Versailles 2 – 4.díl – Nákaza

Přidej hodnocení

Versailles

Madeleine de Foix bodne Fabienovi nůž do těla. Fabien je převezen ke Claudine a ta ho ošetří. Gaston de Foix je propuštěn z vězení a místo něho je zavřena jeho matka. Sophie a Cassel jsou oddáni a v noci ji Cassel znásilní. Filip se s Liselotte nevyspí, protože dává přednost mužům. Rytíř uvidí Filipa tančit s Thomasem, a tak jde ze žárlivosti hrát karty a všechny své prohry jsou účtovány na Filipa. Když se to Filip dozví, tak se poperou. Dcera Montespan a Ludvíka dostane neštovice. Claudine ji ošetřuje a doporučí, aby byl palác vykouřen. Dítě zemře a Ludvík se rozhodne Claudine propustit z královských služeb. Dramatik Thomas Beaumont, který se stává dějepiscem krále, ví, že se Cassel podílel na spiknutí proti králi.

Za své mlčení chce, aby mu Cassel dal plán útoku na Nizozemí. Thomas Beaumont je špiónem Viléma Oranžského a posílá mu z paláce zprávy. Liselotte si vyjede na lov s Ludvíkem, při kterém najdou zavražděného zahradníka. Biskup Pascal, kterého do paláce povolala královna, pohrozí Ludvíkovi, že mu bude odepřeno svaté přijímání. Jeho dítě onemocnělo, protože se narodilo z neposvěceného svazku. Královna pohrozí Ludvíkovi, že pokud vykáže Pascala, tak se ona vrací do Španělska a Ludvík zuří. Madeleine de Foix je zavřena do vězení a svého syna Gastona pošle za kartářkou Agátou. Ta ho navede, aby pomstil svou matku a zničil Versailles, což si i ona sama přeje. Madeleine de Foix se sama v cele otráví…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Versailles 2

Versailles 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Thomas Vincent, Mike Barker, Louis Choquette
Scénář: Andrew Bampfield, David Wolstencroft
Kamera: Michel Amathieu
Hudba: Michel Corriveau, Noia
Hrají: George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Stuart Bowman, Anna Brewster, Geoffrey Bateman, Lizzie Brocheré, Suzanne Clément, Steve Cumyn, Harry Hadden-Paton, Maddison Jaizani, Elisa Lasowski, Alexis Michalik, Mark Rendall, Greta Scacchi, Noémie Schmidt, Joe Sheridan, Pip Torrens, Cédric Vallet, George Webster, Evan Williams, Catherine Walker, Calum MacPherson, Audrey Quoturi, Ned Dennehy, Sabrina Bartlett, Phareelle Onoyan, Camille Rutherford, Fabien Hagège, Nathan Willcocks, Ace Bhatti, Lilly-Fleur Pointeaux, Paul Spera, Diana Stewart, Hannah Arterton, Antoine Blanquefort, Charles Martins, Crystal Shepherd-Cross

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments