Tudorovci 2 – 6.díl

Přidej hodnocení

Tudorovci

Papež promlouvá k lidu, hlavním tématem je poselství pro Anglii, kde byli Fisher a More zabiti jen proto, že nesouhlasili s královým povyšováním se nad církev, resp. jmenováním se nejvyšší hlavou církve v Anglii. Cromwell se zatím baví s králem, líčí, jak postupuje inspekce klášterů. K prosazení změn navrhuje Cromwell divadelní hry- pro šíření své osvěty/reformy. Také nově disponují tiskařským lisem. Král Jindřich je stále zamyšlený, má výčitky kvůli smrti Thomase Mora. Anna řeší, jak si pojistit budoucnost, a navrhuje zasnoubit dcerku s nejmladším synem krále Františka. Jindřich souhlasí, pošle zprávu do Francie po velvyslanci. Ovdovělý sir Henry žádá krále o svolení, aby si vzal lady Margaret, on souhlasí, i když s ní má/měl poměr.

Poté král odjíždí za svými milenkami. Annin bratr George se žení, jak je zvrácený se ukáže krátce poté, když svou novou ženu znásilní. Jindřich a poddaní sledují první protipapežské vystoupení, u kterého se náramně baví. Jen Chapuys příležitost raději využívá k výměně informací, a dozvídá se od Williama Breretona, že má údajně Anna na těle ďábelská znamení. Prý to ví od služebné z její komnaty. Za Annou přichází bratr, ona se mu svěřuje, že Jindřich má další milenky- celý harém, za kterým často vyjíždí. Cromwell má plný stůl udání, vybírá ta nejvážnější. Baví se při tom se sirem Thomasem Wyattem, který má také poněkud riskantní připomínky. Francouzský admirál přijíždí a schází se s vévodou Charlesem, stráví spolu s chotěmi pár dní, a poté je král přizve ke dvoru. Jindřich se chystá odjet, Anna ho zastaví a vyptává se, kam jede. To on nevyzradí a mizí, ona se vrací do svých komnat. Jindřich tentokrát nejede za milenkami, ale promluvit si s Chapuysem. Díky zadrženým dopisům ví, že Chapuys s ním zcela nesouhlasí, a tak mu jaksi domlouvá. Anna si stěžuje na francouzského vyslance (admirála), ten se jí, zdá se, straní. Brzy se všichni setkají na hradě, kde proběhne hostina, ale napjatá atmosféra se jen prohlubuje. Jindřich odchází s admirálem, a vyptává se na požadované zasnoubení dcery. Admirál má jasné poslání- návrh zamítnout a navrhnout jiné zasnoubení- s Jindřichovou manželskou dcerou lady Marií. Pokud nebude souhlasit, pak se syn anglického krále zasnoubí s dcerou císaře. Admirál je vykázán a Jindřich musí zprávy sdělit zvědavé Anně, ta se ale prvně vyptává na jeho nevěru. Pohádají se a jejich vztah tak dostává další ránu. Druhý den se Jindřich svěřuje Charlesovi, jak ho trápí smrt Mora. Uznává svou vinu, ale také poukazuje na Annu. Díl tím končí…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Tudorovci 2

Tudorovci 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Jeremy Podeswa, Colm McCarthy, Ciaran Donnelly, Dearbhla Walsh, Jon Amiel
Scénář: Michael Hirst
Kamera: Ousama Rawi
Hudba: Trevor Morris
Hrají: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Nick Dunning, Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy, James Frain, Jamie Thomas King, Hans Matheson, Peter O'Toole, Jeremy Northam, David Alpay, Padraic Delaney, John Kavanagh, Anthony Brophy, Bosco Hogan, Philip O'Sullivan, Aaron Monaghan, Robert Sheehan, Emmanuel Leconte, Perdita Weeks, Serena Brabazon, Michael Grennell, Jonathan Ryan, Sarah Bolger, James Gilbert, Barry John O'Connor, Des Nealon, Andrea Lowe, Anita Briem, Gordon Sterne, Steve Wilson, Katie McGrath, Michael Winder, Rod Hallett, Alan Stanford, Joanne King, Stephen Hogan, Max Brown, Liam McMahon, Raad Rawi, Anatole Taubman, Maude Hirst, Jason Healey, Andrew Constantini, Krystin Pellerin

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments