Poldark 3 – 9.díl

Přidej hodnocení

Poldark

Morwenna už má dítě, u Witwortha s ní žije její mladší sestra Rowella, se kterou Witworth spí. Když ji také přivede do jiného stavu, dá jí 500 liber, aby se mohla provdat za místního knihovníka Arthura Solwaye. Morwenna o všem ví, vzepře se konečně definitivně Witworthovi a už s ním nechce mít nic společného. Stále miluje Drakea. Drake si zařídil kovárnu, ve které usilovně pracuje. Je trnem v oku Georgovi, který nenávidí všechno, co má nějakou spojitost s Rossem. Nechá svého pohůnka Toma Harryho, aby kovárnu podpálil. Drake jde druhý den do Trentwithu a řekne to Elisabeth. Ta pak udělá Georgovi scénu. Na zpáteční cestě narazí Drake v lese na Toma Harryho a jeho druhy, ti ho zbijí div ne k smrti.

Elisabeth už má George dost, rozhodne se konečně jednat otevřeně. Obviní ho z neutuchající zášti k Rossovi a na bibli odpřisáhne, že Valentine je Georgův syn, protože nikdy s nikým jiným než s Francisem a Georgem nic neměla. Což, jak víme, není pravda. Zbití Drakea je poslední kapka pro vesničany, už tak rozzuřené vysokými cenami, za které jim George prodává obilí. Ozbrojeni vidlemi a domácím nářadím táhnou pod vedením Thollyho na Trentwith. Už podruhé zabrání Ross, tentokrát se svou domobranou, krveprolití – slíbí ale lidem, že se za ně bude brát v parlamentu, protože příště už veřejnou funkci neodmítne. Rossovo manželství je také v permanentní krizi. Demelzu to už unavuje, ví, že stále myslí na Elizabeth. Rozhodne se mu oplatit stejným a příležitost se jí brzy naskytne v podobě Hugha Armitage. Ten jí přichází říct, že slepne a už brzy přijde zcela o zrak v důsledku svých válečných zranění. Demelza ho utěší. V noci se pak vrátí k Francisovi, a řekne mu, že nemá právo se jí na nic ptát…(TV NOVA)

PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Poldark 3

Poldark 3 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Stephen Woolfenden, Joss Agnew
Kamera: Nick Dance, David Rom
Hudba: Anne Dudley
Hrají: Jack Farthing, Eleanor Tomlinson, Aidan Turner, Caroline Blakiston, Beatie Edney, Luke Norris, Heida Reed, Harry Richardson, Gabriella Wilde, Tom York, John Nettles, Turlough Convery, John Hollingworth, Tristan Sturrock, Pip Torrens, Jason Squibb, John Hopkins, Sean Gilder, Robin Ellis, Ed Browning, Ruby Bentall, Elsa Mollien, James Wilby, Christian Brassington, Richard Hope, Steve Walsh, Jake Blight, Ellise Chappell, Josh Whitehouse

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments