Případy detektivní kanceláře Ostrozrak – 6.díl

Přidej hodnocení

V minulém díle byl soukromý detektiv Pivoňka (O. Vetchý) pověřen pátráním po zcizené ampuli se smrtícím cyankáli. Při vyšetřování se dostává do společnosti mužů více než loajálních německé říši. Případ zkomplikuje smrt šéfredaktora režimního Denního hlasu Václava Kastelána (V. Javorský), po níž mladý vyšetřovatel objeví materiály, které svědčí o vyděračských aktivitách mrtvého. Světlo do případu vnese – byť po vdavkách marně toužící, leč opět obměkčená a nadmíru půvabná – Boženka Skovajsová (B. Srncová), už zase jako věrný „doktor Watson“ pevně stojící po Pivoňkově boku. Všechno se točí kolem odbojové akce, při níž má být do Anglie dopraven experimentátor Holousek, o jehož vynález má velký zájem nacistické Německo….(Česká televize)

Případy detektivní kanceláře Ostrozrak – 5.díl

Přidej hodnocení

Děj se tentokrát odehrává v létě roku 1941, v čase pro Pivoňku (O. Vetchý) zvlášť neradostném: jeho šéf, vyznavač Freudovy psychoanalýzy, emigroval do Ameriky, detektivní kancelář Ostrozrak spadá do kompetence SS Gruppenführera Kleingöringa a Božence Skovajsové (B. Srncová), nyní úspěšné barové zpěvačce Bunny de Scampolo, došla s váhavým Pivoňkou trpělivost. Kleingöring (M. Donutil) Pivoňku soukromě pověří pátráním po zcizené ampuli s cyankáli. Z krádeže jsou podezřelí muži k Říši víc než loajální: profesor Meluzín (B. Rösner), šéfredaktor režimního „Denního hlasu“ Václav Kastelán, bývalý básník di Castello (V. Javorský) a hrabě Ervin von Krulisch. Všichni se účastní večírku u Kleingöringa na zkonfiskovaném zámku v Kubelicích. V nacistické společnosti se ocitne rovněž redaktor „Denního hlasu“ Dominik Budecius (V. Postránecký) a Pivoňka. Večírek je náhle přerušen vraždou….(Česká televize)

Případy detektivní kanceláře Ostrozrak – 4.díl

Přidej hodnocení

Detektiv Pivoňka (O. Vetchý) pokračuje ve vyšetřování smrti začínající filmové star Zuzany Bechyňové a jejího údajného milence. První podezření padá na poněkud směšného staromládeneckého snoubence mrtvé dívky, pana Pubence (O. Havelka), který si zoufale, marně a krajně podezřele snaží zajistit alibi. Jenže policejní vyšetřování je na příkaz vyšších míst zastaveno a Pivoňka z náznaků inspektora Vodičky (J. Somr) pochopí, že motivem zločinu nebyla žárlivost. Před mladým detektivem se vynořují šokující informace o lidech, kteří kolaborují ve fašistické organizaci Vlajka a profitují na mnichovské tragédii. Pátrání po zdroji cizokrajných cigaret Senoussi má za následek další vraždu, ale zároveň přivede Pivoňku na správnou stopu. S pomocí bystrého úsudku Boženky Skovajsové (B. Srncová) všechny záhady kolem tohoto případu zdárně rozluští….(Česká televize)

Případy detektivní kanceláře Ostrozrak – 3.díl

Přidej hodnocení

Děj nás tentokrát přenese do období tzv. druhé republiky, času mezi mnichovským diktátem a protektorátem. Přes veškerou dramatičnost tohoto údobí se však tvůrci seriálu dokáží dívat na události s nadhledem i osvobozujícím humorem. Sledujme tedy dál soukromého detektiva Pivoňku (O. Vetchý), jeho dívku Boženku (B. Srncová), sympatického továrníka Zdeborského (B. Klepl) a další postavy dnešního příběhu. Začínající filmová star Zuzana Bechyňová (S. Stašová) zastřelila v posteli milence a sama spáchala sebevraždu. Alespoň tak vidí případ policie. Jenže pomocný detektiv Arnošt Stařeček (P. Nárožný), který zavražděného majora Činovského pro detektivní kancelář Ostrozrak delší dobu sledoval, tvrdí, že údajní milenci se vůbec neznali. Mezi jejich smrtí je navíc časový rozdíl, zavražděná byla panna a v místě vraždy se nalezl záhadný nedopalek cizokrajné cigarety značky Senoussi. Na detektiva Pivoňku tak čeká další velký případ….(Česká televize)

Případy detektivní kanceláře Ostrozrak – 2.díl

Přidej hodnocení

Ve druhém dílu seriálu vrcholí vyšetřování zločinu, jehož obětí se stal šéfredaktor poněkud obskurního časopisu pro grafomany Franta Mudroch. Mladý kriminalista Pivoňka (O. Vetchý) v průběhu pátrání zjistil, že s jeho zavražděným přítelem bylo možná všechno jinak. Franta Mudroch totiž investoval do protižidovského filmu režiséra Prödöhla (J. D. Novotný) zpronevěřené peníze a nebyl, jak si dosud mladý detektiv myslel, opuštěn zrádnou milenkou Julií, nýbrž naopak – on sám se zapletl do vztahu s tajemnou Tiziánkou z podsvětí. Zatímco inspektor Vodička (J. Somr) hledá motiv činu a střídá podezřelé, detektiv Pivoňka a jeho věrný „doktor Watson“ v podobě okouzlující Boženky (B. Srncová) na poslední chvíli odhalí vraha….(Česká televize)

Případy detektivní kanceláře Ostrozrak – 1.díl

Přidej hodnocení

V prvním případu budeme svědky urputného snažení detektiva Pivoňky, za vydatné pomoci jeho Boženky, vypátrat vraha svého bývalého spolužáka a nechvalně proslulého šéfredaktora časopisu Osvobozená lyra Franty Mudrocha (J. Langmajer), jenž si obec grafomanských básníků poštval svými nekompromisními názory a slovníkem. Pivoňka ve službách inspektora Vodičky (J. Somr) a ve spolupráci s Boženkou rozplétá složitý případ…(Česká televize)