Nemonice Centrum osiřela

4.9/5 - (13 {hlasů})

Po 113 dnech padla poslední klapka seriálu Chlap

Praha, 26. dubna 2022 – Ve filmovém ateliéru v Panenských Břežanech padla poslední klapka seriálu Chlap. S nemocnicí Centrum se herci i štáb loučí po dlouhých 113 natáčecích dnech. Poslední epizodu šestnáctidílného cyklu budou diváci moci zhlédnout ve druhé půlce června.

„Bylo to jedno z těch natáčení, na které nikdy nezapomenete. Takové, kde si v jednu chvíli sáhnete až na dno svých sil. Zejména kvůli zdánlivě nikdy nekončící pandemii koronaviru, který natáčecí plán nespočetněkrát doslova rozerval na kusy, aby jej štáb po nocích slepoval znovu dohromady zatímco telefonoval na všechny strany a sháněl všemožné záskoky. Náročá byla i extrémně rychlá realizace kulis pro seriálovou nemocnici Centrum, kterou jsme na tisícimetrové ploše zvládli postavit neuvěřitelně rychle. První práce na místě začaly v polovině srpna loňského roku a v polovině října se v hotovém komplexu už natáčelo. Šťastnou ruku jsme měli na obsazení. Všem hercům jejich postavy skvěle sedly a myslím, že na celém Chlapovi je i díky tomu vidět, že má velké srdce,“ shrnuje showrunner seriálu Petr Bok.

„S trochou nadsázky můžu říct, že na dálnicích vedoucích z Prahy do Bratislavy znám každý výmol,“ říká představitel hlavní role Tomáš Maštalír, který pro potřeby natáčení najel každý týden obrovské množství kilometrů, protože žije právě v Bratislavě. „Ondřej Frank je charakter, který musí najít a znovu objevit sama sebe a přitom si pochopitelně projde množstvím osobních krizí. Představa, že bolestivé události prožíváte znovu je hrozivá, ale právě tahle plejáda emocí, uvědomění a nikdy nekončícím boji za dobrou věc mě na scénáři lákala. Spolu s tím, že Ondřej jde díky své zabejčenosti tak trochu proti všem a zároveň všechny spojuje,“ dodává Maštalír.

Během 113 natáčecích dnů se na place vystřídalo téměř 150 herců a kromě ateliéru v Panenských Břežanech štáb zamířil také na několik míst v Praze a Středočeském kraji. Mj. se natáčelo v Lužci nad Vltavou, známém lomu Amerika, v Kralupech nad Vltavou nebo Líbezníci. Scénou s největším počtem herců a komparzu se stala vlaková nehoda a následná záchrana zraněných.

Na seriál Chlap se dívá průměrně 828 tisíc diváků ze skupiny 4+. Seriál sleduje 21,47 % diváků u televizních obrazovek (ve věku 15 až 54 let.). Největší oblibu si Chlap získal u žen středního věku (45 – 54 let), kdy dosáhl podílu na sledovanosti 28,52 %.

„Pro mě to bylo úplně nejpříjemnější a nejhezčí natáčení co jsem zažila. Díky bohu mám naprosto odlišný osud než moje postava, nicméně Hana je skvělá žena a doufám, že s ní mám i dost společného,“ říká představitelka Frankovy manželky Jitka Ježková. Jako úplně poslední se s nemocnicí ve velmi emotivní scéně rozloučil Ivan Lupták. Ten k závěru natáčení říká: „Moc mě mrzí, že to končí. Užil jsem si to. Moje postava Adama je takový ranař, ale ve skutečnosti je to velmi citlivý kluk. Ta bipolarita je něco, co mě na něm velmi bavilo.“

PŘEHRÁT VŠECHNY EPIZODY

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments