Spoutaná láska – 14.díl – Zrada

4/5 - (1 {hlasů})

Alexej to i přes vzkaz, který mu údajně Kity poslala, nevzdává. Zajde se poradit se svým přítelem Nikolajem a dozví se, že za vším jeho neštěstím stojí Lydie, které měl údajně Alexej udělat nějaký neslušný návrh. Nikolaj se to dozvěděl od svého otce Alexandra Dorošenka, ale podrobnosti nezná, Anna Lvovna prý dala Lydii slovo, že si to nechá pro sebe. Alexej Nikolajovi vysvětluje, že to Lydie dala neslušný návrh Alexejovi, chtěla si ho koupit a když odmítl, pomstila se, a ještě to jistě namluvili i Kity, která má pak nechala ten vzkaz, že je konec. Nikolaj Alexeje trochu krotí a nabízí svou pomoc. Přemluví svou sestru Natalii, aby zařídila setkání Kity a Alexeje, aby si mohli všechno vysvětlit z očí do očí.

Spoutaná láska – 13.díl – Dopis

4.7/5 - (3 {hlasů})

K Červinským přijíždí Alexej, aby Petru Červinskému předal peníze za Kity a těsně před podpisem smlouvy zasáhne Anna Lvovna se slovy, že dohoda se ruší. Kity už není na prodej a žádá Alexeje, aby odešel z jejich domu a už se nikdy nevracel. Prý ví, jaké nekalé úmysly s Kity má. Alexej se brání, to jsou pomluvy. Petr Červinský chce po manželce vysvětlení a silně pochybuje, že to, co mu Anna Lvovna říká, může být pravda. Tak drahou hračku nikdo nevyhodí, je to podle něj jako chovat čistokrevné koně. Navíc Kity formálně patří Petrovi.

Spoutaná láska – 12.díl – Intriky

Přidej hodnocení

Alexej odjel do Kyjeva. Cestou se zastavil za Kity, aby se rozloučil a požádal Kity, aby čekala. Má plán a jistě dobře dopadne. Kity je nervózní.
Je to už týden, co odjel a nemá o něm žádnou zprávu. Galja z toho má velkou radost. I Nazar si myslí, že pán Kity nic dobrého nepřinese.
Alexej jel za mužem jménem Žadan, který se z nevolníka stal svobodným a bohatým mužem, který údajně občas pomáhá ostatním. Alexej doufá, že by mu mohl pomoci.
Žadan je na stavbě svého cukrovaru a Alexej se zapojí do záchrany neslyšícího muže. U společného oběda pak Alexej nabízí svou cukrovou řepu.
Potřeboval by však zálohu. Žadan chce vědět, co Alexeje k tomu vede.

Spoutaná láska – 11.díl – Nabídka

Přidej hodnocení

Kity dorazí do sídla Kosačových a Alexejova matka se chce seznámit, ale Kity z nervového vypětí omdlí a trvá docela dlouho než přijde k sobě. Alexejova matka ji ujistí, že se jí nemusí bát. A opravdu se ke Kity chová velmi mile a na rozloučenou ji políbí. Když Alexej zůstane s matkou sám, řekne mu, že Kity je sice milá, ale je nevolnicea i když to není její vina, může to způsobit velký skandál. Lidé to nepochopí. Budou to mít těžké. Natalie se chystá na svatbu a protože je hodná, ptá se na Kity. Dokonce prohlásí, že když to mezi Alexejem a Kity bude zdárně pokračovat, mohou si naplánovat svatbu na stejný den jako ona s Gríšou. Jeho to však rozčílí, ale pak to zahraje do autu. Tvrdí jí, že žárlí na Kosače protože se jí dříve dvořil a on ji nechce ztratit.

Spoutaná láska – 10.díl

Přidej hodnocení

Gríša slibuje Kity, že se postará o to, aby se z jejich spárů nikdy nedostala. Pavluška Kity uklidňuje. Nesmí si slova pánů brát tak vážně, jinak se bude utápět ve smutku. Její trápení jistě brzy skončí. Cena 4800 rublů za Kity se zdá skandální nejen Alexejově matce, ale i Anně Lvovně. Kosačovi jsou přeci chudí, Alexej nemá šanci dostát své povinnosti. Petrovi Červinskému je to jedno. Je to Alexejova věc jestli ty peníze sežene. Kity se obává, že Alexejova láska k ní ani nevydrží. Lidé se mu budou kvůli tomu smát, nebo ho třeba i ponižovat. Ale ani Kity nemá na růžích ustláno. Jakov využije každou příležitost, aby ji ponížil a dal jí nějakou těžkou práci. Nejlépe takovou, kterou neumí. Pavluška se na to nemůže dívat a stěžuje si paní.

Spoutaná láska – 9.díl – Směnka

Přidej hodnocení

Petr Červinský souhlasí s tím, aby se Alexej oženil s Kity, ale musí si ji od Červinského koupit. A cena bude vysoká. Alexej podepíše směnku a zavazuje se, že vykoupí Kity za libovolnou cenu, kterou si Červinský stanoví. Anna Lvovna to považuje za podlost manžela, ten však uvažuje jinak. Je pro něj jen věc, kterou nehodlá prodat lacino a hned s Jakovem začnou sčítat náklady, které s ní za celý život měl. Tato zpráva urazí Lydii. Alexej dal přednost služce před šlechtičnou. Je to skandál. Později požádá Natalii, aby Kity pozvala k sobě a představila je. Je velmi zvědavá na ženu, které dal přednost Alexej před ní.

Spoutaná láska – 8.díl – Cena svobody

Přidej hodnocení

Gríša slibuje Kity, že jí pomůže získat svobodu. Na oplátku chce, aby se Kity přestěhovala do pronajatého pokoje v Nižinu kam za ní bude dvakrát týdně docházet. Kity nebude muset pracovat. Kity je uražená. Jak si vůbec Gríša dovoluje takto o ní smýšlet. Nezavdala mu k tomu vůbec ničím žádnou příčinu. I nevolnice má čest a hrdost, raději se utopí, než by na něco takového přistoupila. Gríša na to odpoví, že svoboda má vysokou cenu a on toho zase tolik nepožaduje, Kity to má ještě zvážit. Anna Lvovna si pozve Kity na pohovor. Ráda by věděla, proč chce Kity svobodu? Vždyť u nich je o Kity postaráno. Kde chce žít? Anna Pavlovna tvrdí, že chce jen Kityino štěstí. Červinský a Dorošenko mezitím domlouvají podmínky svatby a zejména Petr Červinský se zajímá o Nataliino věno.

Spoutaná láska – 7.díl – Nabídka k sňatku

Přidej hodnocení

Kateřina je sirotek, žije u Anny Lvovny Červinské a jejího manžela Petra Ivanoviče. Je vychovávána v šlechtickém domě víceméně jako šlechtična, ale svůj denní chléb si musí zasloužit. Je nevolnice, stejně jako ostatní služebnictvo. Petro Červinský je velmi přísný a nikomu nedá nic zadarmo. Anna Lvovna je velmi smutná. Její jediný syn Gríša odjel do války a nedává o sobě vědět. Válka už skončila, ale Gríša nikde. Už přišli o dvě dcery a Anna Lvovna má velký strach, aby nepřišli i o syna. Jednoho dne Annin manžel Petro pozve svého přítele Alexandra Vasilijeviče Dorošenka, aby si u nich na trhu vybral služebnictvo. Dorošenkova dcera Natalie hledá novou služebnou. Obě dívky Kateřina, které se říká Kity a Natalie se spolu seznámí a hned si padnou do oka. Natalie zve Annu Lvovnu a Kity k nim do paláce, ale Kity se rychle omluví. Anna Lvovna vysvětluje Natalie, že Kity je nevolnice, nebylo by vhodné, aby to pozvání přijala.

Spoutaná láska – 6.díl – Na lovu

Přidej hodnocení

Alexej se objevil u Červinských, má jednání s Petrem Ivanovičem kvůli směnce, a Kity se před ním ukrývá v Petrově kanceláři a je k smrti vyděšená, aby ji tam neobjevili. Petr se domnívá, že chce Alexej požádat o odklad, ale Alexej přišel zaplatit a poděkovat za pomoc. Červinští ho pozvou na lov a Kity si konečně může vydechnout. Pavluša ji opět peskuje, nesmí na Alexeje už myslet. Každý z nich patří jinam. Kity se rozhodne, že mu řekne pravdu. Uteče z domu, aby na Alexeje počkala u starého mlýna. Orisja se chystá se svou paní Natalie k Červinským. Těší se, že se zase uvidí s Nazarem. Za ním stále chodí Galja a nabízí se mu, ale Nazar nemá zájem. Každý přeci ví, že je milenkou správce Jakova. A Jakov Nazarovi vyhrožuje, pokud ho ještě někdy s Galjou uvidí, má se těšit na krutý trest.

Spoutaná láska – 5.díl – Štěstí v kartách

Přidej hodnocení

Gríša se vrátil z divadla domů dříve než rodiče s jasným úmyslem užít si s Kity. A nebýt Pavlušky, podařilo by se mu mladou dívku znásilnit. Kity se běžela vyplakat k Nazarovi a ten chtěl hned Gríšu zabít. Naštěstí mu v tom zabránila s pomocí Pavlušky. Petr Červinský se k nelibosti své ženy Anny zakoukal do mladé herečky. Anna předstírá bolest hlavy jen aby Petr nešel do zákulisí. Ani Alexej nemá dobrou náladu, jeho neznámá k mlýnu nepřišla a zklamaná je i Lydie, která k nim přišla na návštěvu a Alexej doma nebyl. Jeho matka Sofie ho omlouvá, Alexej má spoustu práce s hospodářstvím, které se snaží dostat z problémů, ale Lydie ví, že je zamilovaný do jiné ženy. Ráda by věděla, kdo je ta neznámá žena.

Spoutaná láska – 4.díl – Hodinky

Přidej hodnocení

Jegor chce za své mlčení Kity. Jegor si ji prohlíží jako koně na trhu a je spokojený s tím, co vidí. Kity se cítí velmi ponížená. Gríša Jegorovi poví, že Kity není na prodej. Je to společnice jeho matky. Jegor tedy chce lepší nabídku, ale ne na splátky. Gríša mu věnuje své švýcarské hodinky, dárek od otce, které, jak sám tvrdí, stojí více než nevolnice. Zdá se, že se s Jegorem dohodl. Nazara konečně pustili ze sklepa a může zase pracovat v kovárně. Alexej se pustil do práce. Ze všeho nejdřív musí najít způsob, jak se jeho rodina může dostat z nepříjemné finanční situace. Řeší s matkou také svůj náhlý cit k neznámé dívce, kterou považuje za svůj osud.

Spoutaná láska – 3.díl – Tajemství

Přidej hodnocení

Kity cestou domů od Natalie přepadla tma a bouřka. Navíc se kolo jejího kočáru zaseklo a ona nemohla jet dál. Naštěstí se objevuje Alexej, který jede na ples k Lydii. Chce, aby se schovali ve starém mlýně, ale Kity je ovlivněná starou pověstí a bojí se.
Alexej vysvětluje, že Kity nezná pověst celou. Je to vlastně pověst o obrovské a obětavé lásce. Kity se nechá přemluvit a společně se schovají před deštěm. Alexej je velmi milý a Kity se uklidní. Když déšť ustane, Alexej provizorně opraví kolo u kočáru a Kity může jet domů.
Doma se svěří Pavluše, že se zamilovala.

Spoutaná láska – 2.díl – Večírek

4/5 - (1 {hlasů})

Gríšovi se informace o tom, že pohledná Kity je nevolnice zalíbila a hned první večer za ní zašel do pokoje a nebýt toho, že zaklepala Pavluška, byl by ji znásilnil. Pavluška to chce povědět paní Anně Lvovně, ale Kity bere vinu na sebe. Možná se na něj příliš smála. Nechce, aby se to Anna Lvovna dozvěděla, bere to jako svou hanbu. Slibuje, že bude na noc dveře zamykat. Pavluška si o Gríšovi nedělá žádné iluze. Je příliš rozmazlený, nenechá si ujít to, co si jednou zamanul.

Spoutaná láska – 1.díl – Návrat domů

Přidej hodnocení

Kateřina je sirotek, žije u Anny Lvovny Červinské a jejího manžela Petra Ivanoviče. Je vychovávána v šlechtickém domě víceméně jako šlechtična, ale svůj denní chléb si musí zasloužit. Je nevolnice, stejně jako ostatní služebnictvo. Petro Červinský je velmi přísný a nikomu nedá nic zadarmo. Anna Lvovna je velmi smutná. Její jediný syn Gríša odjel do války a nedává o sobě vědět. Válka už skončila, ale Gríša nikde. Už přišli o dvě dcery a Anna Lvovna má velký strach, aby nepřišli i o syna. Jednoho dne Annin manžel Petro pozve svého přítele Alexandra Vasilijeviče Dorošenka, aby si u nich na trhu vybral služebnictvo. Dorošenkova dcera Natalie hledá novou služebnou. Obě dívky Kateřina, které se říká Kity a Natalie se spolu seznámí a hned si padnou do oka. Natalie zve Annu Lvovnu a Kity k nim do paláce, ale Kity se rychle omluví. Anna Lvovna vysvětluje Natalie, že Kity je nevolnice, nebylo by vhodné, aby to pozvání přijala.