Škoda lásky – 19.díl – S jedním uchem naveselo

2.5/5 - (1 {hlasů})

Škoda lásky

Hořká komedie z prostředí základní školy. Postavy a atmosféry typické pro autora a jeho dvorního scenáristu. Parta mládeže nacvičuje divadelní představení pro mladší spolužáky. Může mít třináctiletý kluk z divadelního kroužku takovou kliku, že se do něj zamiluje hvězda školy, o dva roky straší Lucie? Vše se mu vyjasní až při návštěvě u jejího otce…(Česká televize)

 

Škoda lásky – 18.díl – Pravda

3/5 - (1 {hlasů})

Škoda lásky

Robert se prohrabuje ve sklepě starým harampádím. Objeví zašlou mileneckou korespondenci své ženy. Datum na dopisech se shoduje s dobou, kdy měla být počata Robertova dospělá dcera. Robert se uklidí do penzionu, kde rozjímá a současně čeká na výsledky genetických testů. Hledá cestu ke svojí dceři i pro případ, že by nebyla jeho…(Česká televize)

 

Škoda lásky – 17.díl – Přirozený talent

3/5 - (1 {hlasů})

Škoda lásky

Radovan připravuje dceru své bývalé spolužačky na konzervatoř. Tuší, že bez talentu to bude marné. Natálku od zkoušek vyhodí a po strašné scéně s ambiciózní matkou uteče k Radovanovi, který jí poskytne azyl. V noci jej Natálka svede, ráno pak nahlásí znásilnění. Radovan ve vězení zpytuje svědomí, že nerozpoznal tak výjimečný herecký talent…(Česká televize)

 

 

Škoda lásky – 16.díl – Dobrodružství

3/5 - (1 {hlasů})

Škoda lásky

Dobrodružný výlet s rodinkou do bývalého vojenského prostoru od základu změní život spořádanému úředníkovi. Beznadějným blouděním lesem končí Pavlova snaha o rodinnou výpravu. Aby před synem a nevrlou manželkou zachránil zbytky autority, vydává se sám hledat cestu. Narazí na záhadnou dívku ve společnosti dvou mužů. Za krajních okolností dívka Pavla svede. Pavel se vrací k rodině už jako jiný člověk…(Česká televize)

 

Škoda lásky – 15.díl – Situace v kuchyni

2.5/5 - (1 {hlasů})

Škoda lásky

Banální situace manželů, kteří se chystají do školy vyžehlit průšvih nezdárnému synovi, se rozvine v drama s překvapivou pointou. Svojí věčnou svárlivostí synovi u ředitele školy spíš uškodí. Aby toho nebylo málo, tak do hry vstupuje dědeček, v kterém matka shledává prapůvod všech svých problémů. Vnuk s dědečkem se dostávají do role rodinných potížistů, což je velmi sbližuje…(Česká televize)

 

Škoda lásky – 14.díl – Hrdina

4/5 - (1 {hlasů})

Škoda lásky

Beznadějně zamilovaný bezdomovec objeví během vybírání popelnic novorozence. Předstírá, že na jeho záchranu nasazoval život a média mu jeho báchorku začínají věřit. Známá dokumentaristka se z jeho příběhu snaží vytěžit maximum a houmlesák zjišťuje, že má navíc, než na vztah se svou Julií. Užívá si relativního luxusu a kamera mu dělá dobře. V okamžiku, kdy si opět uvědomí kým ve skutečnosti je, je už pozdě…(Česká televize)

Škoda lásky – 9.díl – Májová romance doktora Mráze

3.5/5 - (1 {hlasů})

Škoda lásky

Karel je lékař na malém městě a jeho vášní je mineralogie. Jeho žena jej neustále tyranizuje a tak se Karel pouští do milostného dobrodružství s mladou pošťačkou. Po prvním milostném dostaveníčku je obviněn z týrání zvířat. On však nechce prozradit, že uvázal psa v lese z naprosto jiných důvodů. Domnívá se, že jako trýznitel dopadne v očích sousedů a hlavně manželky lépe než jako cizoložník. Ale mýlí se…(Česká televize)

Škoda lásky – 8.díl – Srdce ženy

3/5 - (1 {hlasů})

Škoda lásky

Byli mladí a budovali reálný socialismus. Jenže jaksi bez zápalu, protože raději mysleli na holky… V jedné továrně pracují dva kamarádi – Honza (J. Dolanský) je spíš na básničky, Arne (L. Příkazký) zase na holky. Tedy – rád by byl, jenže ho žádná nechce. Už z toho má pořádný mindrák. A pak se na tancovačce zakouká do hezké dívky (M. Šoposká). Honza ji zná a slíbí, že mu k seznámení pomůže. Jenže ona zrovna chodí se známým motocyklovým závodníkem…(Česká televize)

Škoda lásky – 7.díl – Maruška

3/5 - (1 {hlasů})

Škoda lásky

Známý a trochu snobský spisovatel (J. Langmajer) v nejlepších letech přijíždí na vesnici, aby svědčil na svatbě kamaráda z vojny (O. Malý). Setkávají se tu dva světy. První upřímný a otevřený, prostý a vesnický, a druhý svět pražského intelektuála, bonvivána, který je hodně na holky. Na svatbě spisovatel poznává Marušku (E. Josefíková), místní krásku před maturitou. Nezvyklá kombinace čistoty, naivity a zásadovosti vzbudí ve spisovateli mužskou touhu. Dívka však svou přízeň neposkytuje ani vesnickým „vlčákům“, a nepodlehne ani svodům městského šviháka. Co ale nastane, když se Maruška vydá za prací do velké Prahy?..(Česká televize)

Škoda lásky – 6.díl – Divná Bára

2.5/5 - (1 {hlasů})

Škoda lásky

Bára (K. Leichtová) je „ostré“ děvče. Jezdí na motorce, s nikým nechodí, mladíky umí odkázat do patřičných mezí. Žije s otcem, který má stavební firmičku, a životní standard nic moc. To její kamarádka Eliška (J. Pidrmanová) je z rodiny podnikatele, bydlí ve vile, má bohatého nápadníka – manažera banky (J. Hájek) – a přesto je nešťastná. Zamilovala se totiž do jiného mladíka a neví, jak to ženichovi a rodičům říct. Zvlášť když provázanost rodiny s nastávajícím je i finanční. Takže je to Bára, kdo Elišce pomůže. I za tu cenu, že riskuje vlastní čest…(Česká televize)

Škoda lásky – 5.díl – Polibek pro vítěze

3.5/5 - (1 {hlasů})

Škoda lásky

Retro povídka se vrací do dob husákovského režimu, do 80. let minulého století. Marcela (A. Krejčíková), vnadná, svěží a žádoucí dívka, si se svým přítelem Jarinem (Š. Benoni) vyjede o jednom víkendu na Sázavu. Jarin se těší na nohejbalový turnaj s klukama, Marcela bude fandit a možná se trochu nudit. Za tým protivníka hraje bývalý reprezentant Borkovec (P. Řezníček), vypadá to na prohru. Leda by ho někdo opil. A Marcelu neustále obléhá a dobývá místní číšník (M. Kraus)… Někdo tady něco prohraje, a ani to nebude tušit…(Česká televize)

Škoda lásky – 4.díl – Idyla na konci léta

3/5 - (1 {hlasů})

Škoda lásky

Nostalgicky laděná, hravá retro povídka s atmosférou prvorepublikových filmů se odehrává v létě roku 1948. V penzionu U Zástěry na Sázavě tráví dovolenou mladí manželé. On, ač inženýr (J. Mádl), se věnuje své zálibě – portrétuje svou ženu (V. Kubařová), a oba si láskyplně užívají dny volna. Razantní vstup bohémského malíře (O. Navrátil) do penzionu vztah mladých lidí poněkud rozkolísá. Zvlášť když mladá žena ráda podlehne uměleckému vábení zkušeného malíře a přijme pozvání na projížďku po řece, zatímco přísný manžel žárlí…(Česká televize)