Narcos – 10.díl – Vzlet

4/5 - (1 {hlasů})

Narcos

Peňa a Murphy předali v minulém díle tisku fotografie, které dokazují, že Escobar ve svém vězení nejspíš zabil dva svoje muže. Širokou veřejnost to samozřejmě pobouřilo, takže prezident Gaviria musí nějak jednat. Prezident se poradil se svými nejbližšími pracovníky, a nakonec k vězení poslal armádu, která měla Escobara zatknout a Escobar měl být převezen do skutečného vězení. Escobarovi mělo být sděleno, že je to pro jeho vlastí bezpečí a že zatímco bude v normálním vězení, vláda provede na La Catedral změny, které zvýší její zabezpečení. Escobarovi se armáda u bran La Catedral nelíbí, takže svoje muže ozbrojí a připravuje se na boj. Prezident na místo posílá i Sandovala, který je náměstkem ministra spravedlnosti a který má za úkol sdělit Escobarovi, proč bude převezen. Když Sandoval na místo dorazil, překvapilo ho, že je Escobar ještě stále v La Catedral, protože armáda měla nařízeno Escobara zajmout.

Loading

Narcos – 9.díl – La Catedral

3/5 - (1 {hlasů})

Narcos

Escobar se nechal v minulém díle uvěznit v La Catedral, což je vězení, které si sám postavil. Escobar tím dosáhl míru s kolumbijskou vládou a v zemi přestaly bombové útoky. Escobar si samozřejmě postavil vězení plné luxusu a v kamionu si nechává pašovat naprosto všechno včetně prostitutek. V DEA ví, že se jim Escobar vysmál, takže jsou rozhodnutí, že Escobara dostanou do skutečného vězení. Murphy a Peňa ale přišli o svého velkého kolumbijského spojence, kterým byl Carrillo. Carrillo vedl Párací blok, který měl za úkol chytání narkobaronů, ale když je Escobar ve vězení, je jeho tým rozpuštěn a Carrillo byl převelen do Španělska. Murphy a Peňa tedy operují na vlastní pěst a díky snímkům CIA zjistí, že Escobar používá ke komunikaci se světem poštovní holuby. Murphymu se podaří jednoho holuba zastřelit a jeho vzkaz mluví o tunelu, skrz který se má něco propašovat do La Catedral. Murphy a Peňa tedy začnou pátrat po pašeráckém tunelu, ale žádný nenajdou.

Loading

Narcos – 8.díl – Jedna velká lež

4/5 - (1 {hlasů})

Narcos

Escobar v minulém díle navrhl prezidentovi Gaviriovi dohodu o příměří, kterou nejprve Gaviria striktně odmítal, ale když pak začal Escobar unášet potomky oligarchů, tak začal na oko předstírat, že vyjednávat chce. Carrillo mezitím dostal jasný rozkaz, že musí Escobara dopadnout dřív, než bude vyjednávání ukončeno. Escobar ale tento plán poměrně brzy odhalil a není z toho příliš nadšený. Escobar proto chce po Dianě, kterou také unesl a která je dcerou bývalého prezidenta, aby nahrála další kazetu pro Gaviriu. Diana to udělá, pokud Escobar propustí dva velmi nemocné rukojmí. Když Gaviria kazetu dostane, tlačí na něj rodiče Diany ještě víc. Gaviria ale odmítl Escobarovi ustoupit a rodičům Diany sdělil, jak směšné má Escobar požadavky pro svojí kapitulaci.

Loading

Narcos – 7.díl – Potečou krvavé slzy

4/5 - (1 {hlasů})

Narcos

Escobar nechal v minulém díle vyhodit do vzduchu letadlo, ve kterém měl prezidentský kandidát Gaviria letět do Cali. Murphy se ale o atentátu dozvěděl a Gaviriu zastavil. Escobar byl z teroristického útoku veřejně obviněn, ale policie zatím nemá žádné hmatatelné důkazy. Jedinou svědkyní je manželka mladíka, který se v letadla odpálil. Mladík netušil, co vlastně dělá. Mladíkova manželka nechce s policií mluvit, i když ji Peňa varuje, že ji Escobar nyní zabije. Escobar chce, aby bylo zničeno vše, co by ho mohlo s útokem na letadlo spojovat, takže samozřejmě nařídí i zabití této dívky. Zatímco jeho vrazi po dívce pátrají, on si sbalil kufry a dal se na útěk. DEA má nyní jako prioritu záchranu té dívky a také nalezení ukrývajícího se Escobara. CIA nesmí na území Kolumbie používat špehy, ale DEA od nich potřebuje pomoc, takže si vyžádají alespoň satelitní snímky města, protože v DEA vědí, jakými auty jezdí vrazi Escobara. Pokud auta najdou na satelitních snímcích, najdou i sicarios.

Loading

Narcos – 6.díl – Výbušniny

5/5 - (1 {hlasů})

Narcos

Escobar vyhlásil kolumbijské vládě válku, když se Gaviria odmítl postavit na jeho stranu a rozhodl se podporovat vydávání zločinců do USA. Jeho muži zabíjejí jednoho policistu za druhým. Carrillo vede proti Escobarovi tzv. Pátrací blok, který má za úkol bojovat s narkobarony. Peňa a Murphy mají od velitele ochranky Gacha informace o tom, kde se Gacha nachází a chystají s Pátracím blokem jeho zatčení. Carrillo chce Gachu mrtvého, Peňa zase živého. Murphy se zatčení Gachy nezúčastní, z čehož velkou radost nemá. Murphy se totiž hlavně musí postarat o Elisu, které spolu s Peňou sehnali falešné americké doklady a nyní ji musí dostat do bezpečí. CIA získala informace o tom, že by Muprhy mohl Elise pomáhat, takže ho sledují, čehož si Murphy včas všimne.

Loading

Narcos – 5.díl – Budoucnost přijde

Přidej hodnocení

Narcos

Escobar se v minulém díle spojil s komunistickými partyzány, které si najal na zapálení paláce nejvyššího soudu, kde byly shromážděny všechny důkazy proti němu. Murphy a Peňa o tomto spojení ví díky komunistce Elise, která od partyzánů utekla s Murphyho ženou, ale nyní je jednou z nejhledanějších osob v zemi. Murphy a Peňa ji ukrývají a Escobar ji hledá, protože ona jediná proti němu může svědčit. Peňa a Murphy chtějí pro Elisu zařídit falešní dokumenty a dostat ji do bezpečí. CIA odmítá spojení mezi Escobrem a komunisty připustit, takže jde jen po komunistech. CIA se podaří zatknout jednoho z komunistů, kterého mučí tak dlouho, až jim poví, že Elisa utekla s běloškou, se kterou pracovala. U CIA vědí, že tou běloškou je Murphyho žena. CIA tedy nejspíš půjde po Murphym a pokud u něj Elisu najdou, bude obviněn z velezrady. Escobar a jeho kumpáni se mezitím schovávali v Panamě, aby byli mimo dosah DEA. Escobar se snaží s vládou vyjednat příměří, dokonce nabízí, že zaplatí státní dluh.

Loading

Narcos – 4.díl – Plác v plamenech

Přidej hodnocení

Narcos

Escobar byl v minulém díle vyloučen z kongresu, protože ho ministr spravedlnosti Lara obvinil z obchodu s drogami. Escobar se Larovi pomstil a nechal ho zabít. Escobar byl z vraždy Lary obviněn a Spojené státy se domluvily s vládou Kolumbie na vydávání zločinců, což narkobarony přímo vyděsilo. Jenže na druhou stranu se vláda USA nyní soustřeďuje na dopadení komunistů, takže americká ambasáda může na dopadení Escobara dát pouze 100 tisíc dolarů, což je málo. Peňa použil těchto 100 tisíc na to, aby u kolumbijské DEA prosadil, že operaci Escobar povede Carrillo, na kterého je spoleh. Carrillo skutečně velení dostal a brzy dopadl jednoho z lidí, kteří pro Escobara pracují. Carrillo se nebojí mučení, takže ze svědka brzy dostane jména a polohy nemovitostí, kde by se Escobar mohl ukrývat. Escobar v té době vlastnil už 800 nemovitostí, takže bylo těžké najít tu správnou, ale nakonec měli policisté štěstí.

Loading

Narcos – 3.díl – Elita

Přidej hodnocení

Narcos

Na konci minulého dílu našel Murphy ve svém bytě utýranou kočku svojí ženy. Murphymu došlo, že jde o výhružku od narkobaronů, kteří si o něm vše zjistili, když byl několik hodin zadržován na letišti, kde si okopírovali jeho pas. Peňa a Murphy začali vyšetřovat, kdo podplatil muže na letišti a díky výslechům se dostali ke jménu Poison, což je dealer pracující pro Escobara. Peňa a Murphy mají k dispozici odposlech, na základě kterého vědí, že se Poison chystá do Bogoty. Dvojice si myslí, že tam Poison veze drogy, ale Poison veze do Bogoty miliony dolarů jako úplatek od Escobara jedné politické straně. Poison je skoro chycen, ale Escobara na poslední chvíli varuje někdo z policie. Peňovi a Murphymu tedy jejich plán nakonec nevyšel. Ti dva se ale nevzdávají a jsou rozhodnutí dokázat, že Escobar je narkobaron.

Loading

Narcos – 2.díl – Meč Simóna Bolívara

Přidej hodnocení

Narcos

Steve Murphy a jeho žena Connie se přestěhovali do Kolumbie, aby tam Murphy mohl pracovat pro DEA a zastavit další proudění kokainu do USA. První komplikace nastaly už na letišti, kde je úmyslně zdrželi. Oficiálně to bylo prý kvůli špatným papírům k jejich kočce, ale ve skutečnosti šlo lidem na imigračním o to, aby pro narkobarony získali informace o Murphym. Když byla dvojice konečně propuštěna, zažila hned první noc střelbu přímo pod jejich okny. Následujícího dne se Murphy seznámil se svým parťákem Javierem Penou. Pena právě získal informace o setkání narkobaronů v Medellínu, takže se tam s Murphym musí vydat. Penovým informátorem byla prostitutka, která tam jede narkobarony potěšit. Pena má v Medellínu jako hlavní kontakt Horacia Carilla, který narkobarony nesnáší a chce je všechny zničit.

Loading

Narcos – 1.díl – Pád

5/5 - (1 {hlasů})

Narcos

Steve Murphy pracoval jako agent DEA a bojoval proti drogám v Miami, když se tam objevil kokain z Kolumbie. Kokainu se původně dařilo v Chile, ale Pinochet s výrobnami kokainu zatočil a muž přezdívaný Šváb musel svoje laboratoře přesunout do Peru. Šváb chtěl svoje zboží dostat do USA, na což potřeboval skvělého pašeráka. Šváb se rozhodl hledat v Kolumbii, kde měl tři možnosti. Bratři Ochové nebyli dost silní, pašerák Gacha byl moc brutální, takže Švábovi zbyla poslední možnost v podobě Pablo Escobara. Escobar měl podplacenou většinu policistů na trasách, které využíval k pašování. Koho neměl podplaceného, toho podplatit chtěl, a pokud mu někdo vzdoroval, zjistil, že o něm Escobar ví úplně všechno. Escobara zaujalo, když mu Šváb řekl o kokainu více a nejvíc ho zaujalo, kolik se dá vydělat na jednom gramu.

Loading