Sever – 6.díl – Jenom vítr

4/5 - (1 {hlasů})

Sever

Policista Petr Svoboda, který byl odsouzen s podmínkou, se zmocní notebooku, který patřil muži, jenž byl zabit na kolejích. V tomto notebooku skrývá tajemství, které bylo pro jeho majitele fatální. Postupně se objevují stopy po rozsáhlém podvodu s využitím solární energie, který přivedl na smrt další lidi. Tím roste také nervozita mezi těmi, kteří se tohoto velkého podvodu dopustili. Skupina vlivných osob, která doposud nemilosrdně odstraňovala veškerá rizika, začíná pukat ve švech. Prvním, kdo se zhroutí, je vedoucí stavebního úřadu, jenž se dopustil podvodu. Nervozitu začíná pociťovat i státní zástupkyně, která konečně začíná procitávat a konat.

Loading

Sever – 5.díl – Justice

4/5 - (2 {hlasů})

Sever

Významná osobnost, politický lídr a podnikatel zapletený v nelegálních obchodech, je zastřelen. Střelcem se stává Milan Smrček, bývalý voják z Afganistanu, syn muže, kterého našli mrtvého na kolejích. Co se tu skutečně odehrává? Je to pomsta nebo je v pozadí něco hlubšího? Hejtman regionu je ohrožen a možná i další lidé. Policie si uvědomuje, že takové věci ohrožují i jejich vlastní pozici a tak se snaží intenzivně vyšetřovat. Poručík Petr Svoboda je momentálně suspendován ze služby a čeká na soud. Obviněn je z přijetí úplatku. Smrt kontroverzního podnikatele vyvolává silné napětí.

Loading

Sever – 4.díl – Otevřená válka

4.2/5 - (2 {hlasů})

Sever

V kolejích leží život mrtvého muže. Byl to zločin, nebo tragický úkon? Brázdil, Petrův kolega, se pustil do vyšetřování. Sestra oběti a její syn, bývalý voják z Afghánistánu, pevně věří, že muž byl zavražděn. Petr se nevzdává ve svém souboji s podezřelým podnikatelem Valentou, který je silným protivníkem. Petr je však neúnavný, neustále ho sleduje a stává se jeho největším odhalovačem. Jeho boj pokračuje až na policejní inspekci, kde podává stížnost. Napětí na kriminálce strmě stoupá. Nervozita, podezření, obviňování, pokusy o úplatky. Další vyšetřování naznačuje, že případ mrtvého muže a Petrův statečný zápas s mocným Valentou se neodvratně sbližují.

Loading

Sever – 3.díl – Nepřátelé státu

3/5 - (1 {hlasů})

Sever

Čeká je nová záležitost pro policisty Svobody a Brázdila – série bankovních loupeží, při nichž se netřesou zastřelit. Ale vedle toho se dějí i jiné, mnohem důležitější věci. Marek, Petrův kamarád a bývalý kolega ze stavebního oddělení, se postavil proti nadřízenému a odmítl označit pozemek, který dlouhodobě přitahuje pozornost vlivných jedinců, za stavební. Porušil tím zákon. Jenže co to je? Lidé mu říkají, že je jedno, že se tam stejně bude stavět. A dokonce už se tam staví. Bývalá zahrada se postupně přeměňuje na solární pole. V této hře jsou zapojeny výšší zájmy. Marek narazil na problémy. Tentokrát je to opravdu vážné. Hrozby se stupňují.

Loading

Sever – 2.díl – Střet zájmů

4/5 - (1 {hlasů})

Sever

Mladý, avšak úspěšný strážce zákona Petr Svoboda (J. Mádl) se potýká s dalším jednáním. Zjišťuje, že byl zavražděn muž vietnamského původu. Jeho smrt evokuje popravu. Svoboda spolupracuje na vyšetřování se svým kolegou Brázdilem (S. Benoni) a přivítává příchod nové kolegyně, policistky Hong (A. Thu Nguyenová). Šetření uvnitř vietnamské komunity je složité a zdlouhavé. Je to uzavřený svět, který je obtížné proniknout. Avšak není to jediný případ, který zajímá Petra. Poprvé se také setkává s bohatým, vlivným a arogantním podnikatelem Valentou, který byl dříve vyšetřován kvůli vraždě jeho spolupodnikatele Randáka.

Loading