Tudorovci 2 – 10.díl

Přidej hodnocení

Tudorovci

Nastává den, kdy má být Anna Boleynová popravena, je 18. květen 1536. Král Jindřich VIII. alespoň rozhoduje, že nebude upálena, ale sťata. Nyní čekají na popravčího z Calais. Anna by se ráda vyzpovídala u arcibiskupa Cranmera, který se za ní brzy dostaví. Sděluje jí, že sňatek byl anulován a Alžběta je tak nemanželské dítě. Anna se naposledy vyzpovídá, hovoří o nevinně jí i dříve popravených. Tato poslední zpověď má být zveřejněna. Chapuys hovoří s lady Marií, tedy princeznou Marií. Probírají situaci, že Anna bude popravena, Alžběta je nemanželská a král se zamiloval do Jany Seymourové, kterou si chce vzít a která souhlasí s Mariiným následovnictvím.

Popravčí má zpoždění, Anna se tak dozvídá, že poprava se odkládá o 3 hodiny. Ministr Cromwell to sděluje králi, ten ale nechce čekat. Dal však slib, a ten nakonec dodrží. Popravčího kůň se zranil a zpoždění se prohlubuje, nakonec popravu odkládají až na druhý den ráno. Anna už byla dvakrát nachystána na smrt, té ale ne a ne se dočkat. Jindřich neváhá a vyráží se svými muži za Seymourovými, kde při hostině sděluje, že už zítra chce vyhlásit zasnoubení s lady Janou. Rodinu samozřejmě těší, že budou spjati s královskou rodinou. Jana myslí na Marii, která má být dědičkou, Jindřich se ale nechce příliš vracet k minulosti. Rád by měl s Janou syna. Vévoda Charles jde do Toweru za Boylem, kterému říká, že bude propuštěn, avšak zbaven všech pozic a titulů, navíc má opustit dvůr. Pokud se kdykoli ukáže u krále, čeká ho trest smrti. Popravčí je konečně na místě, domlouvají se, že ho vzbudí dvě hodiny před popravou. Má působivý popravčí meč a líčí, jak má poprava v jeho podání proběhnout. Ráno je Anna připravena, dostává od krále měšec s mincemi pro popravčího a s almužnou pro chudé. Prochází pokřikujícím davem, mezi přihlížejícími jsou i Thomas Wyatt, arcibiskup Cranmer a vévoda Charles se svým synem. Anna hovoří k lidu, poté je jí sejmut plášť a šperky z uší a krku. Po krátké modlitbě přichází smrtící úder. Král si nechal k obědu nachystat symbolicky jednu ze dvou labutí z hradního jezírka. Jeho nadšeným výrazem díl a série končí…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Tudorovci 2

Tudorovci 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Jeremy Podeswa, Colm McCarthy, Ciaran Donnelly, Dearbhla Walsh, Jon Amiel
Scénář: Michael Hirst
Kamera: Ousama Rawi
Hudba: Trevor Morris
Hrají: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Nick Dunning, Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy, James Frain, Jamie Thomas King, Hans Matheson, Peter O'Toole, Jeremy Northam, David Alpay, Padraic Delaney, John Kavanagh, Anthony Brophy, Bosco Hogan, Philip O'Sullivan, Aaron Monaghan, Robert Sheehan, Emmanuel Leconte, Perdita Weeks, Serena Brabazon, Michael Grennell, Jonathan Ryan, Sarah Bolger, James Gilbert, Barry John O'Connor, Des Nealon, Andrea Lowe, Anita Briem, Gordon Sterne, Steve Wilson, Katie McGrath, Michael Winder, Rod Hallett, Alan Stanford, Joanne King, Stephen Hogan, Max Brown, Liam McMahon, Raad Rawi, Anatole Taubman, Maude Hirst, Jason Healey, Andrew Constantini, Krystin Pellerin

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments