Modrý kód – 264.díl – Pláč doktorky Růžičkové

Přidej hodnocení

Modrý kod

Tomášek se rozhodne odmítnout další výjezd na misi a dokonce prohlásí, že už s misemi končí nadobro. Mery to těší, ale místo misí si Tomášek najde jiné akční vyžití. Vztah Laury a Matyho je zatím tajemstvím a Maty to chce jako prvnímu říct Prokopovi. Ukáže se to jako dobrý nápad? Mezi Ditou, Žákem a oběma jejich matkami je velké napětí, které musí dřív nebo později vybuchnout. Zhrzený Prchlík se přijde pomstít a vztek si hodně krutě vybije na starém doktoru Šeříkovi…(TV Prima)

Modrý kód – 263.díl – Lovci a sběrači

Přidej hodnocení

Modrý kod

Na urgentu se dějí velké věci. Hejtmanka díky Saše konečně odkopla podvodníka Prchlíka. Adamovi se naskytne velká životní příležitost, ale musel by ihned opustit Rubavu. Násilí z Ronďáku opět v nemocnici. Napadená je nejen pacientka, ale i personál. Maty by rád prostě chodil s Laurou, ale do jejich vztahu stále zasahuje Prokop, i když úplně jinak, než by chtěl. Žákovi volají ze školky, že má Vikouš teplotu. Jediné řešení je poprosit o pomoc Ester. Ale chce tohle Žák udělat?…(TV Prima)

Modrý kód – 262.díl – Nedělám si srandu

Přidej hodnocení

Modrý kod

Maty a Laura to spolu mají hodně složité a mají co řešit. Vzájemně se sobě ale vyhýbají. Jenže co když se ti dva spolu zaseknou ve výtahu? Saše a Šeříkovi se konečně naskytne možnost získat materiály usvědčující Kamila. Zvládnou toho využít? Mašková se vrací do práce, ale ne všichni to kvitují, takže dojde i ke sporům. Žákovi se podařilo Ditu náramně urazit a teď je na něm, aby to napravil. Jestli pak to bude podle Esteřina plánu?…(TV Prima)

Modrý kód – 261.díl – Nejlepší kámoši

Přidej hodnocení

Modrý kod

Oslava Filipových narozenin dá Matymu a Lauře ne úplně chtěnou příležitost si mezi sebou promluvit. Bude někomu takový hovor příjemný? Levárny z Ronďáku se šíří po chodbách urgentu.
Tomášek se snaží mít vše pod kontrolou a na pomoc se mu vrací taky nezdolná přítelkyně Mašková. Vikouš se nevinně ptá Žáka, proč u nich Dita nebydlí.
Ale tím to nekončí, Žák se nestačí divit, co se to děje. Duo Saša Šeřík se pouští do téměř špionážní práce se snahou získat důkazy o Prchlíkově falešnosti a podvodech…(TV Prima)

Modrý kód – 260.díl – Skok do prázdna

Přidej hodnocení

Modrý kod

Laura se těžce sbírá z rozchodu. Oporu a kamarádku nachází ve Veronice. Tomášek má další násilný případ z Ronďáku. Dochází mu, jak drsné prostředí to je, ale přesto má pořád nepřekonatelné nutkání celý Ronďák spasit. Saša se Šeříkem rozplétají nitky nekalostí kolem nového urgentu. Ke komu nakonec vedou, vlastně není velkým překvapením. Tohle měli tušit už dávno!…(TV Prima)

Modrý kód – 259.díl – Ten správnej čas

Přidej hodnocení

Modrý kod

Na Prokopa praskne, že Lauře lhal. Tomáška už spojení s Ronďákem dohánějí i v nemocnici. Ester utahuje smyčku kolem Žáka a chce k tomu využít i jeho matku. Prchlík Sašin útok odrazí a došlápne si na ni…(TV Prima)

Modrý kód – 258.díl – Podoby mateřství

Přidej hodnocení

Modrý kod

Tomáškovy vazby na Ronďák se dále prohlubují. Maty dostane příležitost strefit se do Prokopa a může ho před Laurou shodit. Žák si zavařil – zapomněl na dohodnutý večer s Ditou, a raději se zúčastní šipkového turnaje. Saša si najde novou zbraň proti Kamilovi…(TV Prima)

Modrý kód – 257.díl – Spanilá jízda

Přidej hodnocení

Modrý kod

Prokop to s Laurou znovu rozjel a náležitě si to užívá. Ne tak Maty. Jak ten to asi celé zkousne? Žák je ze vztahu s výrazně mladší Ditou nadšený, ale možná mu pomalu začíná docházet dech. Stačí ve svých letech na mladou Ditu? Tomášek proniká hlouběji do tajů čtvrti Ronďák a zamotává se tu víc a víc. Zvěsti o novém urgentu a zavření toho rubavského vedou až k útokům na Sašu. Kdo bude s ní a kdo proti?…(TV Prima)

Modrý kód – 256.díl – Mesiáš

Přidej hodnocení

Modrý kod

Prokopovi se s Laurou zase daří, cítí se skvěle a Matymu to dává sežrat. Žák je nervní a nerudný a nikdo neví proč. Jen Dita dobře ví, co mu schází. Otázka je, jestli mu to chce dát. Tomášek začíná objevovat rubavskou vyloučenou čtvrť – Ronďák. Čeká tu na něj víc překvapení, než by se nadál. Kamil se prokecne; urgent v Rubavě skončí. Co teď?!…(TV Prima)

Modrý kód – 255.díl – Dva životy v sázce

Přidej hodnocení

Modrý kod

Mašková je na prahu sebevraždy. Žákovi komplikuje život to, kam matka manipuluje Ditu. Důležitou zprávu pro urgent předá Bojanovi Adam a způsobí mu tím další vrásky…(TV Prima)

Modrý kód – 254.díl – Comeback

Přidej hodnocení

Modrý kod

Prokop se dozvěděl, že Maty byl s Laurou ve Štole a žárlivě na něj nastoupí. V přístupu k Lauře mění taktiku. Rasputin se postaví na sál k operaci mozku pana Sloupka, dědy kluka, kterému zachránil život. Bojan žádá Sašu o pomoc, potřebuje od hejtmanky získat informace o novém urgentu. Mají se v Rubavě bát? Žák je teď hodně spokojený sám se sebou, ale je s ním stejně spokojená i Dita?…(TV Prima)

Modrý kód – 253.díl – Spolupráce

Přidej hodnocení

Modrý kod

Tomáškův pacient se objeví za záhadných okolností a k doktořině tak přibude i trocha detektivní práce. Péči o Maškovou teď vezme do rukou Markéta, ale taková snaha bude bolestnější, než čekala. Trojúhelník Prokop-Laura-Maty se rozhodne rozčísnout Veronika, která už nechce být pro všechny vrbou. Mezi Žákem a Ditou vše vypadá na hezký vztah, ale poznají, že i malé nedorozumění dokáže situací pěkně zamíchat.

Matěji Sloupkovi sice zachránil život Rasputin, tentokrát ale půjde o záchranu života jeho dědečka a v rukou ji bude mít Adam…(TV Prima)

Modrý kód – 252.díl – Záskok

Přidej hodnocení

Modrý kod

Tomášek chce, aby Mašková řešila své problémy, a o pomoc požádá i primáře Bojana. Odmítnutý Prokop stále hledá cesty, jak se dostat k Lauře. Adam zprostředkuje setkání Rasputina s klukem, kterému zachránil život. Po urgentu se šíří zvěsti, že se bude otvírat nový urgentní příjem v Ústí…(TV Prima)

Modrý kód – 251.díl – Není to tak jednoduchý

Přidej hodnocení

Modrý kod

Tomášek stále pátrá po zmizelé Maškové. Dokonce už zvažuje i požádat o pomoc policii. Ta se ale nakonec sama objeví s celkem prozaickým vysvětlením. Něco tu ale není v pořádku, což dá dokonce vzniknout konfliktu mezi Mery a Tomášekm. Prokop se ze všech sil snaží získat u okouzlující Laury druhou šanci, ta je ale na pochybách, jestli by jejich vztah mohl mít budoucnost. Mužem na vrcholu blaha je momentálně doktor Žák, blažený z toho, že o něj má zájem krásná mladá holka. Saša dál bojuje s Prchlíkem a rozhodně mu nehodlá vyklízet cestu. Ten zatím pracuje na rozkolu mezi Sašou a její matkou…(TV Prima)

Modrý kód – 250.díl – Já ji nechápu

Přidej hodnocení

Modrý kod

Na Maškovou praskne, že falšovala recepty a Bojan ji bez milosti na hodinu vyhodí. Večer ji Tomášek shání na ubytovně, Mašková tam ale není. Prokop operuje s Matym a jsou na sebe nepříjemní. Vyříkají si to večer ve Štole, kde Maty Prokopa ujistí, že s Laurou nechodí. Saša se dozvídá, že jí práci na neurochirurgii skutečně dohodila matka s Prchlíkem, omlouvá se Šeříkovi, že mu nevěřila. Rasputin oznámí Bojanovi, že už se po rehabilitaci ve Švýcarsku na urgent nevrátí, bude dělat obvoďáka na Šumavě…(TV Prima)

Modrý kód – 249.díl – Veteráni

Přidej hodnocení

Modrý kod

Mašková se domluví s Váňou, že si další prášky napíše na něj. Váňa se podřekne před Tomáškem a Tomášek definitivě pochopí, že Mašková je na lécích závislá. Žák zve Ditu na večeři. Na Adama naléhají z výzkumáku v Brně, ať rychle nastoupí nebo vezmou někoho jiného. Adam stále váhá kvůli Rasputinovi. Rasputin odjíždí na rehabilitaci do Švýcarska a přesvědčí ho, aby nabídku vzal. Šeřík zjistí, že o Sašu nemají v Praze zájem pro její odbornost, ale že za nabídkou stojí Prchlík. Saša mu ale nevěří…(TV Prima)

Modrý kód – 248.díl – Led a sníh a mráz

Přidej hodnocení

Modrý kod

Maty s Prokopem jsou na kordy. Prokop se cítí Matym podvedený a Maty má pocit, že si Prokop Lauru nezaslouží. Rasputin bude Adamovi asistovat při jednoduché operaci. Ale nakonec to nedá a musí v půlce operace své místo přenechat někomu jinému, zdrcený opouští sál. Mašková je nesnesitelná, na všechny se utrhuje a někdy je i hrubá. Tomášek připustí, že s Maškovou je to zjevně vážnější než myslel. Prchlík se snaží zmanipulovat hejtmanku Růžičkovou, aby Saše našla nějaké protekční místo v Praze. Tím by se jí zbavil…(TV Prima)

Modrý kód – 247.díl – Budu tomu věřit

Přidej hodnocení

Modrý kod

Mery tlačí na Tomáška, ať Maškovou dotlačí k léčbě. Tomášek ale má pro Maškovou pochopení. Laura se rozchází s Prokopem a Prokop nastoupí na Matyho, jestli v tom nemá prsty. Maty mu přizná, že se s Laurou vyspal, ale nechodí spolu. Pohádají se. Ditina matka Ester „lustruje“ kvůli dceři doktory na urgentu. Rasputin udělal velký pokrok, jeho pravá ruka už je pohyblivá. Chce začít asistovat u operací. Přijde se podívat na operaci Adama s Valentou…(TV Prima)

Modrý kód – 246.díl – Dávné lásky

Přidej hodnocení

Modrý kod

Tomášek zjistí, že Mašková nebere vitamíny, ale že je závislá na prášcích, pohádají se. Dita se svěřuje své pragmatické matce, že potkala někoho, kdo není nejmladší, ale je to doktor. Žák nutí Vikouše, aby ho neoslovoval před Ditou „tati“, ale „strejdo.“ Maty je rozhozený, že se vyspal s holkou kamaráda, Prokop se mu svěří, že mu Laura dala kopačky. Adam pracuje na tom, aby se Rasputin dostal do formy, teprve potom odjede z Rubavy a bude pokračovat ve výzkumu kmenových buněk…(TV Prima)

Modrý kód – 245.díl – Spravedlnost pro všechny

Přidej hodnocení

Modrý kod

Mašková nastupuju na urgent a zdá se, že její deprese pominula, vše zvládá a stěhuje se od Mery na ubytovnu. Markétě není dobře a tak si vezme lék z krabičky s vitamíny, kterou u nich Mašková zapomněla. Prokop oznámí Lauře, že se domluvil s Petrou, že za ní odletí na návštěvu do Austrálie. Laura je z toho špatná. Prokop nechápe, že jí to vadí. Laura pak pozve Matyho večer do Štoly, kde si mu vylije srdce a u toho nezůstane. Žák, povzbuzen tím, jak mu lapiduška Dita naslouchá, ji začíná balit…(TV Prima)

Modrý kód – 244.díl – Musím jít dál

Přidej hodnocení

Modrý kod

 

 

Mery už tečou nervy z toho, jak Tomášek kolem Maškové skáče. Žák okouzlí lapidušku Ditu. Prchlík jde po Šeříkovi…(TV Prima)

Modrý kód – 243.díl – Dva kohouti

Přidej hodnocení

Modrý kod

Mašková se Markétě vyhýbá, stydí se, že ji viděla opilou. Ani Markéta se s ní nechce bavit, ale Mery ji přesvědčuje, aby udělala vstřícný krok. Laura požádá Prokopa, aby jí večer pomohl v bufetu, ale Lauře pomůže Maty. Povídají si a ocitnou se tak blízko sebe, že to vypadá na polibek. Oba ucuknou. K Rasputinovi se donese, že Adam odmítá nabídku (výzkum kmenových buněk) kvůli němu. Rozčílí se na něj – chce mu pomoct tím, že zůstane v Rubavě?…(TV Prima)

Modrý kód – 242.díl – Hudba v břiše

Přidej hodnocení

Modrý kod

Mašková má deprese a Markéta ji najde po návratu ze školy opilou. Prokop chce s Laurou někam vyrazit, Laura ale nemá čas, domluvila si něco kamarádského s Matym. Docentovi Šeříkovi se udělá špatně a tak za něj Saša převezme jeho pacienta, on jí také pomohl, když ona udělala chybu. Do rubavské nemocnice nastupuje mladá sanitářka Dita. Ukáže se, že je proškolená od matky, jak sbalit zajištěného lékaře. Ditě se to nedaří, zvláště když poplete kde co a Žák ji sjede jak malou holku…(TV Prima)

Modrý kód – 241.díl – Vidět všechno

Přidej hodnocení

Modrý kod

Mašková provizorně bydlí u Mery a Tomáška. Tomášek na poslední chvíli mění své rozhodnutí – na misi nepojede, teď je důležitější pomoci kamarádce. Maty s Laurou zajdou do kina na Bergmana, který Prokopa nebaví. Adamovi volá David z Anglie, v Brně je možnost znovu rozjet výzkum, který spolu začali, David by byl rád, kdyby do toho Adam šel. Adam kvůli Rasputinovi odmítá. Prchlík dál provádí na urgentu zbytečné kontroly a Šeřík proti němu začne nebojácně vystupovat. Mezi nimi dochází k veřejnému vyhlášení války…(TV Prima)

Modrý kód – 240.díl – Asi budu brečet

Přidej hodnocení

Modrý kod

Na urgentu se objeví po návratu z mise Mašková. Je z ní ale uzlíček nervů. Chodí o holi, nemá, kam jít. Tomášek ji ubytuje v jejich bytě, Mery neprotestuje. Laura očekává, že se bude Prokop víc snažit, aby si ji udobřil. Ale Prokop bere Lauřino chování jen jako truc. Laura má pocit, že Prokopovi na ní nezáleží. Maty Lauru utěšuje. Rasputin upadne na toaletę a konečně pochopí, že jeho přítomnost na urgentu je hloupost. Jenom překáží. Vali se pod tíhou okolností vzdává postu primnářky pediatrie v Rubavě a přijímá nabídku pohodlnější práce v Praze na ministerstvu…(TV Prima)

Modrý kód – 239.díl – Vada na kráse

Přidej hodnocení

Modrý kod

Lauře dochází, že Prokop ji má jenom do postele. Mery pochopí, že Tomášek má své „lesní aktivity” jako náhradu za mise. Nakonec mu řekne, ať jede na misi. Také Markéta dojde ke stejnému názoru. Hejtmanka Růžičková jmenovala Kamila šéfem odboru zdravotnictví na kraji. Kamil přichází na urgent takzvaně „na kontrolu“, ve skutečnosti ho baví prudit. Užívá se toho vrchovatě. Vali je na dně. Růženka je v nemocnici a Deniska má problémy ve škole…(TV Prima)

Modrý kód – 238.díl – Když zhasne slunce

Přidej hodnocení

Modrý kod

Laura a Prokop jsou s partičkou na šipkách ve Štole. Zaskřípe to mezi nimi, ale Maty to urovná. Rasputin se pohybuje po urgentu na vozíku. Chce být užitečný, nabízí aspoň konzultace. Ale i jemu je jasné, že užitečný není. Vali řeší s Vlčkovou Růženčin zdravotní stav. Mery zatouží také „unikat” jako Tomášek, chce si vzít v práci volno a prostě odjet. Když může Tomášek, proč ona by nemohla? Mery přespí u Vali, které poskytne psychickou podporu v období strachu o Růženku…(TV Prima)

Modrý kód – 237.díl – Černá ovce

Přidej hodnocení

Modrý kod

Prokop se nudil v divadle s Laurou, Laura pak nadšeně hru rozebírá s Matym a dost si spolu rozumí. Adam je povzbuzený pokrokem, který udělal Rasputin, který zahýbal prsty, přichází s novým speciálním cvičením na procvičování ruky. Rasputinovi to ale nejde a s Adamem se pohádá. Tomášek oznamuje, že jede na tři dny pryč se svým novým kamarádem. Mery bude muset prohazovat směny, aby Markéta nebyla doma celou doma sama, už jí zase dělá mámu. Vali se nelíbí stav Růženky. Domluví s Vlčkovou vyšetření…(TV Prima)

Modrý kód – 236.díl – Každý o naději nestojí

Přidej hodnocení

Modrý kod

Rasputin sám požádá Adama, aby pokračovali ve cvičení. Nejde mu to a znovu propadá beznaději. Adama vyhazuje z bytu. Tomášek opět nemůže odvést Markétu na šachy, ale Mery už odmítá být její chůva, chce, aby zrušil svoji lesní akci. Než se spolu domluví, Markéta odjede do kroužku stopem. Tomáška tím zahanbí. Laura se do Prokopa zamilovala. Maty ale vidí, že Prokop nemiluje Lauru tak, jako Laura Prokopa…(TV Prima)