Versailles 2 – 3.díl – Kdo bude strážit strážce

Přidej hodnocení

Versailles

Montespan porodí holčičku. Královna nesouhlasí, aby dítě bylo v paláci a chce, aby biskup Pascal z Paříže obrátil šlechtu proti Montespan. Církev odmítá dát jídlo Ludvíkovu vojsku, aby ho přinutila k pobožnosti a poslušnosti k bohu. Princezna Liselotte zůstane ve Versailles, a tak Filip požádá Sophii, aby jí dělala dvorní dámu a pomohla jí se přizpůsobit. Král Ludvík oznámí Sophii, aby si vzala mnohem staršího násilnického Cassela, a chce, aby mu podávala o Casselovi informace. Sophie je nešťastná, ale nemá na výběr.

Biskup se snaží domluvit Ludvíkovi, aby přestal mít poměr s Montespan, jelikož i ona je vdaná. Montespan cítí, že o královu přízeň přichází a uvidí ho namlouvat si jinou ženu na oslavách zasnoubení Filipa a Liselotte. O půlnoci se Filip s Liselotte odeberou do pokoje s doprovodem Ludvíka a dalších šlechticů, kde budou muset stvrdit své manželství. Filip po jejich odchodu odmítne mít se ženou sex. Fabien vyšetřuje vraždu ministrovy manželky a snaží se najít toho, kdo otrávil její jídlo. Bontemps uvidí v chodbě Gastona de Foix mít sex se služebnou, která donesla jídlo do vězení. Fabien muže zatkne a mlátí, ale žádné informace o jedu z něho nedostane. Večer jde Fabien ke Claudine a ta mu stejně jako Gaston ve vězení poví, že jed je zbraní žen. Fabien jde do paláce do pokoje Gastonovy matky Madeleine de Foix a prohledává ho, když do něho žena zabodne nůž…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Versailles 2

Versailles 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Thomas Vincent, Mike Barker, Louis Choquette
Scénář: Andrew Bampfield, David Wolstencroft
Kamera: Michel Amathieu
Hudba: Michel Corriveau, Noia
Hrají: George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Stuart Bowman, Anna Brewster, Geoffrey Bateman, Lizzie Brocheré, Suzanne Clément, Steve Cumyn, Harry Hadden-Paton, Maddison Jaizani, Elisa Lasowski, Alexis Michalik, Mark Rendall, Greta Scacchi, Noémie Schmidt, Joe Sheridan, Pip Torrens, Cédric Vallet, George Webster, Evan Williams, Catherine Walker, Calum MacPherson, Audrey Quoturi, Ned Dennehy, Sabrina Bartlett, Phareelle Onoyan, Camille Rutherford, Fabien Hagège, Nathan Willcocks, Ace Bhatti, Lilly-Fleur Pointeaux, Paul Spera, Diana Stewart, Hannah Arterton, Antoine Blanquefort, Charles Martins, Crystal Shepherd-Cross

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments