Versailles 2 – 10.díl – Z krve a kamene

Přidej hodnocení

Versailles

Kartářka Agáta je zatčena a předvedena před Ludvíka. Agáta neuznává ani boha, ani Ludvíka a varuje ho, že ve Versailles je mnoho jejích stoupenců, kteří ho zruinují. V knize lidí, kteří vyhledali její pomoc a vzali si jed, je i Montespan. Ludvík nechává všechny zrádce kromě Montespan zatknout. Stav Cassela se zhorší. Thomasovi dojde, že Ludvík ví, že je špiónem, a proto se o něho Filip tak zajímá a podává mu tajné informace. Thomas jde za umírajícím Casselem a uškrtí ho. Sophie ho přistihne, Thomas chce, aby s ním v noci odjela z Versailles, protože ji miluje. Rytíř stále žárlí na Thomase a chce ho zabít, a tak mu Filip poví pravdu o tom, že je to špión. Filip v noci čeká na Thomase, svede ho a v posteli vytáhne nůž, aby získal informace.

Muži se poperou, Thomas chce zabít Filipa, ale Rytíř ho zachrání a utíkajícího špióna venku zastřelí. Čekající Sophie je svědkem jeho smrti a odjíždí z paláce sama. Ludvík vyznamená Rytíře za odvahu, dá mu rentu a vlastní pokoje. Filipovi dovolí odjet do války. Fabien díky komorné zatkne Gastona za vydírání šlechticů, ten v cele prozradí Fabienovi, že víno na mši je otrávené. Fabien zastaví Ludvíka před napitím právě včas. Víno otrávila Montespan, ale ona to popírá. Ludvík jí zbaví jejího postavení a přikáže zůstat v paláci jako anonymní šlechtična, bez alkoholu, zábavy a peněz. Kartářka Agáta je upálena na hranici…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Versailles 2

Versailles 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Thomas Vincent, Mike Barker, Louis Choquette
Scénář: Andrew Bampfield, David Wolstencroft
Kamera: Michel Amathieu
Hudba: Michel Corriveau, Noia
Hrají: George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Stuart Bowman, Anna Brewster, Geoffrey Bateman, Lizzie Brocheré, Suzanne Clément, Steve Cumyn, Harry Hadden-Paton, Maddison Jaizani, Elisa Lasowski, Alexis Michalik, Mark Rendall, Greta Scacchi, Noémie Schmidt, Joe Sheridan, Pip Torrens, Cédric Vallet, George Webster, Evan Williams, Catherine Walker, Calum MacPherson, Audrey Quoturi, Ned Dennehy, Sabrina Bartlett, Phareelle Onoyan, Camille Rutherford, Fabien Hagège, Nathan Willcocks, Ace Bhatti, Lilly-Fleur Pointeaux, Paul Spera, Diana Stewart, Hannah Arterton, Antoine Blanquefort, Charles Martins, Crystal Shepherd-Cross

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments