Poldark 2 – 8.díl

Přidej hodnocení

Poldark

Ross se opět ocitá před soudem, tentokrát pro pašování, ale zase ho zachrání starý Jud, když odpřisáhne, že v inkriminovanou noc byl Ross v St. Ives, nikoli v zátoce Nampara. Zdá se, že se to pro Rosse začíná obracet k dobrému, protože ve Wheal Grace se najde cín. Pak ale dojde v dole k závalu, který připraví o život dva horníky. Jednomu z nich, Tedovi, se právě narodilo dítě. Špatně je na tom doktor Dwight Enys – Caroline mu vrátila všechny dopisy a rozchází se s ním. Enys se rozhodne dát k námořnictvu. Elizabeth se potýká s finančními potížemi, a když její matku stihne záchvat mrtvice, podlehne konečně naléhání George Warleggana a souhlasí, že přijme jeho pomoc i nabídku k sňatku.

Teta Agáta, která naslouchá, v tom okamžiku vynese tarotovou kartu – je na ní ďábel. Stejného mínění je Ross, kterému Elizabeth hned napíše, aby ho o svém úmyslu zpravila. Ačkoli ho Demelza zapřísahá, aby za ní nejezdil, sedne okamžitě na koně. Elizabeth ho ujišťuje, že George miluje a že ke sňatku svolila, aby urovnala vztah mezi ním a Rossem, i kvůli synovi. A taky proto, že je tak sama… Ross ovšem žádný z těchto důvodů nepřijme a bouřlivá hádka mezi nimi vyústí ve stejně bouřlivou milostnou scénu. Když se Ross ráno vrací domů, Demelza věší na dvoře prádlo. „Nemohl jsem jednat jinak,“ vysvětlí jí Ross. „Já taky ne,“ odpoví Demelza a vrazí mu takovou, že Ross vezme druhou o zem…(TV NOVA)

PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Poldark 2

Poldark 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: William Sinclair, Charlie Palmer, Philip Dudley
Kamera: Cinders Forshaw, Sergio Delgado
Hudba: Anne Dudley
Hrají: Aidan Turner, Sebastian Armesto, Ruby Bentall, Caroline Blakiston, Ed Browning, Turlough Convery, Phil Davis, Beatie Edney, Robin Ellis, Jack Farthing, Mark Frost, John Nettles, Luke Norris, Heida Reed, Hugh Skinner, Kyle Soller, Tristan Sturrock, Eleanor Tomlinson, Pip Torrens, Gabriella Wilde, Richard Dillane, John Hollingworth, Emma Spurgin Hussey, Gracee O'Brien, Samuel Valentine, Michael Culkin, Henry Garrett, Crystal Leaity, Patrick Ryecart, Richard Harrington, Richard McCabe, Amelia Clarkson, Stuart McNeil, Richard Hope, Jake Blight, Rose Reynolds, William Mannering, Stephen Boxer

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments