Poldark 2 – 6.díl

Přidej hodnocení

Poldark

Je rok 1792, do Vánoc zbývá šest týdnů. Francis je po smrti a Ross jezdí na Trenwith utěšovat truchlící vdovu Elizabeth – až příliš často, někdy i dvakrát týdně, jak kousavě podotýká teta Agáta. Elizabeth se ohrazuje, že je správkyní synových podílů v dole Wheal Grace a Ross ji přijíždí pravidelně informovat. Demelza si o tom ale při osamělých procházkám po mořském břehu evidentně myslí své. Moře vyplaví na břeh mužskou mrtvolu, pravděpodobně jde o trosečníka z vraku. Doktor Enys mu uřízne nohu a doma ji pak pitvá. Díky tomu přijde na to, jak vyléčit kulhavou Rosinu Hoblynovou.

Doktor Enys kromě zázraků pokračuje v tajných námluvách s Caroline. Podnikají spolu vyjížďky po pobřeží a strýček Ray z toho není vůbec nadšený. Aby Enyse odradil, řekne mu, že Caroline není bohatá, její dědictví činí pouhých šest tisíc liber. Na Enyse to má ale právě opačný účinek, teď už si nepřipadá tak „pod úroveň“. Ross má finanční problémy. Vytoužená měď se ve Wheal Grace pořád nenašla. A nejen to, Warlegganovi požadují splatit den po Vánocích půjčku ve výši tisíc čtyři sta liber, kterou odkoupili od Wonga. Ross uzavře riskantní dohodu s Trencromem a umožní mu skladovat v Namparu pašované zboží výměnou za to, že vypátrá Marka Daniela, který by mohl vědět, kde najít měď. Caroline anonymně zaplatí Rossův dluh. Warlegganovi jsou vzteky bez sebe. Rossovi se zlepší nálada a koupí Demelze vánoční dárek – hedvábné punčochy. Sám jí je oblékne, a tak tato epizoda končí erotickou scénou…(TV NOVA)

PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Poldark 2

Poldark 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: William Sinclair, Charlie Palmer, Philip Dudley
Kamera: Cinders Forshaw, Sergio Delgado
Hudba: Anne Dudley
Hrají: Aidan Turner, Sebastian Armesto, Ruby Bentall, Caroline Blakiston, Ed Browning, Turlough Convery, Phil Davis, Beatie Edney, Robin Ellis, Jack Farthing, Mark Frost, John Nettles, Luke Norris, Heida Reed, Hugh Skinner, Kyle Soller, Tristan Sturrock, Eleanor Tomlinson, Pip Torrens, Gabriella Wilde, Richard Dillane, John Hollingworth, Emma Spurgin Hussey, Gracee O'Brien, Samuel Valentine, Michael Culkin, Henry Garrett, Crystal Leaity, Patrick Ryecart, Richard Harrington, Richard McCabe, Amelia Clarkson, Stuart McNeil, Richard Hope, Jake Blight, Rose Reynolds, William Mannering, Stephen Boxer

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments