Versailles 2 – 6.díl – Jak plyne čas

Přidej hodnocení

Versailles

V paláci je otráven další šlechtic. Protože je Ludvík ve válce, tak zde vládne královna Marie-Tereza. Ta zakáže veřejné radovánky, večer jsou zavřeny salónky a víno uzamčeno. Bontemps jde za Fabienem a požádá ho, aby se vrátil do paláce a našel toho, kdo tráví zdejší lidi. Claudine konečně najde přísady a namíchá jed, kterým byli v paláci otráveni lidé, když ji někdo v domě napadne. Fabien ji najde umírající s náhrdelníkem v ruce a hodlá ji pomstít. Do Versailles přijede indický sultán, který odmítá jednat s královnou, protože je žena. Filip je požádán, aby předstíral, že je Ludvíkem, a chce za to velký obnos peněz. Se sultánem jedná povýšeně, ale nakonec uzavře smlouvu ještě výhodněji.

Gaston sleduje šlechtice, kteří vycházejí z domu kartářky Agáty, a po každém z nich chce peníze, aby informaci udržel v tajnosti. Montespan se bojí o královu přízeň, protože přijde ke dvoru krásná mladá Isabelle, a tak jí dá kartářka lahvičku s jedem. Filip uspořádá oslavu plnou orgií, zatímco se královna a další šlechtici modlí k bohu. Další den najde Colbert svou neteř Isabelle mrtvou ve fontáně, Montespan jí však jed nepodala. Thomas Beaumont je ve válce po boku Ludvíka, aby mohl zaznamenat jeho chrabrost. Králova armáda vyhraje další bitvu a Ludvík chce vyrazit i do Amsterdamu. Ludvík jede v čele dalšího útoku, Vilém Oranžský je díky zvědům připraven, nechá prolomit hráze a voda ochromí vojsko. Vojáci padají, Ludvík je rozzuřený, protože je jasné, že Vilém o jejich útoku věděl od špeha…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Versailles 2

Versailles 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Thomas Vincent, Mike Barker, Louis Choquette
Scénář: Andrew Bampfield, David Wolstencroft
Kamera: Michel Amathieu
Hudba: Michel Corriveau, Noia
Hrají: George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Stuart Bowman, Anna Brewster, Geoffrey Bateman, Lizzie Brocheré, Suzanne Clément, Steve Cumyn, Harry Hadden-Paton, Maddison Jaizani, Elisa Lasowski, Alexis Michalik, Mark Rendall, Greta Scacchi, Noémie Schmidt, Joe Sheridan, Pip Torrens, Cédric Vallet, George Webster, Evan Williams, Catherine Walker, Calum MacPherson, Audrey Quoturi, Ned Dennehy, Sabrina Bartlett, Phareelle Onoyan, Camille Rutherford, Fabien Hagège, Nathan Willcocks, Ace Bhatti, Lilly-Fleur Pointeaux, Paul Spera, Diana Stewart, Hannah Arterton, Antoine Blanquefort, Charles Martins, Crystal Shepherd-Cross

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments