Roman Vojtek

 

Národnost: česká

Narozen: 14.04.1972

Místo: Vsetín

Nejprve se vyučil seřizovačem obráběcích strojů a po vyučení také pracoval jako soustružník. Na brněnské JAMU vystudoval muzikálové herectví. Již během studia vystupoval pohostinsky na scéně Městského divadla v Brně, kde také po absolutoriu nastoupil do svého prvního angažmá, kde hrál v muzikálech i v činohře. Pravidelně vystupuje i v Praze v Hudebním divadle v Karlíně nebo nejnověji i v Divadle Hybernia.

O roku 1996 je spolumajitelem nahrávacího a dabingového studia, pracoval i jako divadelní podnikatel v brněnském G-studiu.

V roce 2006 zvítězil v prvním ročníku televizní show StarDance …když hvězdy tančí. V roce 2009 se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Terezou Janoušovou, s níž má dceru Editu (2010). V roce 2009 začal hrát v seriálu Vyprávěj, kde ztvárňoval hlavní roli Karla Dvořáka, až do konce seriálu – tedy do roku 2013. V roce 2015 se narodil syn Benedikt. V roce 2016 se zúčastnil soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Během roku 2017 hrál v seriálu Modrý kód. V posledních letech se kromě herectví věnuje i moderaci, většinou televizí nevysílaných akcí, jako například taneční show NINE a další. V roce 2019 si zahrál ve filmu Můj svět a začal hrát v novém seriálu Linka.

I nadále se však věnuje divadlu a muzikálům.

zdroj: wikipedia