Tudorovci 2 – 2.díl

Přidej hodnocení

Tudorovci

Ve Westminsteru hovoří v parlamentu biskup Fisher, kterého se kdosi pokusil otrávit. Jen těsně unikl smrti, na rozdíl od jeho kolegů, kteří s ním večeřeli. Anna s Jindřichem VIII. jsou zpět na hradě, Kateřina je pryč, a tak si užívají vrcholící Vánoce. Mezi dary je však stříbrný kalich od Kateřiny, který atmosféru poněkud kazí. Cromwell sděluje Cranmerovi, že ho král jmenoval zvláštním vyslancem u císařského dvora. Na své pouti má navštívit Norimberk, vedený luterány a revolucionáři. Jindřich se prochází s Annou a říká, že pozval francouzského císaře a chce s ním dohodnout jejich návštěvu u francouzského krále. Annu mu chce představit jako budoucí anglickou královnu.

Cromwell varuje arcibiskupa canterburského, že král chce předložit návrh zákona, díky kterému by odváděl církvi méně peněz a oslabil moc předních duchovních v zemi. Anna přichází do své komnaty, kde nachází trojici symbolických karet- krále, královnu a sebe s uťatou hlavou. Vévoda ze Safolku je vykázán z hradu- vyptával se Jindřicha na Annu a její milostnou minulost. Jindřich zatím hovoří k zástupcům církve, poté ale v kostele vyslechne kněze, který jeho jednání, plány a osud přirovnává k Achabovi, On zanedlouho reaguje a v parlamentu dostává jasné stanovisko- církev mu ustoupila a za nejvyššího je nyní považován on. Sir Thomas More následně rezignuje, Jindřich rezignaci přijímá. Na hrad More nese Thomas Wyatt Kateřině příkaz k vrácení klenotů, a vyznává lásku, alespoň dopisem, lady Elizabeth. Na hradě u Jindřicha je hostina a on říká, že pozve z Francie Wyatta, aby všem dokázal, že se nebojí pomluv, co o něm a Anně kolují. Ona s tím nemá problém a představuje houslistu Marka Smeatona. Má pro ni ještě další novinku- uděluje jí titul markýzy z Pembrooku a také jí dává majetky- pozemky. Konečně je tak šlechtičnou. Wyatt hovoří s Elisabeth, která se brání jeho lásce, nakonec se ale líbají pod stromem. Jindřichovi skutečně Kateřina vrátila šperky anglické královny, on je nyní daruje Anně. Chapuys se schází s mužem, který má zabít Annu. Pojede s nimi do Francie, a plán možná uskuteční tam. Návštěva brzy začíná, schází se králové, bez partnerek. Ty francouzského krále (žena a sestra) se prý s Annou nechtěly setkat. Atmosféra je ale dobrá a Anna má brzy přijít, objeví se mezi tanečnicemi. S francouzským králem se baví o samotě, probírají její a Jindřichův sňatek. Anglický král je podporuje, ale varuje jí, že její role bude těžká. Annin vrah se chystá do akce, dokonce už ji má na mušce v její komnatě. Na poslední chvíli se ale objevuje Jindřich, který ho vyruší. Pár pak zalehne, aby počali syna…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Tudorovci 2

Tudorovci 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Jeremy Podeswa, Colm McCarthy, Ciaran Donnelly, Dearbhla Walsh, Jon Amiel
Scénář: Michael Hirst
Kamera: Ousama Rawi
Hudba: Trevor Morris
Hrají: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Nick Dunning, Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy, James Frain, Jamie Thomas King, Hans Matheson, Peter O'Toole, Jeremy Northam, David Alpay, Padraic Delaney, John Kavanagh, Anthony Brophy, Bosco Hogan, Philip O'Sullivan, Aaron Monaghan, Robert Sheehan, Emmanuel Leconte, Perdita Weeks, Serena Brabazon, Michael Grennell, Jonathan Ryan, Sarah Bolger, James Gilbert, Barry John O'Connor, Des Nealon, Andrea Lowe, Anita Briem, Gordon Sterne, Steve Wilson, Katie McGrath, Michael Winder, Rod Hallett, Alan Stanford, Joanne King, Stephen Hogan, Max Brown, Liam McMahon, Raad Rawi, Anatole Taubman, Maude Hirst, Jason Healey, Andrew Constantini, Krystin Pellerin

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments