RapStory – 10.díl – Rap

Přidej hodnocení

RapStory

 

„Že bude Viktor Sheen nejstreamovanějším umělcem po Karlu Gottovi, jsme si v 90. letech nedokázali představit.“ Dravost, se kterou rap uchvátil přední příčky poslechovosti, jakoby děsila i některé ze samotných rapperů. Kam se rap za třicet let posunul a jaký další vývoj lze předvídat?…(Česká televize)

  

Loading

RapStory – 9.díl – Family Guy

Přidej hodnocení

RapStory

 

Stát se nejúspěšnějším rapperem nejde přes noc ani zadarmo. Předposlední díl vyjeví, jaké životní zkušenosti stojí za vzestupem Yzomandiase a jak funguje největší český rapový label Milion+…(Česká televize)

  

Loading

RapStory – 6.díl – Hustle

Přidej hodnocení

RapStory

 

„Když chceš začít rapovat, musíš na to prvně mít peníze.“ Šestý díl dokumentární série vypráví příběhy těch, kteří si americký předobraz gangster-rapu osvojili jako životní styl…(Česká televize)

  

Loading

RapStory – 5.díl – Svoboda

Přidej hodnocení

RapStory

 

„Naivní touha po vlastní značce přerostla v reálnou práci a velkou zodpovědnost.“ Pátý díl cyklu popisuje, jakou úlohu v rapu mají hudební labely, jak fungují a čím se od sebe odlišují…(Česká televize)

  

Loading

RapStory – 4.díl – Převrat

Přidej hodnocení

RapStory

 

Přátelská a komunitní atmosféra rapové scény končí s příchodem drzé dvojice Supercrooo. James Cole a Hugo Toxxx navždy přepsali, co se v českém rapu smí a nesmí…(Česká televize)

  

Loading

RapStory – 3.díl – Debut

Přidej hodnocení

RapStory

 

V roce 2001 vzniká album Repertoár, které se rovnou stavá milníkem v příběhu českého rapu. Třetí díl cyklu vypráví o zrodu legendární skupiny PSH…(Česká televize)

  

Loading

RapStory – 2.díl – Zjevení

Přidej hodnocení

RapStory

 

„Můžeš mluvit o čem chceš a nemusíš být studovanej muzikant.“ V první polovině devadesátých let dochází k zásadním setkáním – na pražském Jižáku se potkávají Orion se Sifonem, otcové později legendárních skupin PSH a WWW, Deph (dnes Kato) se zatím ve škole seznamuje s Fugazem, s nímž později založí Chaozz. Druhý díl cyklu popisuje období zakládání rapové scény u nás.

(Česká televize)

  

Loading

RapStory – 1.díl – Kontakt

Přidej hodnocení

RapStory

 

„Jakýpak okolky, jdeme balit holky.“ V roce 1989 se Michael Viktořík stává prvním československým mistrem v rapu, dál už se rap sám šíří jako virus. První díl cyklu popisuje dřevní začátky českého rapu…(Česká televize)

  

Loading