Slunečná – 13.díl – Lásky

Týna přesvědčuje Sylvu, že Linhart ji jen použil k tomu, aby od ní mohl koupit statek. Sylvě je to jedno, hlavně když na tom vydělá. A je přesvědčená, že nakonec dostane obojí: Linharta i prachy za statek. Konvičková nabízí, že by Sylvu vyplatila a pak by podnikala s Týnou ona. Týna řekne Julii, že raději si vezme prachy od Konvičkové, než by prodala statek Linhartům. Julie jede do Prahy, hádá se před Vildou se Sylvou. Večer řekne Týně, že se jí nepodařilo Sylvu přemluvit, aby neprodávala svůj podíl. To Týnu nepřekvapuje. A tak jde za Lídou, aby vyplatila Sylvu. Když se se Štěpánem vezmou, bude to mít logiku. Ostatním na statku se to nelíbí, ale jiný nápad nemají. Lída není proti, ale Sylvu vyplatí až po svatbě Štěpána a Týny. Budou ji muset udělat dřív, než původně chtěli. Týně se to moc nelíbí, ale nemůže protestovat. Starostovi – ve vsi už se rozneslo, že Týna v minulém díle vyháněla Linharta ze statku.

A taky se ví, že se má stavět fotovoltaická elektrárna. Janek už zase funguje ve firmě. Říká Vildovi, že pro něho je Týna minulost. Roman přijde s tím, že má člověka, který udělá EIA analýzu pastvin a příští rok můžou stavět ve Slunečné elektrárnu. Janek ho musí opět zklamat: nic se stavět nebude. Kdyby o tom Roman mlčel, nemusela se Týna nic dozvědět a měli by lepší vyjednávací pozici. Takhle musí ten plán opustit. Jenže Sylva dorazí do firmy a řekne Romanovi, že je ochotná prodat svoji půlku. Roman hned začíná se Sylvou jednat. Janek si domů pozval modelku, ale je vidět, že se mu vlastně moc nechce s ní nic mít. Vysvobodí ho Hana, která ho posílá na schůzku s ministrem. Druhý den se dozvídá, že Roman se domluvil se Sylvou na prodeji její půlky. I tak rozhoduje Janek, aby od koupě ustoupili, protože druhou půlku od Týny nikdy nezískají. Ale nechává Romanovi volnou ruku, on už nechce o projektu Slunečná slyšet. Večer tráví Janek s Denisou, pozval jejich kamaráda kuchaře, který u nich vyrábí různé laskominy. Po večeři se Denisa do Janka obuje, to si opravdu myslí, že si nevšimla, že je celou dobu duchem nepřítomný? A Denisa odejde. Janek je další den svědkem telefonátu Romana se Sylvou, která říká, že udělá Týně na statku peklo-bude záškodničit. A řekne Romanovi, že tím ohrožuje pověst firmy. Jestli takhle bude pokračovat, tak s ním Janek končí. Roman bere hned zpátečku. Janek dává Denise prsten, je to omluva za to, jak se u večeře choval. Denisa je šťastná, protože si myslí, že má Janka zase zpátky. Profesor je konfrontovaný Rozou, která na něho během jeho alkoholických excesů dávala pozor, aby už nepil. Pravidlo, které nastavil Popelka zní: pokud začne pít, musí pryč ze statku. Profesor Roze prozradí, že začal pít proto, že se k němu jeho dcera Kateřina na pohřbu nehlásila. Nepromluvila s ním. A znovu se opije a Roza je mu opět oporou. Druhý den se po profesorovi Běta ptá u snídaně, a Roza řekne, že mu není dobře. Roza sehnala dejchátka a chce po profesorovi, aby si dýchnul. Jejich rozhovor slyší přes dveře Běta a je jí jasný, že Profesor zase pije. A promluví si o tom s Rozou, chce vědět, proč jí o tom Roza neřekla. Roza je přesvědčená, že začal pít kvůli pohřbu, že se mu vrátila minulost, ale Běta je tvrdá: ví přece, jaká platí pravidla? Pokud začne pít, musí ze statku pryč. Profesor je slyší, ale ony to netuší. Roza prosí, aby ho ještě nevyháněla, ona ještě něco zkusí. Večer profesor oznamuje Bětě, že odchází ze statku. Když přiveze Roza jeho dceru Kateřinu, je už profesor pryč. Roza ho jede hledat. Najde ho v Praze a přiváží zpět na statek. Běta ho přijímá zpět, ale dává mu dýchnout. Ukáže se, že Profesor nepil…(TV Prima)

 

 

PŘEHRÁT EPIZODY SERIÁLU SLUNEČNÁ

 

Díly seriálu Slunečná

Január 2020 kampaň

 

Slunečná - Osoby a herecké obsazení

Režie: Libor Kodad
Scénář: René Decastelo
Kamera: Jakub Ševčík
Hudba: Tadeáš Věrčák, Olga Trojková
Hrají: Eva Burešová, Marek Lambora, Lukáš Langmajer, Barbora Jánová, Filip Tomsa, Eva Holubová, Iva Hüttnerová, Jan Šťastný, Filip Blažek, Lucie Benešová, Dana Batulková, Ondřej Pavelka, Roman Tomeš, Pavla Tomicová, Tereza Brodská, David Prachař, Maroš Kramár, Veronika Arichteva, Martina Preissová, Norbert Lichý, Karel Zima, Jana Stryková, Eva Decastelo, Leoš Noha, Josef Polášek, Regina Řandová, Ota Jirák, Lucie Polišenská, Richard Tesařík, Martin Sitta, Václav Helšus, Václav Knop, Michal Kern, Zdeněk Pohlreich, Jan Plouhar, Adéla Dobešová, Michael Vykus, Adam Vacula, Antonín Duchoslav, Zdeněk Vencl, Radim Novák, Ivo Theimer, Josef Hervert, Martin Ešpandr, Anna Beránková, Kristina Pavelková, Bořek Joura, Ivo Novák, Radovan Klučka, Jindřich Kriegel, Gustav Bubník, Ivan Herma, Tomáš Pospíšil, František Mitáš, Jana Polášková, Kateřina Klausová, Jana Durčáková, Andrea Daňková, Zdena Herfortová

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*