Versailles 2 – 8.díl – Nový řád

Přidej hodnocení

Versailles

Ludvík se neohlášeně vrátí do Versailles, kde poví Montespan, že už s ní nechce být, protože kvůli ní přestal naplňovat svůj cíl, aby se Versailles stal středem Francie. Všichni poznají, že se král ve válce změnil a vrátila se mu síla a rozhodnost. Montespan se nechce svého krále a místa na královském dvoře vzdát. Liselotte zvrací, lékař si myslí, že byla otrávena, a tak jí pustí žilou a vrtákem vpraví do těla ovčí krev. Později se lékař vrátí a po testu z moči určí, že je Liselotte těhotná a všichni jsou rádi. Ludvík vyhledá Fabiena, protože jezdí každý den k hrobu Claudine, a přemluví ho, aby se vrátil do jeho služeb.

Gaston s pomocí služebné, která ho miluje, stále vydírá šlechtice a dostává od nich peníze za jejich návštěvy kartářky Agáty. Ráno je nalezen jeden šlechtický pár mrtev po společné otravě. Někdo je vydíral a nebyli schopni platit. Ludvík přislíbí biskupovi, že na milenku zapomene a on mu přislíbí církevní podporu války proti Nizozemí. Ludvík nechá uspořádat banket, při jeho proslovu vypuknou ohňostroje a do místnosti vejde Montespan v překrásných šatech. Ludvík jí před všemi odmítne a ona zostuzená odejde. Montespan jde ke kartářce Agátě s prosbou, aby zachránila Ludvíkovu lásku k ní, a ta ji pošle za otcem Etiennem. Stav Cassela se stále zhoršuje, a to díky bylinám od Agáty, které mu tajně Sophie podává. Cassel jde před krále a svěří se, že byl pět let ve spiknutí proti němu a že ho historik Thomas vydírá, aby získal informace o králových rozhodnutích. Ludvík prozradí Filipovi, že je Thomas špión a chce, aby se s ním sblížil…(TV PRIMA)

 PŘEHRÁT EPIZODU

 

Díly seriálu Versailles 2

Versailles 2 - Osoby a herecké obsazení

Režie: Thomas Vincent, Mike Barker, Louis Choquette
Scénář: Andrew Bampfield, David Wolstencroft
Kamera: Michel Amathieu
Hudba: Michel Corriveau, Noia
Hrají: George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Stuart Bowman, Anna Brewster, Geoffrey Bateman, Lizzie Brocheré, Suzanne Clément, Steve Cumyn, Harry Hadden-Paton, Maddison Jaizani, Elisa Lasowski, Alexis Michalik, Mark Rendall, Greta Scacchi, Noémie Schmidt, Joe Sheridan, Pip Torrens, Cédric Vallet, George Webster, Evan Williams, Catherine Walker, Calum MacPherson, Audrey Quoturi, Ned Dennehy, Sabrina Bartlett, Phareelle Onoyan, Camille Rutherford, Fabien Hagège, Nathan Willcocks, Ace Bhatti, Lilly-Fleur Pointeaux, Paul Spera, Diana Stewart, Hannah Arterton, Antoine Blanquefort, Charles Martins, Crystal Shepherd-Cross

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments