků.

Loading

Místo nahoře – 6.díl – Koncert

3/5 - (1 {hlasů})

Místo nahoře

Lukeš oznamuje panu Eliášovi, že u něj jako závozník končí, protože šmelinu vozit nehodlá.
Doskočil neuspěje na zkoušce s dirigentem filharmonie a vidina sólového vystoupení se rozpadá. V krizi se zneuznaný klavírista rozchází i s paní Klimetskou. Textilku navštěvují Holanďané a požadují před uzavřením smlouvy náročné stavební úpravy. Martina nastupuje do práce u matky v laboratoři. Nelíbí se jí tam, a tak uvítá nabídku Kadlece na výlet do Prahy na výstavu průmyslového designu. Lukeš se potkává s bývalou ředitelkou textilky Ivanovskou – cítíme, že ti dva si jsou blízcí. Sejdou se spolu v drahé restauraci a mají si o čem povídat.

Loading

Místo nahoře – 5.díl – Kozácká vodka

2/5 - (1 {hlasů})

Místo nahoře

Milan obviní svého otce z poměru s Andreou. Fiřt podpálil auto majiteli lomu Dvořákovi, aby ho donutil prodat lom Rokytovi. Od téhle akce se ovšem Rokyta distancuje stejně jako od Fiřta.
Janouch dává Kadlecovi za úkol článek o zlaté svatbě v domově důchodců. Kadlec však přitom narazí na zajímavější téma: jeden z důchodců se málem otrávil na oslavě alkoholem. Shodou okolností jde právě o tu vodku, kterou vozí jako nic netušící závozník Lukeš. Vodka je pašovaná a značně nekvalitní.
Nová Doskočilova milenka Klimetská seznamuje svého klavíristu s ředitelkou filharmonie. Doskočil skutečně dostává nabídku nastudovat sólový koncert.

Loading

Místo nahoře – 4.díl – Maturita

2.5/5 - (1 {hlasů})

Místo nahoře

Kadlecová odjíždí místo svého manžela na stáž do Francie. Šéfredaktor Ouvín se ze zdravotních důvodů vzdává funkce šéfredaktora a jmenuje místo sebe Janoucha. Kadlec připravuje článek o místních podnikatelích, ve kterém otiskne netaktické prohlášení pana Jeřábka, asistenta Rokyty. Toho to popudí a zařídí u Janoucha, aby článek nevyšel. Janouch Kadlece přeřazuje do společenské rubriky po jeho ženě.
Andrea se dále schází s Rokytou, dostane od něj drahý fotoaparát, stejný jako chystá Rokyta pro Milana za maturitu. Když si ale svého milence vyfotí, Rokytu to velmi popudí.

Loading

Místo nahoře – 3.díl – Odjezd

2.5/5 - (1 {hlasů})

Místo nahoře

Starosti obyvatel našeho satelitního sídliště se dále prohlubují. Týká se to bohatých i nemajetných, mládeže i seniorů a také nejmenší Haničky, která musí šlapat ráno kilometry pěšky do školky. Lukešovi mají existenční potíže a definitivně na vlastní kůži pocítí, že tady nejsou vítáni. Problémy ale jsou i v jiných, navenek spořádaných rodinách a nezávazné milostné avantýry neúprosně směřují ke katastrofám. Hraje se o velké peníze a zákulisní boje nejsou vždy právě čisté. I dobře míněný skutek se může obrátit proti člověku a zrada číhá tam, kde by ji nikdo nečekal…(Česká televize)

Loading

Místo nahoře – 2.díl – Dům

1.5/5 - (1 {hlasů})

Místo nahoře

Novinář Honza Kadlec dále doslova bojuje o střechu nad hlavou, zatímco se svou ženou přespává v garáži u Lukešových. Na povrch začínají vystupovat zákulisní souvislosti, rodí se nová přátelství, ale i nenávist a hněv, při kterém dojde až na pěsti. Nejde o malé věci, v sázce je hned celá továrna anebo zdánlivě šťastné manželství. Může se zdát, že krásný sen o novém bydlení se změní na noční můru, jenže docela nenápadně se také rodí křehká láska…(Česká televize)

Loading

Místo nahoře – 1.díl – Příjezd

2.5/5 - (1 {hlasů})

Místo nahoře

Mít svou vilku v krásném moderním satelitním sídlišti – to je krásný sen. Ten sen už je na dosah ruky pro manželskou dvojici novinářů i pro rodinu Lukešovu, i když finanční situace k pořízení takového domku není zrovna příznivá. Jenže pak přijde tragické probuzení ze snu. Skutečný šok. A zatímco naši hrdinové řeší absurdní situaci takřka neřešitelnou, za záclonami nových vilek zvědavě i nedůvěřivě vyhlížejí zámožní sousedé, jejichž starosti jsou jiného rázu. Své problémy mají studenti čtvrtého ročníku gymnázia v nedalekém městečku.

Loading