Poste restante – 7.díl – Poste restante

Přidej hodnocení

Poste restante

Pošťáckou brašnou to začalo – pošťáckou brašnou vše také skončí. Na začátku se ji Jarouškovi (O. Pšenička) – tehdy ještě živý pan Kercl (V. Javorský) – snažil ukrást. Pak se stala předmětem doličným při Kerclově nešťastné nehodě a teď ji přichází vrátit mladý policista, neboť vyšetřování skončilo. Ducha pana Kercla přitahuje brašna čím dál víc, nakonec se mu díky ní podaří mnohé zjistit. Objeví dům, kde bydlel, Jarda navštíví jeho stále právoplatnou manželku a nejvíce bude překvapen ze své dcery Jany. A dopis v brašně? Ten je právě od ní! Konečně může napravit – byť posmrtně – všechno, co bylo špatně. To se týká i Jarouška. Zahradnice Lída (J. Pidrmanová) si myslí kdovíco a navíc: malá pošta, kde se příběh odehrál, se bude zavírat! Konec dobrý – všechno dobré. V tomto smyslu se na každého dostane. A samozřejmě nejvíc na Jardu…(Česká televize)

Loading

Poste restante – 6.díl – Zase doma

3/5 - (1 {hlasů})

Poste restante

V předposledním dílu seriálu Poste restante se poprvé setkáme s bohémským otcem mladého pošťáka Jarouška, který už není tak naivní, jak jsme ho na začátku celého příběhu poznali. Otec – slavný malíř /Arnošt Goldflam/ – žije v Paříži (pokud vezmeme v potaz dominantní chování jeho manželky a Jarouškovy matky /Libuše Šafránková/, nemůžeme se jeho dobrovolné emigraci zase tak moc divit.). Jarouškův otec přijíždí domů vlastně jen proto, aby oslavil narozeniny. Při tom jeho jediný syn samozřejmě nemůže chybět. Aby to všechno nebylo tak jednoduché, už na nádraží padne Jarouškovi do oka stále zajímavější zahradnice Lída, kterou přemluví a vezme ji s sebou. Otec hned po jejich příjezdu na malou venkovskou stanici velmi vysoce ohodnotí Lídin půvab. To se ale nedá říci o reakci matky. Její chlad a odměřenost je stejně intenzivní jako permanentní starostlivost o synkovo zdraví.

Loading

Poste restante – 5.díl – Přepadení

Přidej hodnocení

Poste restante

Náš hrdina – nesmělý poštovní doručovatel Jaroušek (O. Pšenička) – a jeho kolegové se dostanou do opravdu nezáviděníhodné situace. „Jejich“ maličký poštovní úřad je totiž přepaden bandou lupičů. Ti mají na hlavách černé kukly a ke všem okolo se chovají víc než neurvale. Přivolaná policie se nechová právě aktivně, a tak nezbývá než aby celou situaci vyřešil neohrožený hrdina. A právě tím se shodou okolností stává náš Jaroušek. Navíc – jeho mužný a odhodlaný zásah vidí opravdu všichni, včetně jeho vysněné Verunky (V. Petrová) i čím dál sympatičtější zahradnice Lídy (J. Pidrmanová), které navíc Jára za pomoci všudypřítomného ducha pana Kercla (V. Javorský) pomůže definitivně vyřešit i patálie s otcem jejího nemanželského synka. A ještě – to, co je už dlouho pozornějším divákům jasné – Lída a Jaroušek v sobě nacházejí stále větší a větší zalíbení…(Česká televize)

Loading

Poste restante – 4.díl – Láska na dobírku

Přidej hodnocení

Poste restante

Ve čtvrtém dílu humorného seriálu náš hrdina, nesmělý pošťák Jaroušek (O. Pšenička), se dostane do další nepříjemné situace. Jeho vysněná slečna, krásná Verunka (V. Petrová), se totiž pohádá se svým přítelem Teem (J. Maléř) a rozhodne se ho vytrestat. A jako natruc k tomu využije zamilovaného naivního Jarouška. Marné je varování zkušeného lovce dam Purkrábka (O. Navrátil) a půvabné zahradnice Lídy (J. Pidrmanová). A tak se Jára potí v drahém restaurantu, kde se Verunka láduje bez ohledu na ceny a jeho peněženku. Mezitím duch pana Kercla (V. Javorský) plní závazek daný panu faráři (J. Hartl); vyzvedne důstojného pána do vzduchu a nechá ho tam viset přes hlasité protesty farníků, kterým se tato forma nadpřirozena vůbec nezamlouvá. A Jaroušek už ví, že útratu v restauraci nezaplatí…(Česká televize)

Loading

Poste restante – 3.díl – Zloději a loupežníci

Přidej hodnocení

Poste restante

Seriál pokračuje třetím dílem, ve kterém se náš hrdina – mladý pošťák Jaroušek (O. Pšenička) – konečně osvobozuje od nedůstojné starostlivosti své matky. Proto se může plně věnovat novému objevu, kterým je atraktivní dcera paní poštmistrové Veruna (V. Petrová). Naneštěstí neposlouchá rady zkušeného parťáka pana Purkrábka (O. Navrátil), který ho od této vypočítavé osoby odrazuje, a neuměle se snaží ji dobýt. A do toho všeho je tu duch pana Kercla (V. Javorský), který stále naléhá a touží po vysvobození a řádném pohřbu. Dožene hrdinu až do kostela, ale tamní pan farář nemá pro Jarouškovy i páně Kerclovy trable vůbec žádné pochopení… Navíc je zdrcenému hrdinovi souzeno zažít ještě další ránu. Jeho parťák pan Purkrábek je nespravedlivě osočen z krádeže. A to dokonce ve firmě, kde ho všichni moc dobře znají, protože jim pravidelně doručuje poštu… Všechno je samozřejmě úplně jinak, což pomůže objasnit neviditelný a neslyšitelný pan Kercl (tedy jeho duch)…(Česká televize)

Loading

Poste restante – 2.díl – Pan Kercl

Přidej hodnocení

Poste restante

V druhém dílu humorného seriálu scenáristy M. Epsteina a režiséra K. Smyczka o mladém pošťákovi Jarouškovi (O. Pšenička), kterému zkříží cestu duch bezcharakterního bezdomovce Kercla (V. Javorský), už jeho hlavní hrdina dokázal dokonale zapadnout do „dámské sestavy“ poštovního úřadu. Rozumí si i se svým kolegou Purkrábkem (O. Navrátil), který nejenže všechno zná a všude byl, ale který se okolí prezentuje jako vyhlášený erotoman a vždy úspěšný milovník. Vše kazí jen hrdinova matka (L. Šafránková), která svého syna dokonce „zažene“ až k psychiatrovi.

Loading

Poste restante – 1.díl – Velkoměsto

Přidej hodnocení

Poste restante

Tenhle příběh začíná tak prostě a obyčejně: do jednoho z malých předměstských poštovních úřadů přichází jednoho rána nenápadný mladý muž. Na tom by nebylo nic tak neobyčejného, kdyby se nejednalo o mladíka, který tu má nastoupit jako nový poštovní doručovatel. Postupně se seznamuje s celým zdejším osazenstvem, ve kterém převládají dámy všech věkových kategorií, i se svým profesním kolegou pane Purkrábkem, záletným to jedincem, který dle svých tvrzení zná život ze všech jeho možných i nemožných stran. Navíc podědí i velmi zajímavý byt, který kdysi obýval fanatický fanoušek lokomotiv, vagónů, kolejí, výhybek, semaforů, přejezdů a vlaků – zkrátka železnic…(Česká televize)

Loading