Poldark 5 – 1.díl

Přidej hodnocení

Poldark

Je rok 1800. Plukovník Ned Despard, který kdysi na bojišti zachránil Rossovi život, se octl ve vězení v Londýně. Píše Rossovi dopis s žádostí o pomoc, do Nampary ho přiváží jeho žena Kitty, bývalá otrokyně z Hondurasu. V Trenwithu navštíví George v doprovodu Rosse jeho nevlastní syn Geoffrey Charles. Chce chodit na vojenskou akademii. George slíbil Elizabeth, že jejího syna zabezpečí, teď ho ale podporovat odmítne. Ross a Demelza přijíždějí ke svému dolu, najdou tam skupinu propuštěných horníků, kteří doufají, že je zaměstnají. Práce pro ně bohužel není, Demelza přesto slibuje, že se jim nějak pokusí pomoci. Horníci jsou bojovně naladěni, jedna žena, Tess, otevřeně vyzývá ke vzpouře proti pánům jako ve Francii.

George navštěvuje bohatý obchodník s mahagonem Hanson, který přijel z Hondurasu. Hledá finančního partnera a také ženicha pro svou dceru Cecily. O to George ale nemá zájem, začíná se mu zjevovat Elisabethin duch. Ross navštíví Neda ve vězení. Ned byl guvernérem v Hondurasu, měl za úkol přidělovat půdu novým kolonistům. To bylo proti zájmům Hansona a jeho přátel, a tak ho nechali zatknout na základě vykonstruovaného obvinění. Ross se obrátí na soudce Mercerona, který se zdá být vstřícný. Demelza nabídne Tess, aby pracovala na Namparu jako pomocnice. Ross, Dwight, Kitty a Geoffrey Charles se v Londýně účastní shromáždění abolicionistů, Kitty tam pronese výmluvný projev. V noci se někdo pokusí podpálit Namparo. Demelza naštěstí ucítí kouř, dostane děti do bezpečí a sama pak hasí požár. Ve stejnou dobu v Londýně je Ross v divadle Drury Lane, představení má být přítomen i král. Šíří se řeči o chystaném atentátu. Ross poznává některé známé tváře ze shromáždění abolicionistů, všimne si jejich podezřelého chování. Když do své lóže vstoupí král, jeden z nich, Hadfield, na něj namíří pistoli. Ross výstřel odvrátí. Je pak odveden do soukromé lóže velitele královy tajné služby Wickhama, který mu nabídne, aby pro něj pracoval. Ross se zeptá, co za to, a zmíní se o Nedovi. Druhý den je Ned volný… V Namparu Demelza s bratry obhlížejí škody způsobené požárem. Tess popírá, že by ho založila. Demelza odjíždí s dětmi a s Caroline do Londýna…(TV NOVA)

PŘEHRÁT EPIZODU

   

    Vztah Johnnyho Deppa a Amber Heard přešel od žhavé lásky k nenávisti. Dokument ukazuje nejpoutavější okamžiky soudního procesu s rozhovory a reportážemi z případu, který šokoval celý svět.

 

Díly seriálu Poldark 5

Poldark 5 - Osoby a herecké obsazení

Kamera: Simon Archer, Mark Waters
Hudba: Anne Dudley
Hrají: Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Jack Farthing, Heida Reed, Peter Sullivan, Beatie Edney, Pip Torrens, Luke Norris, Gabriella Wilde, Harry Richardson, Tom York, Ellise Chappell, Andrew Gower, Tim Dutton, Anthony Calf, Tristan Sturrock, Konstanza Firth-Radford, Oscar Novak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*