Versailles 2 – 7.díl – Jedna noc

Přidej hodnocení

Versailles

Po nevydařeném útoku na Amsterdam se Ludvík setkává s Vilémem Oranžským v klášteře. Vilém navrhuje Ludvíkovi spojenectví, čímž zrazuje spojenecké země. Ludvík odmítne, protože mu nedůvěřuje. Colbert oplakává smrt své neteře Isabelle. Královna chce nechat vyhostit Montespan, avšak Rytíř odmítne sdělit, že Montespan nabádala Isabelle k pití a hrátkám. Liselotte chce otěhotnět, ale Filip s ní nechce mít sex. Dívka mu poradí, aby myslel na muže, a díky tomu se spolu konečně vyspí. Rytíř je uslyší za dveřmi a žárlí. Liselotte se pokusí s Rytířem navázat příměří, dokud neotěhotní, tak chce s Filipem sdílet lóže.

Ludvík se svými ministry a rádci zůstává v klášteře a vyjednává s Vilémem. V noci v pokoji na něho čeká jeptiška, která se před ním svleče a pak mu přiloží nečekaně nůž na krk. Chce se vrátit do Versailles, Ludvík její žádosti vyhoví. Královna nechá k sobě zavolat Fabiena a požádá ho, aby objasnil smrt biskupa Pascala, protože nevěří, že se zabil sám. Vilém s Ludvíkem v klášteře dlouze jednají, Vilém má informace o Ludvíkově soukromí, o Montespan, jeho nočních můrách, a dokonce ví, že odjel do války, protože nezvládal žít ve Versailles, kde lidé umírají a žijí zde zrádci. Ludvík nadále neudrží své rozčilení a vybuchne. V noci se mu zdají zlé sny, avšak ráno, když se probudí cítí změnu a navrácení své síly. Vilémovi poděkuje za debaty, díky kterým cítí, že je opět sám sebou. Odmítne spojenectví a vrací se do Versailles…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Versailles 2

Versailles 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Thomas Vincent, Mike Barker, Louis Choquette
Scénář: Andrew Bampfield, David Wolstencroft
Kamera: Michel Amathieu
Hudba: Michel Corriveau, Noia
Hrají: George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Stuart Bowman, Anna Brewster, Geoffrey Bateman, Lizzie Brocheré, Suzanne Clément, Steve Cumyn, Harry Hadden-Paton, Maddison Jaizani, Elisa Lasowski, Alexis Michalik, Mark Rendall, Greta Scacchi, Noémie Schmidt, Joe Sheridan, Pip Torrens, Cédric Vallet, George Webster, Evan Williams, Catherine Walker, Calum MacPherson, Audrey Quoturi, Ned Dennehy, Sabrina Bartlett, Phareelle Onoyan, Camille Rutherford, Fabien Hagège, Nathan Willcocks, Ace Bhatti, Lilly-Fleur Pointeaux, Paul Spera, Diana Stewart, Hannah Arterton, Antoine Blanquefort, Charles Martins, Crystal Shepherd-Cross

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments