Tajné životy – 13.díl

Přidej hodnocení

Tajné životy

Třináctým dílem seriálu Tajné životy se uzavírají osudy lidí, spojených s azylovým domem Druhá šance. Týraná Mária Horváthová leží na jednotce intenzivní péče, ale její jedinou starostí je usmířit se s manželem, jenž má po zranění trvalé následky a bez možnosti opíjet se bude již neškodný. Zoufalá Beáta Bláhová pochopí, že se stala obětí podvodníka. Paradoxně ji to sblíží s dcerou Vandou, na jejíž popud se žena vzchopí a své nadřízené, ředitelce Druhé šance Evě Lustigové, řekne popravdě vše, na čem se se svým domnělým nápadníkem Borisem za Evinými zády domlouvala. A Eva se snad konečně smíří s nevěrným manželem Jurajem. Starost o anorektickou dceru Dominiku je pro ně velkou společnou výzvou…..(Česká televize)

Loading

Tajné životy – 12.díl

Přidej hodnocení

Tajné životy

Dcera Evy a Juraje Lustigových Dominika je v nemocnici poté, co zkolabovala při tělocviku. Rodiče s hrůzou zjistí, že dívka má diagnostikovanou anorexii. Neprodleně to začnou řešit s ředitelkou gymnázia, protože příčinou dívčina stavu je šikana ze strany jedné spolužačky. Tím také začne jejich postupné smiřování. Otec Táni Sýkorové pro změnu dostane infarkt a hypoglykemický záchvat přímo u svatebního obřadu. Zoufalá Táňa obviní nevěstu, vypočítavou Boženu, že otce přivedla do hrobu. Vzápětí Táňu v parku osloví dvojice žen z jakési křesťanské sekty… Další klientka azylového domu Druhá šance, Linda Fischerová, shodou okolností potká bývalou kolegyni, nyní vrchní sestru v nemocnici. Nabídka práce mění Lindin život zásadně k lepšímu…..(Česká televize)

Loading

Tajné životy – 11.díl

Přidej hodnocení

Tajné životy

Ředitelce azylového domu Druhá šance Evě Lustigové nevyšel další pokus o sblížení s nevěrným manželem Jurajem. Toho totiž stále pronásleduje milenka, kolegyně z práce Ivona Mrázová, tentokrát s oznámením, že je těhotná. I když Juraj odhalí, že je to jen manipulativní lež, nalomí to křehké manželské příměří natolik, že se Eva chce dát definitivně rozvést. Mladý údržbář Zdenko Moravec představí rodičům svou dívku, klientku Druhé šance Džesiku Rigovou. Reakce dobře situovaných manželů na dívčin romský původ způsobí katastrofu, kterou ovšem Džesika – po svých životních zkušenostech – stejně očekávala. Marika Horváthová, která dosud vytrvale odmítala pokusy své matky Márie o navázání kontaktu, změní názor a navštíví Druhou šanci. Tam však už Mária nebydlí. Dívka pak najde matku u ní doma – polomrtvou, brutálně zmlácenou svým manželem-alkoholikem…..(Česká televize)

Loading

Tajné životy – 10.díl

4.5/5 - (9 {hlasů})

Tajné životy

Mária Horváthová, zlomená kvůli odmítavému postoji své dcery Mariky, se vrátí k tyranskému manželovi a opět začne pít. Ředitelka azylového domu Druhá šance Eva Lustigová nemá žádné páky, jak nešťastnou ženu dostat zpátky do bezpečí. Navíc má starosti i ve vlastním soukromém životě – od své zástupkyně Beáty Bláhové se dozví, že klientka domova Linda Fischerová navazuje vztah se sociálním pracovníkem (a Eviným příležitostným milencem) Martinem Križanem. Beáta, zaslepená láskou k podnikateli Borisovi, se mezitím nevědomky řítí do pasti. Vypůjčí si v bance padesát tisíc Eur na společné založení penzionu a zaručí se za ni vlastním bytem…..(Česká televize)

Loading

Tajné životy – 9.díl

3/5 - (1 {hlasů})

Tajné životy

Milenka Ilona Mrázová stále neodbytně doráží na Juraje Lustiga, který se kvůli prozrazené nevěře odstěhoval od rodiny do hotelu. Mužovo odmítání vede jen k výhrůžkám. Eva Lustigová náhodou zjistí, že její podřízený Jozef Valenta, psycholog z azylového domu Druhá šance, tráví noci v herně. Požádá sociálního pracovníka Martina, aby o Jozefovi zjistil pravdu. Psycholog ovšem vykáže Martina i Evu do patřičných mezí – odmítá jejich vměšování do svého života, i kdyby bylo motivované snahou o pomoc. Podnikatel Boris Konečný nedostane od banky půjčku na zamýšlenou rekonstrukci zámečku, kde chce po zrušení azylového domu zřídit luxusní penzion. Beáta Bláhová, která zatím Evě Lustigové neřekla o Borisových plánech ani slovo, nabídne že bude za půjčku ručit vlastním bytem…..(Česká televize)

Loading

Tajné životy – 8.díl

2.7/5 - (2 {hlasů})

Tajné životy

Linda Fischerová, která se před psychickým terorem svého manžela skrývá i se synkem Kristiánem v azylovém domě Druhá šance, se odhodlá podat žádost o rozvod. Alex Fischer využije své podnikatelské kontakty a před svým známým podnikatelem Kopeckým pomluví ředitelku Druhé šance Evu Lustigovou. Úspěšně ho tak odradí od záměru Druhou šanci sponzorovat. Šokovaná Eva je nucena provést v rozpočtu drastické škrty. Realitní podnikatel Boris Konečný, který chodí s Evinou zástupkyní Beátou Bláhovou, si zase brousí zuby na zámeček, ve kterém Druhá šance sídlí, a získá na svou stranu jeho majitele Fedora. Ten přivede Evu do ještě zoufalejší situace, když jí oznámí, že nájemní smlouvu domovu neprodlouží. Jakoby toho nebylo dost, mají i obě Eviny děti vážné problémy…..(Česká televize)

Loading

Tajné životy – 7.díl

3/5 - (2 {hlasů})

Tajné životy

Poté co Eva Lustigová opět přistihla svého muže Juraje při nevěře s jeho kolegyní Ivonou Mrázovou, sama najde útěchu v náruči svého kolegy, vychovavatele a streetworkera Martina Križana, který jí už dlouho nadbíhal. Juraj posléze nabídne, že se odstěhuje. Samozřejmě tím šokuje obě děti, zejména mladší Dominiku, která má i bez toho dost svých vlastních starostí. Mladý údržbář Zdenko Moravec doprovodí do Vídně klientku Druhé šance, poloviční Romku Džesiku. Dívka tam hledá svého staršího bratra Oskara, který se živí jako houslista a který odešel z domova ještě dřív než ona. Táňa Sýkorová se dostane do ostrého konfliktu s nenáviděnou ošetřovatelkou svého starého otce Boženou. Situace vede až k trestnímu oznámení za ublížení na zdraví…..(Česká televize)

Loading

Tajné životy – 6.díl

3/5 - (3 {hlasů})

Tajné životy

Ředitelka azylového domu Druhá šance Eva Lustigová se po zranění na nějakou dobu opět sblíží s nevěrným manželem Jurajem. Na radu kolegy-psychologa Jozefa Valenty s ním dokonce navštíví manželskou poradnu. Tam se ke svému překvapení dozví, jak moc kvůli práci zanedbává rodinu a jak nemá tušení, co prožívají její děti. Zejména dospívající Dominika, která trpí šikanováním ze strany spolužaček a je na nejlepší cestě stát se anorektičkou. Linda Fischerová, která před sňatkem s Alexem pracovala jako zdravotní sestra, teď marně hledá práci v nemocnici. Při pracovním pohovoru jí přitíží, když se ukáže že bydlí s dítětem v azylovém domě a nemohla by tudíž být v případě potřeby kdykoliv k dispozici.

Loading

Tajné životy – 5.díl

3.3/5 - (3 {hlasů})

Tajné životy

Alex Fischer si přijede do azylového domu pro manželku Lindu a syna Kristiána, vyzbrojen lékařským posudkem od Lindina psychiatra. Linda má podle něj vážné psychické problémy. Prozíravá ředitelka Eva Lustigová však trvá na tom, že případný návrat domů záleží na Lindině vůli, nikoliv na Alexově. K jejímu postoji nepochybně přispěl i fakt, že Linda před několika hodinami zachránila život jiné zoufalé klientce Monice, která neunesla prohraný soud a pokusila se o sebevraždu. Alex Fischer proto odejde jen s výhrůžkami. Eva Lustigová zároveň stále řeší nevěru manžela Juraje, který se nedokáže vymanit ze vztahu s dominantní kolegyní Ivonou Mrázovou.

Loading

Tajné životy – 4.díl

3.5/5 - (1 {hlasů})

Tajné životy

Ředitelka azylového domu Druhá šance Eva Lustigová se dozvěděla o manželově nevěře, a to přímo od jeho milenky (a kolegyně) Ivony Mrázové. Je to bolestná rána do její představy o vlastní bezproblémové rodině. Klientka Druhé šance Linda Fischerová, která se skrývá před tyranským manželem Alexem, si v nouzi vypůjčí peníze od matky. Musí však vyslechnout tirády o tom, jaký je Alex správný chlap. Matka slíbí, že o místě Lindina pobytu Alexovi neřekne, avšak v tomto směru čeká ženu nemilé překvapení. Matka tří malých dětí Monika Slezáková ke svému zděšení zjistí, že nedostane ani korunu od firmy, ve které přišel k těžkému pracovnímu úrazu její muž…..(Česká televize)

Loading

Tajné životy – 3.díl

3/5 - (2 {hlasů})

Tajné životy

Policie vyhlásí po Lindě Fischerové a jejím synu Kristiánovi celostátní pátrání, protože podnikatel Alex Fischer oznámil jejich zmizení. Azylový dům Druhá šance, v němž se Linda skrývá, proto poskytne ženě právní služby. Poloviční Romka Džesika Rigová, která utekla z domu, aby se nemusela provdat za starého lichváře Vorárose, je v šoku poté, co našla svého „gadžovského“ otce a zjistila, že je to zkrachovalý ubožák. Dívka je vyučená kadeřnice, ale kvůli barvě pleti nikde nenajde práci a uvědomí si krutou bezvýchodnost své situace. Ředitelka Druhé šance Eva Lustigová našla nového slibného sponzora v podnikateli Kopeckém, jenže ten kvůli pracovnímu vytížení není k zastižení a existence domova je proto stále krajně nejistá.

Loading

Tajné životy – 2.díl

3.5/5 - (1 {hlasů})

Tajné životy

Bohatá Linda Fischerová, která se s osmiletým synem Kristiánem ukrývá v azylovém domě Druhá šance před psychickým terorem svého manžela, čelí tiché závisti a nenávisti ostatních klientek, jež všechny pocházejí z chudých poměrů. Jinou klientku domova, Táňu Sýkorovou, čeká soudní popotahování – soudí se totiž o právo na dědictví s vlastním invalidním otcem. Nešťastná Mária Horváthová se zase marně snaží navázat kontakt s dospělou dcerou Marikou, která jí dosud nedokázala odpustit její někdejší alkoholismus. Ředitelka Druhé šance Eva Lustigová však mezitím řeší jiný zásadní problém, který se týká samotné existence jejich azylového domu. Banka, která byla po léta jejich sponzorem, zčistajasna vypoví smlouvu, údajně kvůli střetu zájmů…..(Česká televize)

Loading

Tajné životy – 1.díl

4.2/5 - (8 {hlasů})

Tajné životy

Azylový dům Druhá šance je útočištěm pro několik žen a dětí, které se sem uchýlily před násilím ve svých rodinách. Jeho ředitelkou je obětavá čtyřicetiletá Eva Lustigová (Zuzana Mauréry), která kvůli práci často – byť nerada – zanedbává vlastní rodinu. Jejím nejbližším spolupracovníkem (a tajným ctitelem) je třicetiletý vychovatel a streetworker Martin Križan (Ondrej Daniš), ale také její zástupkyně Beáta Bláhová (Szidi Tobias). Mezi osazenstvo domova se po krátké době už poněkolikáté vrátí paní Mária Horváthová (Anna Šišková), bývalá alkoholička, týraná svým nezaměstnaným manželem. A po anabázi s marným hledáním anonymního bydlení zazvoní u brány Druhé šance i manželka bohatého podnikatele Linda Fischerová (Gabriela Marcinková), která chce před surově dominantním mužem ochránit sebe a především jejich osmiletého synka Kristiána.

Loading