Tři králové – 3.díl – Přívěsek

Přidej hodnocení

Hrdinové museli už poněkud slevit z bravurní sebejistoty, se kterou dosud v odboji pracovali. Udržovat pravidelné spojení s dr. Holmem (J. Carda) a odesílat do Londýna důležité informace se sice daří, pochvalnou depeši zaslal „třem králům“ sám prezident Beneš, ale v podzimní Praze roku 1940 se ilegalistům žije stále hůře. Mají potíže s penězi, s hazardními Morávkovými (V. Javorský) žerty, i s vedením odboje. V příběhu hrají od počátku svou roli i ženy a jedna z nich, bývalá Holmova milenka Laura (Z. Stivínová), ze dne na den vstoupila do Morávkova života. Navíc se Morávek dopustí i osudové chyby, která má tragické následky.

Zatčen je Balabán i Laura, vypátrána je i vysílačka. Při útěku ztratí Mašín (K. Heřmánek) klíč s přívěskem. Zatím mají ještě pořád Morávek s Mašínem výhodu, že jejich fotku gestapo nemá…(Česká televize)

 

 

Díly seriálu Tři králové


 

Tři králové - Osoby a herecké obsazení

Režie: Karel Kachyňa
Scénář: Ondřej Vogeltanz
Kamera: Ivan Šlapeta
Hudba: Petr Hapka
Hrají: Vladimír Javorský, Karel Heřmánek, Jan Vlasák, Josef Carda, Ljuba Krbová, Martina Menšíková, Zuzana Stivínová, Jan Hrušínský, David Matásek, Ivan Pokorný, Zdeněk Maryška, Igor Smržík, Jaromír Dulava, Karel Dobrý, Václav Vydra nejml., Rudolf Bok, Petr Bachman, Zdeněk Krumpl, Dušan Hyška, Jiří Skydánek, Karel Vávrovec, Sabina Králová, Stanislav Zindulka, Jitka Smutná, Martin Preiss, Daniel Rous, Alena Mihulová, Karel Habart, Jiří Ployhar ml., Valérie Zawadská, Jan Hraběta, Tatiana Vilhelmová, Michal Dlouhý, Zbyněk Fric, Ivan Gübel, Jiří Knot, Bohumil Klepl, Oldřich Vlach, Pavel Chalupa, Václav Mareš, Jan Unger, Alice Šnirychová-Dvořáková, Lena Birková, Hana Středová, Jiří Wohanka, Hanuš Bor, Gabriela Hyrmanová, Miroslav Šnajdr, Bohuslav Čáp

 

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments