Viktorie – 8.díl – Mladá Anglie

Přidej hodnocení

S blížícím se porodem se ve všech patrech paláce šíří nervozita a vzrůstají obavy o královnino bezpečí. Do Londýna přijíždí nejen belgický král Leopold, ale také strýc Cumberland, který se dosud nevzdal svých nástupnických ambicí. Vrací se i Ernest, stále beznadějně zamilovaný do vévodkyně Sutherlandové. Albertovi však dělají starost především královniny pravidelné vyjížďky v kočáře, jichž se Viktorie nehodlá vzdát, přestože ji k opatrnosti nabádá i stále vlivnější Sir Robert Peel.

Viktorie – 7.díl – Motor změn

Přidej hodnocení

Albert si pomalu nachází své místo v dvorní hierarchii, celá země však brzy žije jinou, mnohem významnější novinu, ohlášenou Viktoriinou nevolností při poslechu Handelova koncertu. První královský potomek je na cestě, a zatímco Albert je nadšený, Viktorie se porodu bojí. Znepokojen je i parlament a žádá panovnici, aby navrhla jméno regenta, který by se v případě jejího úmrtí ujal vlády. Viktorie by ráda prosadila Alberta, díky odporu Toryů to však nebude snadné. Královský pár tedy vyráží na sever, kde doufá získat pro Alberta podporu.

Viktorie – 6.díl – Královnin manžel

Přidej hodnocení

Po královské svatbě, v jejímž závěru se s panovnicí diskrétně rozloučil lord Melbourne, si Viktorie s Albertem v soukromí užívají štěstí, po dvoudenních líbánkách je však třeba se vrátit k vládnutí. A Albert se nudí a připadá si neužitečný. Na náladě mu nepřidávají ani některé dvorní zvyklosti, které mu neustále připomínají nedostatečnost jeho postavení. Příležitost k nalezení svého místa nachází díky konferenci, pořádané v Londýně Britskou společností proti otroctví.

Viktorie – 5.díl – Obyčejná žena

Přidej hodnocení

Po počáteční vzájemné nechuti zahořela mezi Viktorií a Albertem láska tak prudká, že by byli oba nejraději, kdyby se svatba mohla konat pokud možno okamžitě. Leopold ovšem nastolí otázku budoucího Albertova postavení a příjmu, což se díky Toryům ukáže být v parlamentu docela problém. A zatímco se v Londýně řeší státnické finesy, v Koburgu se Ernest pokouší Alberta svědomitě připravit na manželství, což vzhledem k jeho pověsti sukničkáře může znamenat pouze jediné. Po dlouhých šesti týdnech odloučení se Albert konečně vrací do Londýna, kde již pomalu vyzvánějí svatební zvony.

Viktorie – 4.díl – Princ na klíček

Přidej hodnocení

Navzdory Viktoriinu výslovnému přání přijíždí na Leopoldovo pozvání do Londýna princ Albert s bratrem Ernestem. A zatímco Ernest působí nenuceně a uvolněně, první setkání panovnice s upjatým a přísně působícím Albertem je velmi chladné. Ani jeden se tomu druhému nezamlouvají. Láska však dokáže vykvést i na tom nejneočekávanějším místě a kdo ví, co všechno dokáže Schubertova hudba nebo později valčík. Poodhalí se také tajemství slečny Skerrettové a úmysly pana Francatelliho…(Česká televize)

Viktorie – 3.díl – Brocket Hall

Přidej hodnocení

Vládní krizi se i díky postoji královny k výměně vlastních dvorních dam podařilo zažehnat a lord Melbourne nadále setrvává ve funkci ministerského předsedy. Ve Walesu však mezitím došlo ke vzpouře Chartistů, požadujících všeobecné rovné hlasovací právo a další reformy. Do napjaté atmosféry přijíždí Viktoriin strýček, belgický král Leopold, aby dojednal její sňatek se svým synovcem, princem Albertem. To se nelíbí Cumberlandovi a začíná prosazovat svého synovce George z Cambridge, ve hře je i ruský velkokníže Alexandr.

Viktorie – 2.díl – Dvorní dámy

Přidej hodnocení

Mladá královna Viktorie po nástupu na trůn dokázala s pomocí předsedy vlády lorda Melbournea odrazit všechny pokusy odstavit ji od moci. Podařilo se jí vybrat si dvorní dámy dle vlastního uvážení a přestála i krajně nepříjemný skandál s lady Florou Hastingsovou. Nyní je ale vše opět v ohrožení. Lord Melbourne v parlamentu ztrácí podporu a rozhoduje se z funkce premiéra odstoupit. Viktorii situace těžce zasáhne, čehož hodlají využít Cumberland s Conroyem, kteří opět nastolují téma regentství.

Viktorie – 1.díl – Panenka 123

Přidej hodnocení

Píše se rok 1837. Monarchie je v krizi. Vilém IV. se uchýlil do Windsoru. Dědičkou trůnu je jeho mladičká neteř Alexandrina. A ta se také po zprávě o králově skonu stává v pouhých osmnácti letech novou královnou Spojeného království Velké Británie a Irska. Zbavuje se jména Alexandrina a přijímá jméno Viktorie, její postavení je však zpočátku velmi křehké. Vlády by se z pozadí nejraději chopila její panovačná matka, vévodkyně z Kentu, kterou podporuje její osobní tajemník, ctižádostivý Sir John Conroy. Mocenské ambice neskrývá ani vlivný strýc Cumberland. Zastánce naopak nachází v lordu Melbourneovi, předsedovi vlády za stranu Whigů.