Tudorovci – 6.díl

Přidej hodnocení

Tudorovci

Thomas Boleyn a Norfolk naléhají na Annu, aby se pokusila získat krále pro jejich plány, zejména odstranění kardinála. Jindřich, tlačený ke zdi, souhlasí s tím, aby Wolsey jel do Paříže podepsat novou mírovou smlouvu a vymoci od sboru kardinálů souhlas s anulováním jeho manželství. Spolu s ním má cestovat i Annin bývalý milenec Thomas Wyatt a hudebník Thomas Tallis, který se stal milencem Williama Comptona. Kateřina Aragonská píše tajný vzkaz německému císaři, svému synovci, v němž žádá o jeho podporu ve sporu s králem, který se s ní hodlá rozvést. Má ji dopravit velvyslanec Mendoza. Současně mění své chování k Anně, která se stále častěji stává předmětem jejího ponižování a dokonce výhrůžek.

Wolsey je slavnostně uvítán v Paříži, kde se setkává s králem Františkem I. a je mu představen i malý vévoda Orleánský, který by si měl vzít Jindřichovu dceru Marii. Do Paříže přichází zpráva, že papež utekl a měl by se zdržovat v italském Orvietu. Jindřich se rozhodne poslat mu poselství, které mu má doručit doktor Knight. Ten je ale ještě na cestě zastaven Wolseyovými muži, kteří ho předvedou před kardinála. Ten si oba dokumenty přečte a nakonec mu dovolí jet dál, s tím, že jeho mise stejně skončí neúspěchem. Thomas Boleyn s Norfolkem se pokoušejí získat na svou stranu proti kardinálovi Brandona, který byl i s manželkou, královou sestrou, vyhnán od dvora. Nakonec, po Norfolkově přímluvě, je mu dovoleno se vrátit … Jindřich VIII. večeří s Boleynem a Norfolkem a prvně jmenovaný mu naznačí, že ne všechny peníze získané zavíráním klášterů jdou do královské pokladnice, část kardinál Wolsey používá na své soukromé nadace. Jindřich je otřesený… Wolsey naléhá na Thomase Moora, aby se konečně přidal na jeho stranu. Nezdá se ale, že by Moore hodlal slevit ze svých zásad a spřáhl se s pletichářem. Ten v Paříži netrpělivě očekává příjezd kardinálů, král František mu ale přichází sdělit, že ti nepřijedou, přijímají totiž příkazy pouze od Jeho Svatosti. Wolsey se vrací do Anglie s nepořízenou a čeká ho další nemilé překvapení: když přichází ke králi, najde ho ve společnosti Anny Boleynové, o níž se od Knighta dozvěděl, že je královou vyvolenou…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Tudorovci

Tudorovci - Osoby a herecké obsazení

Režie: Charles McDougall, Steve Shill, Brian Kirk, Alison Maclean, Ciaran Donnelly
Scénář: Michael Hirst
Kamera: Ousama Rawi
Hudba: Trevor Morris
Hrají: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Nick Dunning, Sam Neill, Callum Blue, Henry Czerny, Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy, Jeremy Northam, Kris Holden-Ried, Steven Waddington, Ruta Gedmintas, Matt Ryan, Perdita Weeks, Aidan Turner, Marcello Magni, Brendan McCormack, Anna Brewster, Jonathan Ryan, Barry McGovern, Eric Higgins, Geoff Minogue, David Coakley, Padraic Delaney, Sean Pertwee, John Kavanagh, Emmanuel Leconte, Gabriella Wright, Gerry O'Brien, Jonathan Byrne, Donncha Crowley, Gabrielle Anwar, Jamie Thomas King, Anthony Brophy, Sebastian Armesto, James Frain, Steve Wilson, Fiona Ryan, Will Irvine, Eoin Macken, Bosco Hogan, Philip O'Sullivan, Philip Desmeules, Amy-Joyce Hastings, Ian McElhinney, Peter Gaynor, Michael Patric, Des Braiden, Michael Condron, Gordon Sterne, Martin Phillips, Ned Dennehy, Nika McGuigan, Peter O'Toole, Bryan Murray, John Sterland

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments