Spoutaná láska – 8.díl – Cena svobody

Přidej hodnocení

Spoutana laska

Gríša slibuje Kity, že jí pomůže získat svobodu. Na oplátku chce, aby se Kity přestěhovala do pronajatého pokoje v Nižinu kam za ní bude dvakrát týdně docházet. Kity nebude muset pracovat. Kity je uražená. Jak si vůbec Gríša dovoluje takto o ní smýšlet. Nezavdala mu k tomu vůbec ničím žádnou příčinu. I nevolnice má čest a hrdost, raději se utopí, než by na něco takového přistoupila. Gríša na to odpoví, že svoboda má vysokou cenu a on toho zase tolik nepožaduje, Kity to má ještě zvážit. Anna Lvovna si pozve Kity na pohovor. Ráda by věděla, proč chce Kity svobodu? Vždyť u nich je o Kity postaráno. Kde chce žít? Anna Pavlovna tvrdí, že chce jen Kityino štěstí. Červinský a Dorošenko mezitím domlouvají podmínky svatby a zejména Petr Červinský se zajímá o Nataliino věno.

Natalie dostane různé věci, ale hlavně vesnici Sviridovka se 150 nevolníky a polnostmi. Dorošenko má však podmínku. Vesnici a všechny výnosy z ní, dostanou až po narození prvního dítěte. Petr Červinský souhlasí. Svatba bude, Natalie je hrozně šťastná. Ne tak její bratr Nikolaj. Dostal dopis od ženy jménem Jelena, která ho miluje a on ji také, ale něco brání jejich štěstí. Kity žádá Pavlušku, aby jí pomohla vytratit se z domu za Alexejem. Už ho nechce dál trápit a říct mu pravdu. Alexej je z toho v šoku. Nemůže tomu uvěřit. Kity je tak něžná, kultivovaná a vzdělaná. Je mu jedno, jestli je vesničanka nebo urozená. Je mu souzená a žádá Kity o ruku. Kity by moc ráda, ale zákon zakazuje, aby se s ní oženil. Kity je majetek Petra Červinského. Alexej věří, že ho Červinský neodmítne, když ho oficiálně požádá a domnívá se, že při příležitosti zásnub Gríši s Natalii bude mít Červinský dobrou náladu a neodmítne. Petr Červinský se stále snaží o vztah s herečkou Larisou. Je velmi nepříjemně překvapen, když ji spatří vystupovat z kočáru jiného muže a žádá vysvětlení. Uražená Larisa ho odkáže do patřičných mezí. Ten tón si má Petr nechat pro své nevolníky. Petr pošle omluvný dopis a květinový koš. Larisa mu odpouští. Šťastný Alexej po příchodu domů oznamuje matce, že se bude ženit. Když poví, že jeho nevěstou je nevolnice Červinských, jeho matce ztuhne úsměv na rtech a omdlí. Ani Pavluška z toho nemá radost. Bojí se, že to špatně skončí. Galja se stále pokouší o Nazara, ten však nemá zájem. Její pravá povaha se projeví, když se ho pokusí políbit a v tom se v kovárně objeví správce Jakov. Galja hned Nazara odstrčí a Jakov Nazara zbičuje. Jediná Kity se mu snaží pomoci a požádá Gríšu, aby Jakova zastavil. Galja slibuje Kity, že ji zabije pokud se k Nazarovi jen přiblíží. Alexejova matka poví Nikolajovi Dorošenkovi o úmyslu svého syna oženit se s nevolnicí. Doufá, že jako jeho přítel mu to dokáže rozmluvit, ale není úspěšný. Alexej bez Kity nemůže žít a zajede k Červinským a opravdu požádá Annu Lvovnu o ruku Kity. Petr Červinský nehodlá dát Kity svobodu jen tak. Investoval do ní spoustu peněz a pokud ji Alexej chce, musí ji od Červinského koupit. Tuto informaci Alexejův správce hned zatepla poví i Lydiji, která mu platí za informace. Poví jí to v přítomnosti Gríši a Natalie…(TV Prima)

 

 

Díly seriálu Spoutaná láska


 

Spoutaná láska - Osoby a herecké obsazení

Režie: Felix Gerčikov, Maxim Litvinov
Scénář: Viktorija Adžavi, Světlana Civinskaja, Valentina Ševjachova, Emin Bekir-Zade, Irina Pimenova, Albina Ilčenko
Kamera: Alexej Lamach
Hrají: Jekatěrina Kovalčuk, Michail Gavrilov, Alexej Jarovenko, Stanislav Boklan, Julija Aug, Maxim Radugin, Olga Sumska, Alina Kovalenko, Mark Drobot, Olesja Žurakovskaja, Ksenia Mišina, Natalka Denisenko, Natalija Vasko, Viktor Babak, Darja Legejda, Fatima Gorbenko, Sergej Děňga, Alexandra Kirejeva, Ruslana Pysanka, Georgij Leščenko, Danila Ševčenko, Taťjana Ignaškina, Valentin Tomusjak, Boris Georgijevskij, Georgij Povolockij, Grigorij Bokovenko, Vjačeslav Šechovcov, Lev Somov, Konstantin Okťabrskij, Polina Aug, Igor Gnězdilov, Jevgenij Lebedin, Oksana Voronina, Vladimir Mašuk, Marija Trepikova, Irina Tamim, Vladimir Gončarov, Taras Cimbaljuk, Anna Sagajdačnaja, Slava Krasovska, Oleg Venger, Dmitrij Oskin, Olena Chochlatkina, Alexandr Pečerica

 

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments