Versailles 2 – 5.díl – Vojna a mír

Přidej hodnocení

Versailles

Madam de Foix se sama otráví ve vězení, a tak se Ludvík rozhodne propustit Fabiena, protože ho opět zklamal. Fabien odchází z paláce ke Claudine. Gaston de Foix poklekne před králem, a on mu po přímluvě Montespan odpustí. Montespan sáhne biskupovi Pascalu do rozkroku a on s královnu to poví králi. Montespan to zapře a podsune Ludvíkovi myšlenku, že biskup s královnou mají poměr. Bontemps si postěžuje Filipovi, že král ho neposlouchá a je ovlivňován Montespan. Ten mu to poví, což Ludvíka jen rozčílí. Sophie musí sdílet lóže se svým novým mužem Casselem, který každou noc přichází opilý a znásilňuje ji.

Gaston má za úkol posílat šlechtice za kartářkou Agátou a první je Sophie. Agáta jí dá lahvičku s lektvarem, který Casselovi přinese utrpení. Gaston vyhledá Montespan a ta vymyslí, jak se zbavit biskupa Pascala. Gaston ho požádá o napsání dopisu a pak ho otráví, dopis vypadá jako přiznání Pascala k lásce ke královně a sebevraždě. Biskup je nalezen oběšený. Ludvík odposlechne rozhovor svých ministrů a rozhodne se vést vojsko do Nizozemí místo Filipa, který válkou žije. Za svého regenta prohlásí královnu Marii-Terezu. Filip se vyspí s Liselotte, což se Rytíři nelíbí. Thomas pozve Sophii do chodby a líbají se. Před spaním podá Montespan Ludvíkovi bylinný lektvar na spaní, on má halucinace, řízne se do prstu a kreslí svou krví…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Versailles 2

Versailles 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Thomas Vincent, Mike Barker, Louis Choquette
Scénář: Andrew Bampfield, David Wolstencroft
Kamera: Michel Amathieu
Hudba: Michel Corriveau, Noia
Hrají: George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Stuart Bowman, Anna Brewster, Geoffrey Bateman, Lizzie Brocheré, Suzanne Clément, Steve Cumyn, Harry Hadden-Paton, Maddison Jaizani, Elisa Lasowski, Alexis Michalik, Mark Rendall, Greta Scacchi, Noémie Schmidt, Joe Sheridan, Pip Torrens, Cédric Vallet, George Webster, Evan Williams, Catherine Walker, Calum MacPherson, Audrey Quoturi, Ned Dennehy, Sabrina Bartlett, Phareelle Onoyan, Camille Rutherford, Fabien Hagège, Nathan Willcocks, Ace Bhatti, Lilly-Fleur Pointeaux, Paul Spera, Diana Stewart, Hannah Arterton, Antoine Blanquefort, Charles Martins, Crystal Shepherd-Cross

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments