Versailles 2 – 1.díl – Bludiště

Přidej hodnocení

Versailles

Fabienovi se podaří vypátrat Ludvíkova syna Dauphina a tímto potlačit vzpouru proti králi. Rohan, který byl informátorem nizozemského Viléma Oranžského, je zatčen. Vilému Oranžskému se podaří nasadit do Versailles nového špióna. Ministr spravedlnosti Reynaud je otráven, Ludvíkovi je jasné, že na něho stále útočí Vilém Oranžský. Ludvík má strach o svůj život, a tak musí být veškeré jídlo ochutnáváno, než je sní. Princ Filip se přesunul do svého sídla mimo Versailles do residence Saint-Cloud.

Montespan se na Ludvíkovu žádost vydá za ním, aby ho přesvědčila k návratu. Ludvík se rozhodne vybrat Filipovi novou manželku. Colbert má za úkol promluvit s kandidáty na místo ministra spravedlnosti, mezitím nechává Fabien prohledat jejich pokoje. Montespan se přimlouvá za Gastona De Foix. Dějepisec Thomas Beaumont je přijat do Versailles, aby sepisoval slávu a činy Ludvíka. Montespan pozve kartářku Agátu, aby předpověděla Ludvíkovi slávu. Ta však králi poví, že hrozí Francii zkáza, a on je rozzuřený. U manželky ministra Reynauda je nalezen prášek, který mu žena dávala každý den pro lepší sex, a tak je zatčena. Ludvík překvapivě vybere Cassela jako nového ministra spravedlnosti. Rohan nechce ani při mučení prozradit žádné informace. Fabien mu světlem vypálí oči a při zatmění slunce je mu setnuta hlava…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Versailles 2

Versailles 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Thomas Vincent, Mike Barker, Louis Choquette
Scénář: Andrew Bampfield, David Wolstencroft
Kamera: Michel Amathieu
Hudba: Michel Corriveau, Noia
Hrají: George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Stuart Bowman, Anna Brewster, Geoffrey Bateman, Lizzie Brocheré, Suzanne Clément, Steve Cumyn, Harry Hadden-Paton, Maddison Jaizani, Elisa Lasowski, Alexis Michalik, Mark Rendall, Greta Scacchi, Noémie Schmidt, Joe Sheridan, Pip Torrens, Cédric Vallet, George Webster, Evan Williams, Catherine Walker, Calum MacPherson, Audrey Quoturi, Ned Dennehy, Sabrina Bartlett, Phareelle Onoyan, Camille Rutherford, Fabien Hagège, Nathan Willcocks, Ace Bhatti, Lilly-Fleur Pointeaux, Paul Spera, Diana Stewart, Hannah Arterton, Antoine Blanquefort, Charles Martins, Crystal Shepherd-Cross

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments