Tudorovci – 7.díl

Přidej hodnocení

Tudorovci

Ve svém sídle se William Comtpon nakazí nakažlivou a často smrtelnou „potivou nemocí“. Zakrátko umírá a když jeho milenec Tallis přijede na jeho hrob, v žalu o něj rozbije svou loutnu … Kardinál Wolsey informuje Jindřicha a Annu, že posílá do Orvieta za papežem dva vynikající mladé právníky, kteří mají konečně získat povolení k rozvodu. Wolsey nezastírá, že pokud se bude papež vzpěčovat, mají přistoupit k výhrůžkám. Wolsey údajně jménem krále odesílá lorda Norfolka na jeho panství. Nemoc se po nějaké době dostává i do Londýna a lidí se zmocňuje panika.

Jindřich má připravené všelijaké lektvary, které by měly před nemocí chránit, jeho lékař Linacre ale upozorňuje, že tyto prostředky bývají ve většině případů bez účinku. Nový francouzský velvyslanec v Anglii ujišťuje Jindřicha, že Němci v čele s císařem budou už brzy definitivně poraženi a vyhnáni z Itálie. Mezitím se „potivá nemoc“ dále šíří a Jindřich má zlé sny a nejrůznější děsivé vidiny, protože se nákazy velmi bojí. Jen Thomas Moore nabádá svou rodinu, aby se modlila k Bohu, protože jen v jeho rukách jsou životy všech lidí. Potom se nakazí Annina služebná a umírá jí před očima. Anna se dopisem obrací o radu ke králi a ten nařizuje, aby odjela na otcovo panství, než se nebezpečí přežene. Královně současně poručí, aby se vydala na cestu za svou dcerou, kterou jistě po dlouhé době ráda uvidí. On sám se uzavře ve svém sídle a bude se stýkat s co nejmenším počtem lidí. I nadále ho provázejí zlé sny a hrůzné vidiny … Dva mladí právníci vyhledají v Orvietu papeže, který ale navzdory skrytým výhrůžkám odmítne jejich žádosti vyhovět. Ne teď a ne na tomto místě, prohlásí. Současně určí nového papežského legáta, kardinála Campeggia, který se má vydat do Anglie. Když se nakazí i jeden z králových služebníků, zděšený Jindřich prchá ze svého londýnského sídla na opuštěný hrad. Tam se mu donese, že se nemocí nakazil nejen kardinál, ale také jeho milovaná Anna. O té doktor míní, že má jen pramalou naději na uzdravení. Navíc se ke králi donesou zvěsti o nepokojích v nemocí souženém hlavním městě. Radost mu ale způsobí zpráva, že Anna se jakoby zázrakem uzdravila. Ihned se za ní rozjíždí, aby ji mohl sevřít v náručí…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Tudorovci

Tudorovci - Osoby a herecké obsazení

Režie: Charles McDougall, Steve Shill, Brian Kirk, Alison Maclean, Ciaran Donnelly
Scénář: Michael Hirst
Kamera: Ousama Rawi
Hudba: Trevor Morris
Hrají: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill, Nick Dunning, Sam Neill, Callum Blue, Henry Czerny, Natalie Dormer, Maria Doyle Kennedy, Jeremy Northam, Kris Holden-Ried, Steven Waddington, Ruta Gedmintas, Matt Ryan, Perdita Weeks, Aidan Turner, Marcello Magni, Brendan McCormack, Anna Brewster, Jonathan Ryan, Barry McGovern, Eric Higgins, Geoff Minogue, David Coakley, Padraic Delaney, Sean Pertwee, John Kavanagh, Emmanuel Leconte, Gabriella Wright, Gerry O'Brien, Jonathan Byrne, Donncha Crowley, Gabrielle Anwar, Jamie Thomas King, Anthony Brophy, Sebastian Armesto, James Frain, Steve Wilson, Fiona Ryan, Will Irvine, Eoin Macken, Bosco Hogan, Philip O'Sullivan, Philip Desmeules, Amy-Joyce Hastings, Ian McElhinney, Peter Gaynor, Michael Patric, Des Braiden, Michael Condron, Gordon Sterne, Martin Phillips, Ned Dennehy, Nika McGuigan, Peter O'Toole, Bryan Murray, John Sterland

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments